Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index lager in afwachting inflatiecijfers eurozone

AEX-index lager in afwachting inflatiecijfers eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met verlies geopend. Beleggers zijn vooral in afwachting van nieuwe inflatiecijfers uit de eurozone, die in de loop van de ochtend worden gepubliceerd door het Europese statistiekbureau Eurostat. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde eerder op de dag al dat de inflatie in Nederland in juni flink is gestegen.

De AEX noteerde in de vroege handel 0,6 procent lager op 917,82 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 857,85 punten. Op de beurzen in Londen en Frankfurt waren minnen tot 0,4 procent te zien.

De CAC40 in Parijs daalde 0,8 procent. Maandag won de hoofdindex nog 1,1 procent, na het nieuws dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen geen beslissende overwinning heeft geboekt in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen.

Inflatie

De inflatie in Nederland kwam in juni uit op 3,2 procent, tegen 2,7 procent in mei. Op basis van de Europese rekenmethode werd voor Nederland een inflatie gemeten van 3,4 procent. In mei bedroeg de inflatie in de gehele eurozone 2,6 procent.

De ECB verlaagde vorige maand nog voor het eerst sinds 2019 de rente in het eurogebied. President Christine Lagarde verklaarde op het ECB-forum in het Portugese Sintra maandag wel meer tijd nodig te hebben om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Haar opmerkingen suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt.

ASR

Verzekeraar ASR was de grootste daler in de AEX met een min van 3,7 procent, na een adviesverlaging door analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan. Het advies voor NN Group werd juist verhoogd door JPMorgan. Die verzekeraar won 1,1 procent.

Bij de kleinere fondsen op het Damrak klom Sif 0,5 procent. De funderingsspecialist voor windmolens kreeg een adviesverhoging van investeringsbank Oddo BHF.

TomTom

TomTom steeg 1,6 procent. De navigatiedienstverlener gaat verkeersinformatie leveren aan Bolt, een mobiliteitsplatform voor onder meer vervoersdiensten en maaltijdbezorging. Financiële details werden niet gemeld. Bolt biedt zijn diensten in meer dan vijfhonderd steden in Europa en Afrika aan.

De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0725 dollar op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie was vrijwel vlak op 83,41 dollar en Brentolie steeg iets tot 86,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden dreigen met acties om nullijn voor rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".

21 minuten geleden
China legt EU-varkensvlees definitief heffingen op, Vion geraakt

BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.

3 uur geleden
Werkenden zien nettoloon volgend jaar stijgen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting banencijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

4 uur geleden
Busbedrijf Ebusco waarschuwt: financiën nog altijd krap

DEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.

5 uur geleden
Magnum zet voorzitter Mittal van Ben & Jerry's af, meldt FT

LONDEN (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft de voorzitter van de raad van bestuur van dochteronderneming Ben & Jerry's afgezet, meldt de Financial Times op basis van bronnen. De afgesplitste ijsdivisie van Unilever, die vorige week een beursnotering kreeg in Amsterdam, zou voorzitter Anuradha Mittal van Ben & Jerry's hebben laten weten dat ze per direct weg moet na een extern onderzoek.

5 uur geleden
ING: kwart bestuurders overtuigd dat AI banen gaat vervangen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer bestuurders van grote Nederlandse bedrijven verwachten dat kunstmatige intelligentie (AI) banen gaat vervangen. Een kwart denkt nu dat dit zeker zal gebeuren, waar dat de afgelopen twee jaren nog 19 en 6 procent was. Dat komt naar voren uit onderzoek van ING onder 261 topbestuurders.

5 uur geleden