Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index sluit lager na schommelende handelsdag

AEX-index sluit lager na schommelende handelsdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag na een schommelende handelsdag licht lager gesloten. Bij opening schoot de hoofdgraadmeter op Beursplein 5 nog omhoog na de historische herstelrally op Wall Street een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de kwartaalcijfers van grote Amerikaanse banken die een gemengd beeld lieten zien.

De AEX noteerde aan het slot een min van 0,4 procent op 630,58 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 863,24 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent. De Londense FTSE eindigde 0,3 procent hoger. De Britse premier Liz Truss heeft haar minister van Financiën Kwasi Kwarteng ontslagen vanwege de ophef over de omstreden belastingplannen en gaat toch de belastingen voor bedrijven in het Verenigd Koninkrijk verhogen.

In de AEX stonden de chipfondsen ASMI, ASML en Besi bij de grootste dalers met minnen tot 4,6 procent. Ook zorgtechnologieconcern Philips was in de onderste regionen te vinden met een verlies van ruim 3 procent. Koploper bij de hoofdfondsen was winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield met een plus van 2,4 procent, gevolgd door verzekeraar NN Group die 1,9 procent klom.

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak kelderde TomTom bijna 12 procent. De navigatiedienstverlener boekte afgelopen kwartaal meer omzet en verhoogde de verwachting voor dit jaar. Het bedrijf waarschuwde echter wel voor de macro-economische onzekerheden en dat viel slecht bij beleggers.

Danone steeg 1 procent in Parijs. Het Franse voedingsconcern verklaarde afstand te doen van zijn activiteiten in Rusland en moet daardoor mogelijk 1 miljard euro afschrijven. In Londen ging Royal Mail 10,5 procent onderuit. Het Britse postbedrijf rekent op verlies dit jaar, mede als gevolg van een reeks stakingen, en gaat 10.000 banen schrappen. In Zürich dook het Zwitserse softwarebedrijf Temenos bijna 19 procent omlaag na een winstwaarschuwing.

De euro was 0,9736 dollar waard, tegen 0,9777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent minder op 86,56 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 92,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

31 minuten geleden
Exportwaarde Nederlandse bloemen en planten dit jaar gedaald

ZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.

33 minuten geleden
Wall Street begint overwegend lager door verliezen in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.

1 uur geleden
Franse regering: renteloze lening voor getroffen winkeliers

PARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.

1 uur geleden
Retailexperts: AH mist tot 200 miljoen omzet door cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.

1 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Albert Heijn deelt shoptegoed uit aan gedupeerde bezorgklanten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten van wie hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval en alle problemen bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden