Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index licht hoger aan het eind van kerstweek

AEX-index licht hoger aan het eind van kerstweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger gesloten aan het einde van de kerstweek. Beleggers hebben het rustig aan gedaan, nadat de handel na de kerstdagen weer werd hervat. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers nemen in deze stille periode vaak vakantie.

De hoofdindex eindigde bij het slot van de handelsweek 0,4 procent hoger op 879,70 punten. Dit jaar rest de AEX-index nog een volle handelsdag op maandag en een halve dag op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. De MidKap klom vrijdag 0,4 procent tot 835,75 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot plussen tot 1 procent.

Bank ABN AMRO ging aan kop in de hoofdindex met een plus van 1,6 procent. Ook ING hoorde bij de stijgers (plus 1,2 procent). Verzekeraars Aegon en ASR gingen tot 1,3 procent omhoog. De chipbedrijven kregen daarentegen verliezen te verwerken en eindigden onderaan. ASMI, Besi en ASML verloren tot 1 procent.

Middelgrote fondsen

Bij de middelgrote fondsen eindigde laadpalenmaker Alfen bovenaan (plus 4,4 procent). Aalberts steeg 0,1 procent. De industrieel toeleverancier neemt zijn Amerikaanse sectorgenoot Paulo Products Company over, dat een jaarlijkse omzet heeft van ongeveer 105 miljoen dollar. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway was de grootste daler en ging 1,2 procent omlaag.

Marel (plus 2,7 procent) liet weten goedkeuring te hebben gekregen van beursuitbater Euronext om de notering van de aandelen in Amsterdam te schrappen. In augustus werd bekend dat het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) de IJslandse slachtmachinemaker overneemt. De laatste handelsdag in Amsterdam is naar verwachting op 3 januari.

Maaltijdbezorgers

Delivery Hero ging omlaag in Frankfurt, nadat bekend was geworden dat Uber de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van het maaltijdbezorgbedrijf niet mag overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Beleggers zetten het aandeel 5,4 procent lager.

De euro was 1,0432 dollar waard, tegen 1,0394 dollar op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder tot 70,41 dollar. Brentolie klom 1 procent tot 73,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Italiaanse overheid krijgt Telecom Italia weer volledig in handen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.

1 uur geleden
FT: speculanten gokken op koersdaling SpaceX na recordbeursgang

NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.

2 uur geleden
China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

3 uur geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

4 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

5 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

5 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

6 uur geleden