Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index licht lager na nieuw record, KPN daalt na resultaten

AEX-index licht lager na nieuw record, KPN daalt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omlaag. Beleggers deden het rustig aan na het bereiken van een nieuw recordniveau op maandag. De hoop op een handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China, de twee grootste economieën ter wereld, zorgde in de afgelopen dagen voor optimisme op de beursvloeren. Beleggers lijken nu te wachten of de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping bij hun ontmoeting op donderdag inderdaad een deal aankondigen.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 977,33 punten. Maandag eindigde de AEX op een slotrecord van 982 punten. KPN daalde 1,1 procent bij de hoofdfondsen. Het telecombedrijf kreeg er afgelopen kwartaal meer klanten bij en zag de omzet en winst licht stijgen. Ook bevestigde het concern de jaarverwachtingen. Beleggers lijken echter op meer te hebben gehoopt.

De MidKap verloor 0,7 procent tot 904,81 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,3 procent. Londen won een fractie.

Lokale Amsterdamse markt

Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich, dat later deze week met cijfers komt, was de grootste daler in de AEX met een min van 1,7 procent. Chipbedrijf ASMI opent dinsdag na de slotbel de boeken. Dat aandeel verloor 0,9 procent. Muziekgroep UMG was de sterkste stijger met een plus van 0,8 procent.

Bij de middelgrote bedrijven verloor Van Lanschot Kempen 1,6 procent na publicatie van kwartaalcijfers. De vermogensbeheerder boekte in het derde kwartaal meer winst dan in de voorgaande twee kwartalen. Financieel topman Jeroen Kroes sprak van een "sterk nettoresultaat". In zowel Nederland als België zag Van Lanschot Kempen het vermogen onder beheer groeien.

Op de lokale Amsterdamse markt steeg Banijay Group 7,6 procent. De eigenaar van Betclic, die sinds 2022 een beursnotering heeft op het Damrak, neemt het meerderheidsbelang van investeerder CVC Capital Partners in het Duitse sportweddenschapsbedrijf Tipico over. AEX-fonds CVC daalde 0,7 procent.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

8 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

9 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

11 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

13 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

13 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

14 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

16 uur geleden