Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index lijkt lager te beginnen na sterke start 2025

AEX-index lijkt lager te beginnen na sterke start 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een licht lager begin, na de koersverliezen op Wall Street. De Europese beurzen begonnen donderdag met mooie winsten aan het nieuwe jaar. De Amerikaanse markten gingen op de eerste handelsdag van 2025 echter verder omlaag, na de verliesbeurten richting het einde van 2024. De handel blijft naar verwachting nog rustig. Veel beleggers grijpen deze doorgaans stille periode aan om op vakantie te gaan. Vanaf volgende week wordt er weer volop gehandeld op de beurzen.

De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog, ondanks de negatieve stemming op Wall Street. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,6 procent. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dat de Chinese centrale bank van plan is de rente dit jaar "op een gepast moment" te verlagen om de kwakkelende economie te ondersteunen. De All Ordinaries in Sydney won 0,6 procent en in Japan was de beurs nog gesloten door de vakantieperiode rond de jaarwisseling.

De Kospi in Seoul steeg 1,8 procent, ondanks de aanhoudende politieke onrust in het land. De Zuid-Koreaanse autoriteiten zijn er vrijdag niet in geslaagd de afgezette president Yoon Suk-yeol te arresteren. Het arrestatieteam stuitte op weerstand van Yoons beveiligingsteam en demonstranten die zich buiten zijn woning hadden verzameld. Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen.

Euro

SK Hynix klom 6 procent. De Zuid-Koreaanse chipmaker liet weten zijn nieuwste technologieën op het gebied van kunstmatige intelligentie te presenteren tijdens de jaarlijkse techconferentie CES in Las Vegas, die volgende week wordt gehouden.

De AEX sloot donderdag 1 procent hoger op 887,17 punten en de MidKap steeg 1,2 procent tot 845,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,9 procent. In New York eindigde de Dow-Jonesindex 0,4 procent lager op 42.392,27 punten. De brede S&P 500 en techgraadmeter Nasdaq verloren 0,2 procent.

De euro was 1,0277 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De eenheidsmunt noteert rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 73,17 dollar. Brentolie steeg een fractie in prijs tot 75,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

5 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

5 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

7 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

9 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

10 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

11 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

11 uur geleden