Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index sluit met winst, chipbedrijf ASMI sterkste stijger

AEX-index sluit met winst, chipbedrijf ASMI sterkste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met winst gesloten, waarmee iets werd goedgemaakt van het forse koersverlies op vrijdag. Ook op de aandelenbeurzen elders in Europa waren groene cijfers te zien. Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op Beursplein 5, gevolgd door zorgtechnologieconcern Philips. Techinvesteerder Prosus kampte met een stevig verlies van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is, en was de grootste daler in de hoofdindex.

De AEX eindigde met een plus van 0,6 procent op 735,91 punten. De MidKap ging 0,4 procent vooruit tot 917,90 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt tekenden plussen tot 1,1 procent op.

Het sentiment onder beleggers werd geholpen door het nieuws dat de Amerikaanse Silicon Valley Bank (SVB) wordt overgenomen door branchegenoot First Citizens Bank. Onder de deal gaan alle banktegoeden en leningen van SVB over naar First Citizens Bank. De Amerikaanse autoriteiten grepen eerder al in bij SVB nadat klanten massaal hun tegoeden hadden opgeëist.

Opvallende winnaar

ASMI prijkte bovenaan de AEX met een winst van 3 procent. Philips ging 2,8 procent vooruit. De financiële fondsen ING, NN Group, Aegon en ABN AMRO werden tot 1,8 procent hoger gezet. Prosus sloot de rij met een min van 5,4 procent.

Pharming was een opvallende winnaar met een koerssprong van ruim 14 procent op het Damrak. Beleggers reageerden enthousiast op het bericht dat de Leidse biotechnoloog in de Verenigde Staten toestemming heeft gekregen om zijn tweede medicijn op de markt te brengen. Met het middel Joenja, dat werkt tegen een zeer zeldzame aandoening van het immuunsysteem, hoopt het bedrijf zijn omzet op termijn te kunnen verdubbelen.

Deutsche Bank

Deutsche Bank dikte meer dan 6 procent aan in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland raakte vrijdag 8,5 procent kwijt nadat bleek dat het voor investeerders fors duurder was geworden om zich in te dekken tegen wanbetaling door de Duitse kredietverstrekker. Commerzbank liftte mee met een winst van 3,8 procent.

De euro was 1,0784 dollar waard, tegen 1,0761 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar. Brentolie werd 2,2 procent duurder op 76,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

53 minuten geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

1 uur geleden
IEA rekent op sterkste daling olievraag sinds coronacrisis

PARIJS (ANP) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.

1 uur geleden
Recordwinst voor Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.

1 uur geleden
OM verdenkt Peter Gillis ook van belastingfraude in 2020 en 2021

DEN BOSCH (ANP) - De problemen van vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis en zijn vakantieparken met de Belastingdienst zijn mogelijk groter dan eerder gedacht. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van het niet op tijd doen van belastingaangifte in 2020 en 2021 voor zijn ondernemingen. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 1 miljoen euro.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog in afwachting van ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag hoger geopend. De aandacht van beleggers ging opnieuw uit naar de verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Maandag zorgden opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump al voor enige opluchting bij investeerders in de slotfase van de beurshandel. Volgens Trump wil Iran "heel graag" een deal sluiten.

2 uur geleden
Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

4 uur geleden