AEX-index koerst af op voorzichtig herstel na recente verliezen
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt donderdag wat te herstellen van de koersverliezen eerder deze week. De hoofdindex bereikte afgelopen vrijdag nog een hoogtepunt op 894 punten en is sinds de Iraanse aanval op Israël afgelopen weekeinde flink teruggevallen. Woensdag zakte de AEX nog 1,1 procent tot 865,35 punten. Dat kwam vooral door koersverliezen van de chipbedrijven, na een tegenvallend kwartaalbericht van ASML.
ASML blijft daarbij in de belangstelling staan. Analisten van investeringsbank Fubon Securities hebben de chipmachinemaker van de kooplijst gehaald. De Duitse investeringsbank Berenberg verhoogde daarentegen het koersdoel voor ASML. Het aandeel ASML zakte een dag eerder bijna 7 procent, na een flinke daling van de nieuwe orders van het bedrijf. De Taiwanese chipproducent TSMC, een belangrijke klant van ASML, kwam donderdag echter met beter dan verwachte resultaten over het eerste kwartaal. Het bedrijf profiteerde vooral van de sterke vraag naar AI-chips.
De Aziatische aandelenmarkten veerden donderdag ook op, na de recente verliezen. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 1,1 procent en de beurs in Shanghai steeg 0,4 procent. De beurzen in New York sloten woensdag wel lager. De Dow-Jonesindex daalde 0,1 procent tot 37.753,31 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,2 procent.
Tabakverkoop
Op het Damrak kwam Sligro met een handelsbericht. Het groothandelsbedrijf zag de omzet in het eerste kwartaal met 2,7 procent stijgen. In Nederland namen de verkopen toe, terwijl in België sprake was van een daling. Volgens Sligro blijft de consument terughoudend met bestedingen. Het bedrijf verkocht wel meer tabak doordat meer supermarkten vroegtijdig stoppen met de verkoop van tabak. Sligro doet verder geen concrete voorspellingen voor de resultaten in de eerste helft van het jaar.
Ook NSI opende de boeken. Het vastgoedbedrijf zag de netto-huurinkomsten dalen en boekte minder winst in het eerste kwartaal. Volgens topman Bernd Stahli was de markt voor vastgoedbeleggers extreem rustig, mede door de onzekerheid over de ontwikkelingen van de rente en de zorgen over de toekomstige vraag naar kantoren. NSI handhaafde wel de winstverwachting voor het hele jaar.
De euro was 1,0684 dollar waard, tegen 1,0644 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 82,80 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 87,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
4 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
9 uur geleden