Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index op nieuw record richting inflatiecijfer VS

AEX-index op nieuw record richting inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette donderdag de opmars voort en tikte een nieuw recordniveau aan. Beleggers kijken uit naar nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, die duidelijk moeten maken of de Amerikaanse Federal Reserve de rente kan verlagen. De hardnekkige inflatie weerhield de Fed er tot nu toe van om dat te doen. Economen verwachten dat de inflatie in juni is afgekoeld ten opzichte van een maand eerder.

Fed-baas Jerome Powell verklaarde deze week voor het Amerikaanse Congres dat de argumenten voor een renteverlaging in de VS sterker zijn geworden. Hij benadrukte wel dat de inflatie nog steeds boven de doelstelling van 2 procent ligt, maar gaf aan dat de centrale bank niet zal wachten tot het inflatiedoel is bereikt om de rente te verlagen. Beleggers verwachten dat de Fed de rente deze maand nog onveranderd laat en in september de leenkosten gaat verlagen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 942,66 punten. De hoofdindex bereikte op 944,29 punten de hoogste tussentijdse stand ooit. De MidKap klom 0,1 procent tot 876,31 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,2 procent. De beurs in Londen daalde een fractie, ondanks een sterker dan verwachte groei van de Britse economie in mei.

Schaarse dalers

Op Wall Street sloten de S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq woensdag opnieuw op recordstanden, door de hoop op een lagere rente in de grootste economie ter wereld. Vooral de grote Amerikaanse tech- en chipbedrijven lieten daardoor stevige winsten zien.

De Nederlandse chipbedrijven ASMI, ASML en Besi behoorden tot de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 0,8 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer voerde de schaarse dalers aan, met een verlies van 0,7 procent.

Kaartdata

Arcadis won 0,1 procent in de MidKap. Het advies- en ingenieursbureau Arcadis werkt samen met onderaannemer Infram aan de verkenning voor de dijkversterking Sprok-Sterreschans-Heteren. Dat is een project van Waterschap Rivierenland. De dijkversterking is onderdeel van het Hoogwaterbeschermingsprogramma.

Bij de kleinere bedrijven steeg TomTom 2,8 procent. De navigatiespecialist gaat samen met East View Geospatial wereldwijde kaartdata leveren aan het Australische ministerie van Defensie.

De euro was 1,0832 dollar waard, tegen 1,0822 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 82,60 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 85,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Klaas Knot klapte ook mee bij staande ovatie voor Fed-baas Powell

WASHINGTON (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft ook meegeklapt na een vurig pleidooi van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell voor de onafhankelijkheid van centrale banken. Volgens een woordvoerder van DNB kreeg Powell op een bijeenkomst bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) een staande ovatie van de hele zaal.

1 uur geleden
China ontkent handelsgesprekken met VS, ondanks beweringen Trump

BEIJING (ANP/AFP) - China herhaalde zaterdag dat het geen gesprekken heeft gevoerd met de Verenigde Staten over handelskwesties, ondanks de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij zijn ambtgenoot Xi Jinping aan de telefoon had gehad. "Hij heeft gebeld", zei Trump recent. "En ik denk niet dat dat een teken van zwakte van zijn kant is."

1 uur geleden
Beleidsmakers opgelucht dat VS bij IMF en Wereldbank blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorjaarsvergaderingen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben geleid tot een gevoel van opluchting bij internationale beleidsmakers, omdat de Verenigde Staten de organisaties blijven steunen. De regering-Trump had zich in februari 180 dagen gegeven om haar lidmaatschap van alle internationale organisaties te evalueren. Maar opmerkingen van minister van Financiën Scott Bessent van eerder deze week worden gezien als bevestiging dat de VS de twee instituten niet de rug toekeren.

2 uur geleden
Bloomberg: bedrijf Musk wil 20 miljard ophalen bij investeerders

SAN FRANCISCO (ANP) - XAI Holdings, het AI-bedrijf van Elon Musk dat recent door hem is samengevoegd met socialemediaplatform X, is in gesprek met investeerders om ongeveer 20 miljard dollar op te halen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Regering-Trump heft bureau voor klimaatonderhandelingen op

WASHINGTON (ANP/AFP/BELGA) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heft het Office of Global Change op. Dat is het overheidsorgaan dat zich de afgelopen jaren bezighield met klimaatonderhandelingen.

6 uur geleden
Bloomberg: applaus bij IMF na vurig pleidooi van Fed-baas Powell

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell heeft op een besloten bijeenkomst bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gepleit voor bescherming van centrale banken tegen politieke invloeden. Volgens persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden, hield de Amerikaan een vurig pleidooi voor de onafhankelijkheid van centrale banken toen hij onder meer ministers van Financiën van over de hele wereld toesprak. Dit zou met applaus zijn ontvangen.

7 uur geleden
Unilever wil dat rechtszaak Ben & Jerry's wordt geseponeerd

NEW YORK (ANP/RTR) - Unilever wil dat de Amerikaanse rechtszaak van ijsmerk Ben & Jerry's tegen het levensmiddelenconcern wordt geseponeerd. Unilever ontkent dat het probeerde voormalig Ben & Jerry's-topman Dave Stever te ontslaan om zijn rol in het activisme van het ijsmerk. Stever zou juist een grotere rol en meer loon zijn aangeboden, maar zou in maart zelf hebben gekozen weg te gaan.

8 uur geleden