Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index opent vlak, chipfondsen bij dalers

AEX-index opent vlak, chipfondsen bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel onveranderd geopend, na de verliezen een dag eerder. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi stonden bij de dalers in de hoofdindex. Unilever en dsm-firmenich gingen omhoog dankzij adviesverhogingen.

De AEX noteerde in de vroege handel licht hoger op 891,21 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 829,89 punten. Op de beurzen in Parijs en Frankfurt waren koersverliezen tot 0,3 procent te zien. Londen bleef vrijwel onveranderd.

Beleggers in Europa moeten het later op de dag overigens doen zonder richting vanuit de beurzen in New York. Wall Street blijft dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten.

Unilever

ASML, ASMI en Besi gingen tot 0,9 procent omlaag. Uitzender Randstad zakte 1,2 procent en ING werd 0,9 procent goedkoper.

Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich kreeg een adviesverhoging van beleggingsadviseur Stifel en steeg ruim 1 procent. Zakenbank Bernstein verhoogde het advies voor levensmiddelenconcern Unilever, dat 0,9 procent meer waard werd.

Galapagos

In de MidKap daalde biotechnoloog Galapagos bijna 6 procent. Het bedrijf maakte woensdag bekend veel banen te gaan schrappen en zichzelf op te willen splitsen in twee aparte beursgenoteerde ondernemingen. Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's nam de leiding bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een winst van meer dan 3 procent.

Uit Duitsland kwamen nog cijfers over de handel en industrie. De Duitse export is in november met 2,1 procent gestegen in vergelijking met oktober. De industriële productie in de grootste economie van Europa nam die maand met 1,5 procent toe vergeleken met de voorgaande maand.

De euro was 1,0302 dollar waard, vrijwel gelijk aan een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg licht in prijs tot 73,36 dollar per vat. Brentolie werd ook iets duurder op 76,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

28 minuten geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

43 minuten geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

45 minuten geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

1 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

4 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

5 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

5 uur geleden