AEX-index sluit lager ondanks koerssprong Randstad
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handel uitgegaan ondanks de stevige koerswinst van Randstad. Het uitzendconcern kwam met beter dan verwachte resultaten en werd daar door beleggers voor beloond. Het sentiment op de Europese beurzen was licht negatief. Beleggers zijn voorzichtig nu steeds meer Europese landen hun coronamaatregelen aanscherpen.
De AEX-index verloor 1,2 procent tot 557,40 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 830,66 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen verloor bijna 2 procent.
Randstad won 6,2 procent. De uitzendreus liet in het derde kwartaal verder herstel zien, na de flinke klap van de coronacrisis. Het concern, dat erg gevoelig is voor de stand van de economie, zette wel beduidend lagere resultaten in de boeken dan een jaar geleden. Galapagos verloor bijna 7 procent en was daarmee de sterkste daler in de hoofdindex. De biotechnoloog kampte met een adviesverlaging.
AkzoNobel
Verder was er aandacht voor AkzoNobel dat 0,8 procent verloor. De verfmaker heeft naar eigen zeggen een sterk derde kwartaal gedraaid, waarbij er meer winst werd geboekt geholpen door kostenbesparingen. Ook gaat het concern voor 300 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen en een interim-dividend uitkeren. Vorige maand was AkzoNobel al met een tussentijdse update gekomen die goed viel bij beleggers.
In de MidKap ging bodemonderzoeker Fugro aan kop met een winst van 3,8 procent. Het bedrijf is positiever gestemd over de prestaties dit jaar en kondigde aan aandelen uit te willen geven om de financiële positie te versterken.
Pharming
Biotechnoloog Pharming (plus 1,9 procent) ontving van Brussel de weesgeneesmiddelenstatus voor zijn medicijn voor de behandeling van APDS, een zeldzame en ernstige aandoening aan het immuunsysteem. WDP zakte 0,5 procent, ondanks dat het logistiek vastgoedfonds de winstprognose voor dit jaar heeft aangescherpt. Uitbater van sportscholen Basic-Fit was de grootste daler met een min van 4,8 procent.
Ericsson steeg bijna 10 procent in Stockholm. De Zweedse producent van telecomapparatuur zag zijn marktaandeel afgelopen kwartaal verder stijgen, doordat steeds meer overheden beperkingen opleggen aan zijn Chinese concurrent Huawei.
De euro was 1,1869 dollar waard, tegenover 1,1827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,8 procent goedkoper op 40,13 dollar. Brentolie kostte 3,2 procent minder op 41,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.
30 minuten geledenASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - ChatGPT, Reddit en Roblox krijgen te maken met strengere regels van de Europese Commissie. Brussel heeft namelijk bepaald dat de diensten onder de Europese digitale DSA-wet voor grote techbedrijven vallen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gewasprijzen stevenen in de maand augustus af op de scherpste stijging sinds juli 2012 als gevolg van de oorlogen in Oekraïne en Iran en door het extreme weer. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, gaat af op een stijging van meer dan 13 procent.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.
1 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, steeg met 1,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal, meldde het Turkse statistiekbureau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nogat, de beheerder en uitbater van een pijpleidingsysteem op de bodem van de Noordzee, zet een volgende stap in de ontwikkeling van de eerste directe gasverbinding tussen Nederland en Noorwegen.
2 uur geleden