Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index lijkt lager te beginnen na sterke start 2025

AEX-index lijkt lager te beginnen na sterke start 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een licht lager begin, na de koersverliezen op Wall Street. De Europese beurzen begonnen donderdag met mooie winsten aan het nieuwe jaar. De Amerikaanse markten gingen op de eerste handelsdag van 2025 echter verder omlaag, na de verliesbeurten richting het einde van 2024. De handel blijft naar verwachting nog rustig. Veel beleggers grijpen deze doorgaans stille periode aan om op vakantie te gaan. Vanaf volgende week wordt er weer volop gehandeld op de beurzen.

De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog, ondanks de negatieve stemming op Wall Street. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,6 procent. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dat de Chinese centrale bank van plan is de rente dit jaar "op een gepast moment" te verlagen om de kwakkelende economie te ondersteunen. De All Ordinaries in Sydney won 0,6 procent en in Japan was de beurs nog gesloten door de vakantieperiode rond de jaarwisseling.

De Kospi in Seoul steeg 1,8 procent, ondanks de aanhoudende politieke onrust in het land. De Zuid-Koreaanse autoriteiten zijn er vrijdag niet in geslaagd de afgezette president Yoon Suk-yeol te arresteren. Het arrestatieteam stuitte op weerstand van Yoons beveiligingsteam en demonstranten die zich buiten zijn woning hadden verzameld. Yoon werd vorige maand weggestemd door het parlement omdat hij totaal onverwacht de militaire noodtoestand had uitgeroepen.

Euro

SK Hynix klom 6 procent. De Zuid-Koreaanse chipmaker liet weten zijn nieuwste technologieƫn op het gebied van kunstmatige intelligentie te presenteren tijdens de jaarlijkse techconferentie CES in Las Vegas, die volgende week wordt gehouden.

De AEX sloot donderdag 1 procent hoger op 887,17 punten en de MidKap steeg 1,2 procent tot 845,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,9 procent. In New York eindigde de Dow-Jonesindex 0,4 procent lager op 42.392,27 punten. De brede S&P 500 en techgraadmeter Nasdaq verloren 0,2 procent.

De euro was 1,0277 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De eenheidsmunt noteert rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 73,17 dollar. Brentolie steeg een fractie in prijs tot 75,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

1 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

3 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

4 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in Belgiƫ mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

4 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

4 uur geleden