AEX-index met winst kerstdagen in, IMCD sterkste stijger
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag wat op te veren en hoger te sluiten, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De handel verliep relatief rustig in aanloop naar de kerstdagen. Ook waren de meeste Europese beurzen, waaronder die in Amsterdam, maar een halve dag open. Op vrijdag, na de kerstdagen, wordt de handel op de Europese aandelenmarkten hervat.
Bijna alle 25 hoofdfondsen op Beursplein 5 stonden aan het einde van de verkorte handelsdag in het groen. Chemicaliëndistributeur IMCD was de sterkste stijger, met een winst van 1,7 procent. De AEX eindigde 0,5 procent hoger op 876,26 punten. Over heel 2024 koerst de AEX af op een jaarwinst van ruim 11 procent. De MidKap klom 0,6 procent tot 832,53 punten. De beurs in Parijs sloot 0,1 procent hoger en de Londense FTSE-index won 0,5 procent. In Frankfurt en Milaan bleven de beurzen de hele dag dicht vanwege kerstavond.
Naast IMCD stonden de chipbedrijven ASMI en Besi en uitzender Randstad in de kopgroep van de AEX, met plussen van meer dan 1 procent. ING en ABN AMRO wonnen 0,6 en 0,5 procent. De Canadese bank RBC verhoogde de koersdoelen voor de twee Nederlandse banken. Prosus sloot de rij, met een min van 1 procent. De techinvesteerder zakte een dag eerder al 1,5 procent, na de aankondiging het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar te kopen voor omgerekend ruim 1,6 miljard euro.
Belang terugkopen
Bij de middelgrote bedrijven stond AMG bovenaan, met een winst van 1,7 procent. De metalenspecialist wil het belang van 40 procent in dochteronderneming Graphit Kropfmühl terugkopen van de private investeerder Alterna Capital Partners. Fitnessketen Basic-Fit en tankopslagbedrijf Vopak volgden, met plussen van 1,6 procent.
Fagron was opnieuw de grootste daler in de MidKap, met een verlies van 1,1 procent. Maandag zakte het aandeel al bijna 7 procent, nadat het apothekersbedrijf liet weten een waarschuwingsbrief te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren.
Winstalarm
In Londen kelderde Vistry 16 procent. De Britse huizenbouwer gaf voor de derde keer dit jaar een winstalarm.
De euro was 1,0394 dollar waard, tegen 1,0398 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder en kostte 69,80 dollar. Brentolie steeg 0,9 procent in prijs tot 73,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een landelijke staking in België levert donderdag hinder op voor het vliegverkeer en het openbaar vervoer. De staking is georganiseerd door de vakbonden. Vanaf Brussels Airport zijn alle vertrekkende vluchten geschrapt, net als de helft van alle aankomende vluchten.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
2 uur geleden