AEX-index opent vlak, chipfondsen bij dalers
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel onveranderd geopend, na de verliezen een dag eerder. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi stonden bij de dalers in de hoofdindex. Unilever en dsm-firmenich gingen omhoog dankzij adviesverhogingen.
De AEX noteerde in de vroege handel licht hoger op 891,21 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 829,89 punten. Op de beurzen in Parijs en Frankfurt waren koersverliezen tot 0,3 procent te zien. Londen bleef vrijwel onveranderd.
Beleggers in Europa moeten het later op de dag overigens doen zonder richting vanuit de beurzen in New York. Wall Street blijft dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten.
Unilever
ASML, ASMI en Besi gingen tot 0,9 procent omlaag. Uitzender Randstad zakte 1,2 procent en ING werd 0,9 procent goedkoper.
Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich kreeg een adviesverhoging van beleggingsadviseur Stifel en steeg ruim 1 procent. Zakenbank Bernstein verhoogde het advies voor levensmiddelenconcern Unilever, dat 0,9 procent meer waard werd.
Galapagos
In de MidKap daalde biotechnoloog Galapagos bijna 6 procent. Het bedrijf maakte woensdag bekend veel banen te gaan schrappen en zichzelf op te willen splitsen in twee aparte beursgenoteerde ondernemingen. Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's nam de leiding bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een winst van meer dan 3 procent.
Uit Duitsland kwamen nog cijfers over de handel en industrie. De Duitse export is in november met 2,1 procent gestegen in vergelijking met oktober. De industriële productie in de grootste economie van Europa nam die maand met 1,5 procent toe vergeleken met de voorgaande maand.
De euro was 1,0302 dollar waard, vrijwel gelijk aan een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg licht in prijs tot 73,36 dollar per vat. Brentolie werd ook iets duurder op 76,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
7 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
9 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
10 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
12 uur geleden