Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak leverde vrijdag de openingswinst weer in, mede door een flink koersverlies voor ArcelorMittal. De Europese beurzen begonnen donderdag met mooie winsten aan het nieuwe jaar. De Amerikaanse markten gingen op de eerste handelsdag van 2025 echter verder omlaag, na de verliesbeurten richting het einde van 2024. Er wordt echter nog altijd weinig gehandeld op de beurzen. Veel beleggers zijn tijdens deze doorgaans stille periode op vakantie.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 886,06 punten. Op de eerste handelsdag van 2025 steeg de AEX nog 1 procent. De MidKap daalde 0,5 procent tot 841,50 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten 0,4 en 0,9 procent. Londen verloor 0,1 procent.

Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de AEX, met een min van 3 procent. De chipbedrijven Besi en ASMI volgden met verliezen tot 1,5 procent. Betaalbedrijf Adyen, olie- en gasconcern Shell en verzekeraar NN Group waren de sterkste stijgers, met plussen tot 0,7 procent.

ING

ING won 0,4 procent. De bank keert op 16 januari een dividend uit van 0,161 euro per aandeel. De uitkering is onderdeel van het eerder aangekondigde plan om geld naar de aandeelhouders te laten terugvloeien. Dat plan bestaat naast een dividend van in totaal 500 miljoen euro uit een aandeleninkoopprogramma van 2 miljard euro.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij in de MidKap, met een verlies van 2,8 procent. Roestvrijstaalproducent Aperam volgde met een min van ruim 2 procent. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's stond bovenaan, met een plus van 0,5 procent.

Ryanair

In Dublin zakte Ryanair 1,4 procent. De Ierse budgetmaatschappij vervoerde in december 13,6 miljoen passagiers, 8 procent meer dan een jaar geleden.

De euro was 1,0280 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De euro noteert rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 73,21 dollar. Brentolie steeg ook 0,1 procent in prijs, tot 76,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

14 minuten geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

2 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

2 uur geleden
Bank of England verhoogt rente voor het eerst in drie jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.

2 uur geleden
Vele bommeldingen tegelijk niet eerder gezien, zegt topman AF-KLM

PARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.

3 uur geleden
Topman Air France-KLM: hogere winstmarge KLM is een must

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."

3 uur geleden
ACM wil dat tankstations verplicht data over brandstofprijs delen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.

3 uur geleden