Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index licht hoger aan het eind van kerstweek

AEX-index licht hoger aan het eind van kerstweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger gesloten aan het einde van de kerstweek. Beleggers hebben het rustig aan gedaan, nadat de handel na de kerstdagen weer werd hervat. Veel bedrijven zijn dicht en beleggers nemen in deze stille periode vaak vakantie.

De hoofdindex eindigde bij het slot van de handelsweek 0,4 procent hoger op 879,70 punten. Dit jaar rest de AEX-index nog een volle handelsdag op maandag en een halve dag op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. De MidKap klom vrijdag 0,4 procent tot 835,75 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden bij het slot plussen tot 1 procent.

Bank ABN AMRO ging aan kop in de hoofdindex met een plus van 1,6 procent. Ook ING hoorde bij de stijgers (plus 1,2 procent). Verzekeraars Aegon en ASR gingen tot 1,3 procent omhoog. De chipbedrijven kregen daarentegen verliezen te verwerken en eindigden onderaan. ASMI, Besi en ASML verloren tot 1 procent.

Middelgrote fondsen

Bij de middelgrote fondsen eindigde laadpalenmaker Alfen bovenaan (plus 4,4 procent). Aalberts steeg 0,1 procent. De industrieel toeleverancier neemt zijn Amerikaanse sectorgenoot Paulo Products Company over, dat een jaarlijkse omzet heeft van ongeveer 105 miljoen dollar. Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway was de grootste daler en ging 1,2 procent omlaag.

Marel (plus 2,7 procent) liet weten goedkeuring te hebben gekregen van beursuitbater Euronext om de notering van de aandelen in Amsterdam te schrappen. In augustus werd bekend dat het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) de IJslandse slachtmachinemaker overneemt. De laatste handelsdag in Amsterdam is naar verwachting op 3 januari.

Maaltijdbezorgers

Delivery Hero ging omlaag in Frankfurt, nadat bekend was geworden dat Uber de Taiwanese Foodpanda-activiteiten van het maaltijdbezorgbedrijf niet mag overnemen van de concurrentiewaakhond op het eiland. Volgens de toezichthouder zou de deal, waarmee 950 miljoen dollar is gemoeid, slecht zijn voor de concurrentie in de snel groeiende maaltijdbezorgsector in Taiwan. Beleggers zetten het aandeel 5,4 procent lager.

De euro was 1,0432 dollar waard, tegen 1,0394 dollar op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder tot 70,41 dollar. Brentolie klom 1 procent tot 73,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

18 minuten geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

1 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

2 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

3 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

5 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

5 uur geleden
ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

20 uur geleden