Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index lager in afwachting inflatiecijfers eurozone

AEX-index lager in afwachting inflatiecijfers eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met verlies geopend. Beleggers zijn vooral in afwachting van nieuwe inflatiecijfers uit de eurozone, die in de loop van de ochtend worden gepubliceerd door het Europese statistiekbureau Eurostat. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde eerder op de dag al dat de inflatie in Nederland in juni flink is gestegen.

De AEX noteerde in de vroege handel 0,6 procent lager op 917,82 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 857,85 punten. Op de beurzen in Londen en Frankfurt waren minnen tot 0,4 procent te zien.

De CAC40 in Parijs daalde 0,8 procent. Maandag won de hoofdindex nog 1,1 procent, na het nieuws dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen geen beslissende overwinning heeft geboekt in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen.

Inflatie

De inflatie in Nederland kwam in juni uit op 3,2 procent, tegen 2,7 procent in mei. Op basis van de Europese rekenmethode werd voor Nederland een inflatie gemeten van 3,4 procent. In mei bedroeg de inflatie in de gehele eurozone 2,6 procent.

De ECB verlaagde vorige maand nog voor het eerst sinds 2019 de rente in het eurogebied. President Christine Lagarde verklaarde op het ECB-forum in het Portugese Sintra maandag wel meer tijd nodig te hebben om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Haar opmerkingen suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt.

ASR

Verzekeraar ASR was de grootste daler in de AEX met een min van 3,7 procent, na een adviesverlaging door analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan. Het advies voor NN Group werd juist verhoogd door JPMorgan. Die verzekeraar won 1,1 procent.

Bij de kleinere fondsen op het Damrak klom Sif 0,5 procent. De funderingsspecialist voor windmolens kreeg een adviesverhoging van investeringsbank Oddo BHF.

TomTom

TomTom steeg 1,6 procent. De navigatiedienstverlener gaat verkeersinformatie leveren aan Bolt, een mobiliteitsplatform voor onder meer vervoersdiensten en maaltijdbezorging. Financiƫle details werden niet gemeld. Bolt biedt zijn diensten in meer dan vijfhonderd steden in Europa en Afrika aan.

De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0725 dollar op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie was vrijwel vlak op 83,41 dollar en Brentolie steeg iets tot 86,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

1 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

2 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

4 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

5 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

17 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

18 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

19 uur geleden