AEX-index koerst af op voorzichtig herstel na recente verliezen
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt donderdag wat te herstellen van de koersverliezen eerder deze week. De hoofdindex bereikte afgelopen vrijdag nog een hoogtepunt op 894 punten en is sinds de Iraanse aanval op Israël afgelopen weekeinde flink teruggevallen. Woensdag zakte de AEX nog 1,1 procent tot 865,35 punten. Dat kwam vooral door koersverliezen van de chipbedrijven, na een tegenvallend kwartaalbericht van ASML.
ASML blijft daarbij in de belangstelling staan. Analisten van investeringsbank Fubon Securities hebben de chipmachinemaker van de kooplijst gehaald. De Duitse investeringsbank Berenberg verhoogde daarentegen het koersdoel voor ASML. Het aandeel ASML zakte een dag eerder bijna 7 procent, na een flinke daling van de nieuwe orders van het bedrijf. De Taiwanese chipproducent TSMC, een belangrijke klant van ASML, kwam donderdag echter met beter dan verwachte resultaten over het eerste kwartaal. Het bedrijf profiteerde vooral van de sterke vraag naar AI-chips.
De Aziatische aandelenmarkten veerden donderdag ook op, na de recente verliezen. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 1,1 procent en de beurs in Shanghai steeg 0,4 procent. De beurzen in New York sloten woensdag wel lager. De Dow-Jonesindex daalde 0,1 procent tot 37.753,31 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,2 procent.
Tabakverkoop
Op het Damrak kwam Sligro met een handelsbericht. Het groothandelsbedrijf zag de omzet in het eerste kwartaal met 2,7 procent stijgen. In Nederland namen de verkopen toe, terwijl in België sprake was van een daling. Volgens Sligro blijft de consument terughoudend met bestedingen. Het bedrijf verkocht wel meer tabak doordat meer supermarkten vroegtijdig stoppen met de verkoop van tabak. Sligro doet verder geen concrete voorspellingen voor de resultaten in de eerste helft van het jaar.
Ook NSI opende de boeken. Het vastgoedbedrijf zag de netto-huurinkomsten dalen en boekte minder winst in het eerste kwartaal. Volgens topman Bernd Stahli was de markt voor vastgoedbeleggers extreem rustig, mede door de onzekerheid over de ontwikkelingen van de rente en de zorgen over de toekomstige vraag naar kantoren. NSI handhaafde wel de winstverwachting voor het hele jaar.
De euro was 1,0684 dollar waard, tegen 1,0644 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 82,80 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 87,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
3 uur geleden