AEX-index sluit lager ondanks koerssprong Randstad
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handel uitgegaan ondanks de stevige koerswinst van Randstad. Het uitzendconcern kwam met beter dan verwachte resultaten en werd daar door beleggers voor beloond. Het sentiment op de Europese beurzen was licht negatief. Beleggers zijn voorzichtig nu steeds meer Europese landen hun coronamaatregelen aanscherpen.
De AEX-index verloor 1,2 procent tot 557,40 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 830,66 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent. Londen verloor bijna 2 procent.
Randstad won 6,2 procent. De uitzendreus liet in het derde kwartaal verder herstel zien, na de flinke klap van de coronacrisis. Het concern, dat erg gevoelig is voor de stand van de economie, zette wel beduidend lagere resultaten in de boeken dan een jaar geleden. Galapagos verloor bijna 7 procent en was daarmee de sterkste daler in de hoofdindex. De biotechnoloog kampte met een adviesverlaging.
AkzoNobel
Verder was er aandacht voor AkzoNobel dat 0,8 procent verloor. De verfmaker heeft naar eigen zeggen een sterk derde kwartaal gedraaid, waarbij er meer winst werd geboekt geholpen door kostenbesparingen. Ook gaat het concern voor 300 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen en een interim-dividend uitkeren. Vorige maand was AkzoNobel al met een tussentijdse update gekomen die goed viel bij beleggers.
In de MidKap ging bodemonderzoeker Fugro aan kop met een winst van 3,8 procent. Het bedrijf is positiever gestemd over de prestaties dit jaar en kondigde aan aandelen uit te willen geven om de financiële positie te versterken.
Pharming
Biotechnoloog Pharming (plus 1,9 procent) ontving van Brussel de weesgeneesmiddelenstatus voor zijn medicijn voor de behandeling van APDS, een zeldzame en ernstige aandoening aan het immuunsysteem. WDP zakte 0,5 procent, ondanks dat het logistiek vastgoedfonds de winstprognose voor dit jaar heeft aangescherpt. Uitbater van sportscholen Basic-Fit was de grootste daler met een min van 4,8 procent.
Ericsson steeg bijna 10 procent in Stockholm. De Zweedse producent van telecomapparatuur zag zijn marktaandeel afgelopen kwartaal verder stijgen, doordat steeds meer overheden beperkingen opleggen aan zijn Chinese concurrent Huawei.
De euro was 1,1869 dollar waard, tegenover 1,1827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,8 procent goedkoper op 40,13 dollar. Brentolie kostte 3,2 procent minder op 41,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut (FSIN) Nederland. Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
58 seconden geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.
2 uur geleden