AEX-index op nieuw record richting inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette donderdag de opmars voort en tikte een nieuw recordniveau aan. Beleggers kijken uit naar nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, die duidelijk moeten maken of de Amerikaanse Federal Reserve de rente kan verlagen. De hardnekkige inflatie weerhield de Fed er tot nu toe van om dat te doen. Economen verwachten dat de inflatie in juni is afgekoeld ten opzichte van een maand eerder.
Fed-baas Jerome Powell verklaarde deze week voor het Amerikaanse Congres dat de argumenten voor een renteverlaging in de VS sterker zijn geworden. Hij benadrukte wel dat de inflatie nog steeds boven de doelstelling van 2 procent ligt, maar gaf aan dat de centrale bank niet zal wachten tot het inflatiedoel is bereikt om de rente te verlagen. Beleggers verwachten dat de Fed de rente deze maand nog onveranderd laat en in september de leenkosten gaat verlagen.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 942,66 punten. De hoofdindex bereikte op 944,29 punten de hoogste tussentijdse stand ooit. De MidKap klom 0,1 procent tot 876,31 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,2 procent. De beurs in Londen daalde een fractie, ondanks een sterker dan verwachte groei van de Britse economie in mei.
Schaarse dalers
Op Wall Street sloten de S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq woensdag opnieuw op recordstanden, door de hoop op een lagere rente in de grootste economie ter wereld. Vooral de grote Amerikaanse tech- en chipbedrijven lieten daardoor stevige winsten zien.
De Nederlandse chipbedrijven ASMI, ASML en Besi behoorden tot de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 0,8 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer voerde de schaarse dalers aan, met een verlies van 0,7 procent.
Kaartdata
Arcadis won 0,1 procent in de MidKap. Het advies- en ingenieursbureau Arcadis werkt samen met onderaannemer Infram aan de verkenning voor de dijkversterking Sprok-Sterreschans-Heteren. Dat is een project van Waterschap Rivierenland. De dijkversterking is onderdeel van het Hoogwaterbeschermingsprogramma.
Bij de kleinere bedrijven steeg TomTom 2,8 procent. De navigatiespecialist gaat samen met East View Geospatial wereldwijde kaartdata leveren aan het Australische ministerie van Defensie.
De euro was 1,0832 dollar waard, tegen 1,0822 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 82,60 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent meer, op 85,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
7 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
9 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden