Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AEX-index levert openingswinst in door koersverlies ArcelorMittal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak leverde vrijdag de openingswinst weer in, mede door een flink koersverlies voor ArcelorMittal. De Europese beurzen begonnen donderdag met mooie winsten aan het nieuwe jaar. De Amerikaanse markten gingen op de eerste handelsdag van 2025 echter verder omlaag, na de verliesbeurten richting het einde van 2024. Er wordt echter nog altijd weinig gehandeld op de beurzen. Veel beleggers zijn tijdens deze doorgaans stille periode op vakantie.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 886,06 punten. Op de eerste handelsdag van 2025 steeg de AEX nog 1 procent. De MidKap daalde 0,5 procent tot 841,50 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten 0,4 en 0,9 procent. Londen verloor 0,1 procent.

Staalconcern ArcelorMittal was de grootste daler in de AEX, met een min van 3 procent. De chipbedrijven Besi en ASMI volgden met verliezen tot 1,5 procent. Betaalbedrijf Adyen, olie- en gasconcern Shell en verzekeraar NN Group waren de sterkste stijgers, met plussen tot 0,7 procent.

ING

ING won 0,4 procent. De bank keert op 16 januari een dividend uit van 0,161 euro per aandeel. De uitkering is onderdeel van het eerder aangekondigde plan om geld naar de aandeelhouders te laten terugvloeien. Dat plan bestaat naast een dividend van in totaal 500 miljoen euro uit een aandeleninkoopprogramma van 2 miljard euro.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij in de MidKap, met een verlies van 2,8 procent. Roestvrijstaalproducent Aperam volgde met een min van ruim 2 procent. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's stond bovenaan, met een plus van 0,5 procent.

Ryanair

In Dublin zakte Ryanair 1,4 procent. De Ierse budgetmaatschappij vervoerde in december 13,6 miljoen passagiers, 8 procent meer dan een jaar geleden.

De euro was 1,0280 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De euro noteert rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 73,21 dollar. Brentolie steeg ook 0,1 procent in prijs, tot 76,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

WSJ: VS willen gaslevering Rusland aan Europa via Oekraïne

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS pleiten voor een constructie waarin Rusland de verkoop van aardgas aan Europa via pijpleidingen door Oekraïne zou hervatten, meldt de Wall Street Journal. Het plan zou in september door Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff zijn voorgelegd tijdens bezoeken aan Moskou en Kyiv.

3 minuten geleden
Economische impact AI in Nederland ligt nog niet vast, zegt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Een aanzienlijk deel van de Nederlanders heeft een beroep waarin de opmars van kunstmatige intelligentie (AI) voor grote verandering kan zorgen. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuw rapport over de economische impact van AI in Nederland. Een belangrijke conclusie is dat de gevolgen voor de arbeidsmarkt en economie tot op zekere hoogte nog open liggen en bijvoorbeeld afhangen van hoe bedrijven AI in de praktijk inzetten.

8 minuten geleden
AFM: duidelijkere communicatie over nabestaandenpensioen nodig

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerders moeten beter hun best doen om te voorkomen dat nabestaanden onbewust niet gedekt zijn bij het overlijden van een partner, vindt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder ziet nog te vaak tekortkomingen in de informatievoorziening rond het nabestaandenpensioen.

13 minuten geleden
Bedrijvigheid industrie opnieuw flink gegroeid, signaleert Nevi

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie is in oktober fors doorgegroeid, constateert de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Hoewel de groei kleiner was dan de maand ervoor, was de productiestijging volgens een peiling van de organisatie fors en een van de grootste in meer dan vierenhalf jaar.

21 minuten geleden
Topman NN Group Knibbe gaat naar beursbedrijf Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Topman David Knibbe van de grote Nederlandse verzekeraar NN Group stapt over naar het Europese beursbedrijf Euronext, de uitbater van de aandelenmarkten in onder meer Amsterdam, Brussel, Milaan en Parijs. Hij neemt bij Euronext de hoogste functie over van Stéphane Boujnah, die in mei aftreedt.

25 minuten geleden
Duitsland haalt vuldoel gas niet, maar voorziet geen problemen

BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.

15 uur geleden
OPEC+ houdt doelen rest van jaar ongewijzigd ondanks dure olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.

17 uur geleden