AEX-index koerst af op verlies na negatieve draai Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt vrijdag met een fors verlies te openen na de negatieve draai op Wall Street. De Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq gaf donderdag een winst van dik 2 procent uit handen en eindigde uiteindelijk met een verlies van ruim 1 procent. De zorgen over snellere renteverhogingen door de Amerikaanse centrale bank om de hard oplopende inflatie de kop in te drukken, hielden beleggers in de greep. Hogere rentes zijn over het algemeen ongunstig voor meer risicovolle beleggingen als aandelen.
De AEX-index koerst af op een openingsverlies van zo'n 1,9 procent. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters naar verwachting met flinke verliezen beginnen aan de laatste handelsdag van de week. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië verloren vrijdag terrein. In Tokio ging de Nikkei 0,9 procent lager het weekeinde in.
Tegenvallende resultaten van de Amerikaanse streamingdienst Netflix, een van de topfavorieten tijdens de coronapandemie, drukken eveneens op het beurssentiment. Het bedrijf haalde in het vierde kwartaal minder nieuwe abonnees binnen dan verwacht en beleggers stuurden het aandeel in de zogeheten nabeurshandel ruim 20 procent omlaag.
Oekraïne
Daarnaast houden beleggers de ontwikkelingen rond Oekraïne in de gaten. De Amerikaanse president Joe Biden beklemtoonde dat elke overschrijding van de Russisch-Oekraïense grens door Russische troepen in zijn ogen "een invasie" betekent. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken spreekt vrijdag met zijn Russische collega Sergei Lavrov in Genève over de kwestie.
Op het Damrak kwam Beter Bed met resultaten. De beddenverkoper zag de omzet in het afgelopen kwartaal stijgen ondanks de aanhoudende uitdagingen vanwege de coronamaatregelen. Ook kampt het bedrijf met hogere grondstofprijzen en problemen in de toeleveringsketen.
Air France-KLM
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM staat eveneens in de belangstelling door de uitval van vluchten bij KLM door coronabesmettingen en quarantaineverplichtingen van het personeel. KLM kan nog niet zeggen hoeveel vluchten uiteindelijk niet doorgaan.
De euro was 1,1327 dollar waard, tegenover 1,1337 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag na een onverwachte stijging van de Amerikaanse olievoorraden. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 84,01 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 86,84 dollar per vat. Eerder deze week bereikten de olieprijzen nog het hoogste niveau sinds 2014.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.
18 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.
25 minuten geledenZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.
26 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.
26 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.
1 uur geleden