AEX-index licht hoger aan het eind van kerstweek
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger gesloten aan het einde van de kerstweek. Beleggers hebben het rustig aan gedaan, nadat de handel na de kerstdagen weer werd hervat. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers nemen in deze stille periode vaak vakantie.
De hoofdindex eindigde bij het slot van de handelsweek 0,4 procent hoger op 879,70 punten. Dit jaar rest de AEX-index nog een volle handelsdag op maandag en een halve dag op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. De MidKap klom vrijdag 0,4 procent tot 835,75 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot plussen tot 1 procent.
Bank ABN AMRO ging aan kop in de hoofdindex met een plus van 1,6 procent. Ook ING hoorde bij de stijgers (plus 1,2 procent). Verzekeraars Aegon en ASR gingen tot 1,3 procent omhoog. De chipbedrijven kregen daarentegen verliezen te verwerken en eindigden onderaan. ASMI, Besi en ASML verloren tot 1 procent.
Middelgrote fondsen
Bij de middelgrote fondsen eindigde laadpalenmaker Alfen bovenaan (plus 4,4 procent). Aalberts steeg 0,1 procent. De industrieel toeleverancier neemt zijn Amerikaanse sectorgenoot Paulo Products Company over, dat een jaarlijkse omzet heeft van ongeveer 105 miljoen dollar. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway was de grootste daler en ging 1,2 procent omlaag.
Marel (plus 2,7 procent) liet weten goedkeuring te hebben gekregen van beursuitbater Euronext om de notering van de aandelen in Amsterdam te schrappen. In augustus werd bekend dat het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) de IJslandse slachtmachinemaker overneemt. De laatste handelsdag in Amsterdam is naar verwachting op 3 januari.
Maaltijdbezorgers
Delivery Hero ging omlaag in Frankfurt, nadat bekend was geworden dat Uber de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van het maaltijdbezorgbedrijf niet mag overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Beleggers zetten het aandeel 5,4 procent lager.
De euro was 1,0432 dollar waard, tegen 1,0394 dollar op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder tot 70,41 dollar. Brentolie klom 1 procent tot 73,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.
39 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenLAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
5 uur geleden