Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index licht lager na aanval VS op Iran, olieprijs stijgt

AEX-index licht lager na aanval VS op Iran, olieprijs stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 1036,56 punten. Woensdag sloot de AEX 0,2 procent lager ondanks een forse koerswinst van verfconcern AkzoNobel. De MidKap verloor donderdag 0,2 procent tot 1089,61 punten. Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,9 procent.

Ook de Aziatische beurzen gingen overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de min en de beurs in Hongkong verloor 1,3 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,5 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente onveranderd te houden. De nieuwe centralebankpresident gaf wel aan dat de rente in de komende tijd waarschijnlijk omhooggaat om de inflatie te bestrijden.

Brentolie

De prijs van een vat Brentolie steeg 2,6 procent tot 96,70 dollar en Amerikaanse olie kostte ook 2,6 procent meer, op 90,99 dollar per vat. Woensdag daalden de olieprijzen nog flink door de hoop op een snel einde aan de oorlog.

Adyen (min 2,4 procent) was de grootste daler in de AEX. Financieel directeur Ethan Tandowsky vertrekt eind augustus bij het betaalbedrijf voor een functie buiten de fintechsector. Tandowsky begon in 2016 bij Adyen en was sinds 2023 financieel directeur. Chipbedrijf Besi ging aan kop met een plus van 1,7 procent.

Heineken

Heineken zakte 2,2 procent. De bierbrouwer werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald. Ook het koersdoel werd flink verlaagd. AkzoNobel daalde 0,2 procent. Het aandeel steeg een dag eerder 19,5 procent, nadat bekend was geworden dat het verfconcern begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

Aegon verloor 1,3 procent. De verzekeraar heeft een akkoord bereikt met grootaandeelhouder Vereniging Aegon over hun toekomstige relatie in aanloop naar de geplande verhuizing naar de Verenigde Staten. De vereniging wordt omgedoopt tot Vereniging Aegon Americas en behoudt zijn huidige belang van ruim 18 procent in de verzekeraar.

Meer uit Financieel

Transavia trekt zaak om halvering grondafhandelaren Schiphol in

HAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.

7 minuten geleden
Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

1 uur geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

2 uur geleden
UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

2 uur geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

2 uur geleden
Olieprijzen flink omhoog na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.

2 uur geleden
TikTok Shop komt naar Nederland, Consumentenbond waarschuwt

AMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.

3 uur geleden