AEX-index licht hoger aan het eind van kerstweek
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger gesloten aan het einde van de kerstweek. Beleggers hebben het rustig aan gedaan, nadat de handel na de kerstdagen weer werd hervat. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers nemen in deze stille periode vaak vakantie.
De hoofdindex eindigde bij het slot van de handelsweek 0,4 procent hoger op 879,70 punten. Dit jaar rest de AEX-index nog een volle handelsdag op maandag en een halve dag op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. De MidKap klom vrijdag 0,4 procent tot 835,75 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot plussen tot 1 procent.
Bank ABN AMRO ging aan kop in de hoofdindex met een plus van 1,6 procent. Ook ING hoorde bij de stijgers (plus 1,2 procent). Verzekeraars Aegon en ASR gingen tot 1,3 procent omhoog. De chipbedrijven kregen daarentegen verliezen te verwerken en eindigden onderaan. ASMI, Besi en ASML verloren tot 1 procent.
Middelgrote fondsen
Bij de middelgrote fondsen eindigde laadpalenmaker Alfen bovenaan (plus 4,4 procent). Aalberts steeg 0,1 procent. De industrieel toeleverancier neemt zijn Amerikaanse sectorgenoot Paulo Products Company over, dat een jaarlijkse omzet heeft van ongeveer 105 miljoen dollar. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway was de grootste daler en ging 1,2 procent omlaag.
Marel (plus 2,7 procent) liet weten goedkeuring te hebben gekregen van beursuitbater Euronext om de notering van de aandelen in Amsterdam te schrappen. In augustus werd bekend dat het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) de IJslandse slachtmachinemaker overneemt. De laatste handelsdag in Amsterdam is naar verwachting op 3 januari.
Maaltijdbezorgers
Delivery Hero ging omlaag in Frankfurt, nadat bekend was geworden dat Uber de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van het maaltijdbezorgbedrijf niet mag overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Beleggers zetten het aandeel 5,4 procent lager.
De euro was 1,0432 dollar waard, tegen 1,0394 dollar op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder tot 70,41 dollar. Brentolie klom 1 procent tot 73,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft de voorzitter van de raad van bestuur van dochteronderneming Ben & Jerry's afgezet, meldt de Financial Times op basis van bronnen. De afgesplitste ijsdivisie van Unilever, die vorige week een beursnotering kreeg in Amsterdam, zou voorzitter Anuradha Mittal van Ben & Jerry's hebben laten weten dat ze per direct weg moet na een extern onderzoek.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer bestuurders van grote Nederlandse bedrijven verwachten dat kunstmatige intelligentie (AI) banen gaat vervangen. Een kwart denkt nu dat dit zeker zal gebeuren, waar dat de afgelopen twee jaren nog 19 en 6 procent was. Dat komt naar voren uit onderzoek van ING onder 261 topbestuurders.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Levensverzekeraars hebben in de afgelopen twee jaar voor 7 miljard euro aan pensioenverplichtingen overgenomen van pensioenfondsen via zogeheten buy-outs, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Een dergelijke overdracht van de verplichtingen kan volgens de toezichthouder vooral voor kleinere pensioenfondsen aantrekkelijk zijn, omdat daarmee de complexiteit van de overgang naar de nieuwe Wet toekomst pensioenen (Wtp) wordt vermeden.
4 uur geleden