Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index levert openingswinst in door verliezen chipbedrijven

AEX-index levert openingswinst in door verliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak leverde woensdag de openingswinst weer in en zakte verder weg na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over een mogelijke wereldwijde handelsoorlog na de tariefdreiging van aankomend president Donald Trump. Wel namen de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten wat af na het akkoord over een staakt-het-vuren van zestig dagen tussen Israël en Hezbollah. Ook Hamas zegt klaar te zijn voor een staakt-het-vuren met Israël.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 873,19 punten. De MidKap daalde ook 0,2 procent tot 860,29 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 1 procent.

De chipbedrijven ASML, Besi en ASML stonden onderaan in de AEX, met minnen tot 1,6 procent, door de vrees dat hogere importheffingen de vraag naar chips zullen drukken. Betaalbedrijf Adyen ging aan kop, met een plus van 0,9 procent.

Thuisbezorgd

In de MidKap won Just Eat Takeaway 0,4 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl schrapt op 27 december zijn beursnotering in Londen om kosten te besparen. Beleggers kunnen hun stukken omzetten naar aandelen die in Amsterdam genoteerd zijn. OCI daalde een fractie ondanks een adviesverhoging. Beleggingsadviseur Redburn zette de kunstmestproducent op de kooplijst.

Accsys ging verder omhoog en won 0,7 procent. De houtspecialist won een dag eerder al dik 10 procent na goed ontvangen resultaten. HAL steeg ruim 1 procent. De Belgische bank KBC verhoogde het advies naar kopen, na de sterke prestatie van de investeerder in de afgelopen negen maanden.

easyJet

In Londen steeg easyJet 2 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij heeft in het afgelopen gebroken boekjaar een flink hogere winst behaald door meer passagiers, hogere ticketprijzen en een toegenomen verkoop van vakantiepakketten. Volgens easyJet werd opnieuw een recordzomer gedraaid. Ook keert het bedrijf meer dividend uit.

De euro was 1,0530 dollar waard, tegen 1,0495 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 69,08 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 73,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse toezichthouder roept op tot onderzoek naar Powell

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA), heeft het Congres opgeroepen onderzoek te doen naar Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Pulte beweert dat Powells recente getuigenis aan de Senaat over de geplande renovaties van het hoofdkantoor van de centrale bank "misleidend" was.

33 minuten geleden
Staalbedrijven winnaars op Europese beurzen na nieuws uit China

AMSTERDAM (ANP) - Staal- en mijnbouwbedrijven behoorden woensdag tot de winnaars op de Europese beurzen. Beleggers zetten de aandelen hoger nadat de prijzen voor ijzererts en staal flink waren gestegen. Dat gebeurde nadat de Chinese overheid had aangekondigd hard op te treden tegen "ongeordende" prijsconcurrentie. Ook liet China weten bepaalde industriële capaciteit af te bouwen.

1 uur geleden
KLM komt met loonvoorstel en wil verder praten met vakbonden

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft alle vakbonden bij de luchtvaartmaatschappij een concreet loonvoorstel gedaan, in de hoop daarmee voldoende aanknopingspunten te bieden om er aan de cao-onderhandelingstafel uit te komen. Medewerkers kunnen dit jaar een eenmalige uitkering krijgen van 1000 euro. Per 1 juli volgend jaar zou dan een structurele loonsverhoging tot 2,5 procent volgen, afhankelijk van de bedrijfswinst die over dit jaar wordt behaald.

2 uur geleden
Vooral tweedehandsmotoren erg in trek, signaleert branche

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in de eerste helft van dit jaar licht gedaald, maar de verkoop van tweedehandsmotorfietsen bleef gestaag groeien. "Vooral gebruikte modellen zijn momenteel enorm in trek", zei Martijn van Eikenhorst, manager sectie motoren van RAI Vereniging, bij het verschijnen van de halfjaarcijfers voor de branche.

2 uur geleden
Verenigde Staten sluiten handelsdeal met Vietnam

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsakkoord bereikt met Vietnam, na weken van intensieve diplomatieke onderhandelingen tussen de twee landen. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten.

3 uur geleden
Tesla wint op Wall Street omdat verkoopdaling lijkt mee te vallen

NEW YORK (ANP) - Maker van elektrische auto's Tesla hoorde woensdag bij de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers zetten het aandeel in de vroege handel zo'n 3 procent hoger ondanks dat het bedrijf van topman Elon Musk afgelopen kwartaal minder auto's heeft verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. De vlak voor beursopening verschenen verkoopcijfers waren evenwel beter dan analisten hadden gevreesd.

4 uur geleden
Tesla verkoopt ruim 13 procent minder auto's in tweede kwartaal

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het tweede kwartaal ruim 13 procent minder auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Onder andere in Europa verloor de door Elon Musk geleide fabrikant van elektrische auto's de afgelopen maanden fors terrein.

4 uur geleden