Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index sluit lager na schommelende handelsdag

AEX-index sluit lager na schommelende handelsdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag na een schommelende handelsdag licht lager gesloten. Bij opening schoot de hoofdgraadmeter op Beursplein 5 nog omhoog na de historische herstelrally op Wall Street een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de kwartaalcijfers van grote Amerikaanse banken die een gemengd beeld lieten zien.

De AEX noteerde aan het slot een min van 0,4 procent op 630,58 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 863,24 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent. De Londense FTSE eindigde 0,3 procent hoger. De Britse premier Liz Truss heeft haar minister van Financiën Kwasi Kwarteng ontslagen vanwege de ophef over de omstreden belastingplannen en gaat toch de belastingen voor bedrijven in het Verenigd Koninkrijk verhogen.

In de AEX stonden de chipfondsen ASMI, ASML en Besi bij de grootste dalers met minnen tot 4,6 procent. Ook zorgtechnologieconcern Philips was in de onderste regionen te vinden met een verlies van ruim 3 procent. Koploper bij de hoofdfondsen was winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield met een plus van 2,4 procent, gevolgd door verzekeraar NN Group die 1,9 procent klom.

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak kelderde TomTom bijna 12 procent. De navigatiedienstverlener boekte afgelopen kwartaal meer omzet en verhoogde de verwachting voor dit jaar. Het bedrijf waarschuwde echter wel voor de macro-economische onzekerheden en dat viel slecht bij beleggers.

Danone steeg 1 procent in Parijs. Het Franse voedingsconcern verklaarde afstand te doen van zijn activiteiten in Rusland en moet daardoor mogelijk 1 miljard euro afschrijven. In Londen ging Royal Mail 10,5 procent onderuit. Het Britse postbedrijf rekent op verlies dit jaar, mede als gevolg van een reeks stakingen, en gaat 10.000 banen schrappen. In Zürich dook het Zwitserse softwarebedrijf Temenos bijna 19 procent omlaag na een winstwaarschuwing.

De euro was 0,9736 dollar waard, tegen 0,9777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent minder op 86,56 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 92,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

17 minuten geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

1 uur geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

1 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

2 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

2 uur geleden
Advocaat Peter Gillis: schuldeiser wil parken kopen bij veiling

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis denkt dat een schuldeiser drie van zijn vakantieparken bewust te laag heeft laten taxeren. Via een veiling zou hij ze nu zelf willen kopen. Dat heeft de advocaat van de realityster dinsdag gezegd tijdens het kort geding in de rechtbank in Den Bosch tussen Gillis' bedrijf Oostappen Groep en een onderneming van de schuldeiser, Marc van Rooi. Diens advocaat ontkent de beschuldigingen.

3 uur geleden