Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak leverde vrijdag de openingswinst weer in, mede door een flink koersverlies voor ArcelorMittal. De Europese beurzen begonnen donderdag met mooie winsten aan het nieuwe jaar. De Amerikaanse markten gingen op de eerste handelsdag van 2025 echter verder omlaag, na de verliesbeurten richting het einde van 2024. Er wordt echter nog altijd weinig gehandeld op de beurzen. Veel beleggers zijn tijdens deze doorgaans stille periode op vakantie.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 886,06 punten. Op de eerste handelsdag van 2025 steeg de AEX nog 1 procent. De MidKap daalde 0,5 procent tot 841,50 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten 0,4 en 0,9 procent. Londen verloor 0,1 procent.

Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de AEX, met een min van 3 procent. De chipbedrijven Besi en ASMI volgden met verliezen tot 1,5 procent. Betaalbedrijf Adyen, olie- en gasconcern Shell en verzekeraar NN Group waren de sterkste stijgers, met plussen tot 0,7 procent.

ING

ING won 0,4 procent. De bank keert op 16 januari een dividend uit van 0,161 euro per aandeel. De uitkering is onderdeel van het eerder aangekondigde plan om geld naar de aandeelhouders te laten terugvloeien. Dat plan bestaat naast een dividend van in totaal 500 miljoen euro uit een aandeleninkoopprogramma van 2 miljard euro.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij in de MidKap, met een verlies van 2,8 procent. Roestvrijstaalproducent Aperam volgde met een min van ruim 2 procent. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's stond bovenaan, met een plus van 0,5 procent.

Ryanair

In Dublin zakte Ryanair 1,4 procent. De Ierse budgetmaatschappij vervoerde in december 13,6 miljoen passagiers, 8 procent meer dan een jaar geleden.

De euro was 1,0280 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De euro noteert rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 73,21 dollar. Brentolie steeg ook 0,1 procent in prijs, tot 76,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

31 minuten geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

1 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

2 uur geleden
China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

2 uur geleden
Bessent relativeert zorgen over stijgende obligatierentes

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.

3 uur geleden
Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

19 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

19 uur geleden