AEX-index sluit lager ondanks koerssprong Randstad
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handel uitgegaan ondanks de stevige koerswinst van Randstad. Het uitzendconcern kwam met beter dan verwachte resultaten en werd daar door beleggers voor beloond. Het sentiment op de Europese beurzen was licht negatief. Beleggers zijn voorzichtig nu steeds meer Europese landen hun coronamaatregelen aanscherpen.
De AEX-index verloor 1,2 procent tot 557,40 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 830,66 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen verloor bijna 2 procent.
Randstad won 6,2 procent. De uitzendreus liet in het derde kwartaal verder herstel zien, na de flinke klap van de coronacrisis. Het concern, dat erg gevoelig is voor de stand van de economie, zette wel beduidend lagere resultaten in de boeken dan een jaar geleden. Galapagos verloor bijna 7 procent en was daarmee de sterkste daler in de hoofdindex. De biotechnoloog kampte met een adviesverlaging.
AkzoNobel
Verder was er aandacht voor AkzoNobel dat 0,8 procent verloor. De verfmaker heeft naar eigen zeggen een sterk derde kwartaal gedraaid, waarbij er meer winst werd geboekt geholpen door kostenbesparingen. Ook gaat het concern voor 300 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen en een interim-dividend uitkeren. Vorige maand was AkzoNobel al met een tussentijdse update gekomen die goed viel bij beleggers.
In de MidKap ging bodemonderzoeker Fugro aan kop met een winst van 3,8 procent. Het bedrijf is positiever gestemd over de prestaties dit jaar en kondigde aan aandelen uit te willen geven om de financiƫle positie te versterken.
Pharming
Biotechnoloog Pharming (plus 1,9 procent) ontving van Brussel de weesgeneesmiddelenstatus voor zijn medicijn voor de behandeling van APDS, een zeldzame en ernstige aandoening aan het immuunsysteem. WDP zakte 0,5 procent, ondanks dat het logistiek vastgoedfonds de winstprognose voor dit jaar heeft aangescherpt. Uitbater van sportscholen Basic-Fit was de grootste daler met een min van 4,8 procent.
Ericsson steeg bijna 10 procent in Stockholm. De Zweedse producent van telecomapparatuur zag zijn marktaandeel afgelopen kwartaal verder stijgen, doordat steeds meer overheden beperkingen opleggen aan zijn Chinese concurrent Huawei.
De euro was 1,1869 dollar waard, tegenover 1,1827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,8 procent goedkoper op 40,13 dollar. Brentolie kostte 3,2 procent minder op 41,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Een Duitse toeleverancier voor de auto-industrie, Aumovio, zegt weer chips van Nexperia van China naar Europa te kunnen sturen. Eerder was die toelevering onzeker door een exportverbod dat Beijing chipmaker Nexperia had opgelegd. Aumovio-topman Philipp von Hirschheydt zei tegen persbureau Bloomberg dat zijn bedrijf deze week een vergunning voor de export had gekregen.
1 minuut geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiƫle waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.
6 uur geleden