AEX-index licht hoger aan het eind van kerstweek
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger gesloten aan het einde van de kerstweek. Beleggers hebben het rustig aan gedaan, nadat de handel na de kerstdagen weer werd hervat. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers nemen in deze stille periode vaak vakantie.
De hoofdindex eindigde bij het slot van de handelsweek 0,4 procent hoger op 879,70 punten. Dit jaar rest de AEX-index nog een volle handelsdag op maandag en een halve dag op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. De MidKap klom vrijdag 0,4 procent tot 835,75 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot plussen tot 1 procent.
Bank ABN AMRO ging aan kop in de hoofdindex met een plus van 1,6 procent. Ook ING hoorde bij de stijgers (plus 1,2 procent). Verzekeraars Aegon en ASR gingen tot 1,3 procent omhoog. De chipbedrijven kregen daarentegen verliezen te verwerken en eindigden onderaan. ASMI, Besi en ASML verloren tot 1 procent.
Middelgrote fondsen
Bij de middelgrote fondsen eindigde laadpalenmaker Alfen bovenaan (plus 4,4 procent). Aalberts steeg 0,1 procent. De industrieel toeleverancier neemt zijn Amerikaanse sectorgenoot Paulo Products Company over, dat een jaarlijkse omzet heeft van ongeveer 105 miljoen dollar. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway was de grootste daler en ging 1,2 procent omlaag.
Marel (plus 2,7 procent) liet weten goedkeuring te hebben gekregen van beursuitbater Euronext om de notering van de aandelen in Amsterdam te schrappen. In augustus werd bekend dat het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) de IJslandse slachtmachinemaker overneemt. De laatste handelsdag in Amsterdam is naar verwachting op 3 januari.
Maaltijdbezorgers
Delivery Hero ging omlaag in Frankfurt, nadat bekend was geworden dat Uber de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van het maaltijdbezorgbedrijf niet mag overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Beleggers zetten het aandeel 5,4 procent lager.
De euro was 1,0432 dollar waard, tegen 1,0394 dollar op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder tot 70,41 dollar. Brentolie klom 1 procent tot 73,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Meer informatie kan hij op dit moment nog niet over de zaak geven.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
2 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
4 uur geleden