Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index licht hoger op eerste handelsdag 2025

AEX-index licht hoger op eerste handelsdag 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger begonnen aan het nieuwe jaar. De aandelenhandel blijft waarschijnlijk rustig tijdens de eerste sessies van 2025, aangezien veel beleggers nog op vakantie zijn. Op maandag 6 januari zal er weer volop worden gehandeld op de beurzen. In de eerste maand van 2025 gaat de aandacht vooral uit naar de inauguratie van Donald Trump als president van de Verenigde Staten op 20 januari. Trump heeft beloofd importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 880,08 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 842,10 punten. De beurzen in Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent. De Duitse DAX leverde de openingswinst in en verloor 0,2 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai zakten 2,4 en 2,7 procent, na nieuwe tegenvallende gegevens over de Chinese industrie. De Chinese beurzen kenden daarmee de slechtste start van een nieuw jaar sinds 2016.

Op nieuwjaarsdag waren de beurzen wereldwijd gesloten. De meeste markten leverden in 2024 mooie winsten op voor beleggers. De AEX steeg bijna 12 procent in 2024. De middelgrote bedrijven kenden een minder goed beursjaar, met een jaarverlies voor de MidKap van ruim 9 procent. Vooral op beleggingen in grote Amerikaanse bedrijven werden in 2024 sterke rendementen behaald. Zo steeg de brede S&P 500 in 2024 ruim 23 procent en klom techgraadmeter Nasdaq bijna 30 procent.

Koersdaling Adyen

Chipbedrijf Besi was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van 1,6 procent. Staalconcern ArcelorMittal en olie- en gasconcern Shell volgden met plussen van 0,9 procent. Muziekgroep UMG en betaalbedrijf Adyen sloten de rij, met verliezen van rond 1 procent.

In de MidKap veerde Alfen ruim 5 procent op. De laadpalenmaker was in 2024 met een koersval van 80 procent de grootste verliezer bij de middelgrote bedrijven. Metalenspecialist AMG en roestvrijstaalproducent Aperam wonnen ruim 2 procent. Ingenieursbureau Arcadis was de enige daler, met een kleine min van 0,1 procent.

Euro- en oliekoersen

De euro was aan het begin van 2025 1,0360 dollar waard, tegen 1,0386 dollar op de laatste dag van 2024. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 71,95 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 74,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Cao-lonen gestegen in derde kwartaal, maar minder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld 4 procent hoger dan dezelfde periode in 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De loonstijging was minder sterk dan een jaar eerder, toen stegen de cao-lonen nog met gemiddeld 4,6 procent.

59 minuten geleden
Google brengt langverwacht nieuw AI-model uit

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

5 uur geleden
Ook ABN AMRO verwacht sterkere afkoeling woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.

5 uur geleden
Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

7 uur geleden
Rechter maakt weg vrij voor overname Warner Bros. door Paramount

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.

8 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

9 uur geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

9 uur geleden