AEX-index lijkt lager te beginnen na sterke start 2025
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een licht lager begin, na de koersverliezen op Wall Street. De Europese beurzen begonnen donderdag met mooie winsten aan het nieuwe jaar. De Amerikaanse markten gingen op de eerste handelsdag van 2025 echter verder omlaag, na de verliesbeurten richting het einde van 2024. De handel blijft naar verwachting nog rustig. Veel beleggers grijpen deze doorgaans stille periode aan om op vakantie te gaan. Vanaf volgende week wordt er weer volop gehandeld op de beurzen.
De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog, ondanks de negatieve stemming op Wall Street. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,6 procent. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dat de Chinese centrale bank van plan is de rente dit jaar "op een gepast moment" te verlagen om de kwakkelende economie te ondersteunen. De All Ordinaries in Sydney won 0,6 procent en in Japan was de beurs nog gesloten door de vakantieperiode rond de jaarwisseling.
De Kospi in Seoul steeg 1,8 procent, ondanks de aanhoudende politieke onrust in het land. De Zuid-Koreaanse autoriteiten zijn er vrijdag niet in geslaagd de afgezette president Yoon Suk-yeol te arresteren. Het arrestatieteam stuitte op weerstand van Yoons beveiligingsteam en demonstranten die zich buiten zijn woning hadden verzameld. Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen.
Euro
SK Hynix klom 6 procent. De Zuid-Koreaanse chipmaker liet weten zijn nieuwste technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie te presenteren tijdens de jaarlijkse techconferentie CES in Las Vegas, die volgende week wordt gehouden.
De AEX sloot donderdag 1 procent hoger op 887,17 punten en de MidKap steeg 1,2 procent tot 845,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,9 procent. In New York eindigde de Dow-Jonesindex 0,4 procent lager op 42.392,27 punten. De brede S&P 500 en techgraadmeter Nasdaq verloren 0,2 procent.
De euro was 1,0277 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De eenheidsmunt noteert rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 73,17 dollar. Brentolie steeg een fractie in prijs tot 75,94 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
9 uur geleden