Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index licht omhoog na overleg Trump en Zelensky

AEX-index licht omhoog na overleg Trump en Zelensky

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers reageerden op de verdere ontwikkelingen rond Oekraïne, na het overleg tussen president Donald Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zeven Europese leiders. De betrokkenen spraken na afloop van een "productief" gesprek en Trump verklaarde voorbereidingen te treffen voor een ontmoeting tussen Zelensky en de Russische president Vladimir Poetin. Volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zou die ontmoeting binnen twee weken moeten plaatsvinden.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 899,13 punten. Maandag ging de AEX ook licht omhoog in afwachting van de ontmoeting tussen Trump en Zelensky. De MidKap klom ook 0,3 procent, tot 928,45 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

Naast de ontwikkelingen rond Oekraïne kijken beleggers ook uit naar de jaarlijkse conferentie van de Amerikaanse Federal Reserve, die vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Fed-voorzitter Jerome Powell houdt daar een toespraak, waarin hij mogelijk meer duidelijkheid geeft over de economische vooruitzichten en het rentebeleid van de centrale bank. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de Fed in september begint met het verlagen van de rente.

Staalconcern ArcelorMittal sterkste stijger

Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,5 procent. ABN AMRO volgde met een plus van 1,2 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij, met een min van 0,3 procent.

Ebusco won 0,7 procent. De noodlijdende elektrische bussenfabrikant gaat ruim 99,5 miljoen nieuwe aandelen uitgeven. Maandag kreeg Ebusco goedkeuring van de aandeelhouders voor de uitgifte waarmee leningen worden omgezet in aandelen. Die instemming is belangrijk voor Ebusco, dat nog altijd op zoek is naar meer geld om te overleven.

Onward Medical steeg 6 procent. Het Eindhovense medisch-technologische bedrijf, dat werkt aan therapieën om mensen met een dwarslaesie te helpen bewegen, heeft een vrijstelling gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor onderzoeksapparatuur. De stap maakt de weg vrij voor nieuw onderzoek door Onward.

Meer uit Financieel

SpaceX wint voor derde dag op rij op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.

1 uur geleden
EU en VS bespreken toegangsregeling tot geavanceerde AI, meldt FT

ÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.

2 uur geleden
WSJ: Iran mag van VS direct olie verkopen na ondertekening deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

4 uur geleden
Chipbedrijven dalen op lagere Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.

6 uur geleden
FNV dreigt met staking bij Etos en Kruidvat voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.

6 uur geleden
SpaceX in nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.

6 uur geleden
SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

7 uur geleden