Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak leverde vrijdag de openingswinst weer in, mede door een flink koersverlies voor ArcelorMittal. De Europese beurzen begonnen donderdag met mooie winsten aan het nieuwe jaar. De Amerikaanse markten gingen op de eerste handelsdag van 2025 echter verder omlaag, na de verliesbeurten richting het einde van 2024. Er wordt echter nog altijd weinig gehandeld op de beurzen. Veel beleggers zijn tijdens deze doorgaans stille periode op vakantie.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 886,06 punten. Op de eerste handelsdag van 2025 steeg de AEX nog 1 procent. De MidKap daalde 0,5 procent tot 841,50 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten 0,4 en 0,9 procent. Londen verloor 0,1 procent.

Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de AEX, met een min van 3 procent. De chipbedrijven Besi en ASMI volgden met verliezen tot 1,5 procent. Betaalbedrijf Adyen, olie- en gasconcern Shell en verzekeraar NN Group waren de sterkste stijgers, met plussen tot 0,7 procent.

ING

ING won 0,4 procent. De bank keert op 16 januari een dividend uit van 0,161 euro per aandeel. De uitkering is onderdeel van het eerder aangekondigde plan om geld naar de aandeelhouders te laten terugvloeien. Dat plan bestaat naast een dividend van in totaal 500 miljoen euro uit een aandeleninkoopprogramma van 2 miljard euro.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij in de MidKap, met een verlies van 2,8 procent. Roestvrijstaalproducent Aperam volgde met een min van ruim 2 procent. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's stond bovenaan, met een plus van 0,5 procent.

Ryanair

In Dublin zakte Ryanair 1,4 procent. De Ierse budgetmaatschappij vervoerde in december 13,6 miljoen passagiers, 8 procent meer dan een jaar geleden.

De euro was 1,0280 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De euro noteert rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 73,21 dollar. Brentolie steeg ook 0,1 procent in prijs, tot 76,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

3 minuten geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen zal krijgen.

43 minuten geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

1 uur geleden
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

1 uur geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

6 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

11 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

13 uur geleden