AEX-index koerst af op voorzichtig herstel na recente verliezen
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt donderdag wat te herstellen van de koersverliezen eerder deze week. De hoofdindex bereikte afgelopen vrijdag nog een hoogtepunt op 894 punten en is sinds de Iraanse aanval op Israël afgelopen weekeinde flink teruggevallen. Woensdag zakte de AEX nog 1,1 procent tot 865,35 punten. Dat kwam vooral door koersverliezen van de chipbedrijven, na een tegenvallend kwartaalbericht van ASML.
ASML blijft daarbij in de belangstelling staan. Analisten van investeringsbank Fubon Securities hebben de chipmachinemaker van de kooplijst gehaald. De Duitse investeringsbank Berenberg verhoogde daarentegen het koersdoel voor ASML. Het aandeel ASML zakte een dag eerder bijna 7 procent, na een flinke daling van de nieuwe orders van het bedrijf. De Taiwanese chipproducent TSMC, een belangrijke klant van ASML, kwam donderdag echter met beter dan verwachte resultaten over het eerste kwartaal. Het bedrijf profiteerde vooral van de sterke vraag naar AI-chips.
De Aziatische aandelenmarkten veerden donderdag ook op, na de recente verliezen. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 1,1 procent en de beurs in Shanghai steeg 0,4 procent. De beurzen in New York sloten woensdag wel lager. De Dow-Jonesindex daalde 0,1 procent tot 37.753,31 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,2 procent.
Tabakverkoop
Op het Damrak kwam Sligro met een handelsbericht. Het groothandelsbedrijf zag de omzet in het eerste kwartaal met 2,7 procent stijgen. In Nederland namen de verkopen toe, terwijl in België sprake was van een daling. Volgens Sligro blijft de consument terughoudend met bestedingen. Het bedrijf verkocht wel meer tabak doordat meer supermarkten vroegtijdig stoppen met de verkoop van tabak. Sligro doet verder geen concrete voorspellingen voor de resultaten in de eerste helft van het jaar.
Ook NSI opende de boeken. Het vastgoedbedrijf zag de netto-huurinkomsten dalen en boekte minder winst in het eerste kwartaal. Volgens topman Bernd Stahli was de markt voor vastgoedbeleggers extreem rustig, mede door de onzekerheid over de ontwikkelingen van de rente en de zorgen over de toekomstige vraag naar kantoren. NSI handhaafde wel de winstverwachting voor het hele jaar.
De euro was 1,0684 dollar waard, tegen 1,0644 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 82,80 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 87,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
6 uur geleden