AEX-index lijkt lager te beginnen aan drukke cijferweek
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag lager te beginnen aan de nieuwe drukke week. Beleggers kijken vooral uit naar de start van het cijferseizoen op Wall Street. Daar komen later deze week de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo met kwartaalcijfers.
Ook staan er deze week nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten op het programma. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente. Afgelopen vrijdag nam de hoop op een verdere renteverlaging door de Fed al af door een sterker dan verwachte banengroei in de VS. Een sterke arbeidsmarkt geeft de Fed namelijk meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente.
De Amerikaanse centrale bank neemt eind deze maand een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed de rente dan onveranderd laat, na de verlaging in december.
Groeiende export
De Aziatische aandelenmarkten gingen ook omlaag, na de zware koersverliezen op Wall Street op vrijdag. In Japan hadden beleggers een vrije dag. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 1,1 en 0,4 procent, ondanks beter dan verwachte Chinese handelscijfers. De export van China groeide in december met 10,7 procent, terwijl economen hadden gerekend op een groei van ruim 7 procent. De import nam onverwacht toe met 1 procent.
Op het Damrak liet Aegon weten te beginnen met het aandeleninkoopprogramma van 150 miljoen euro. De verzekeraar maakte dat programma in november vorig jaar al bekend.
Banenrapport
De Europese en Amerikaanse beurzen sloten vrijdag lager, na bekendmaking van het sterke Amerikaanse banenrapport. De AEX daalde 0,6 procent tot 890,30 punten en de MidKap verloor 0,9 procent tot 822,22 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 0,8 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 1,6 procent lager op 41.938,45 punten. De brede S&P 500-index verloor 1,5 procent en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent.
De euro was 1,0218 dollar waard, tegen 1,0231 dollar op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op tot het hoogste niveau in vier maanden door berichten over nieuwe Amerikaanse sancties op olie uit Rusland. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent duurder op 78,17 dollar. Brentolie kostte 1,9 procent meer op 81,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.
5 uur geleden