AEX-index koerst af op positief begin van halve handelsdag
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een hoger begin van de kortere handelsdag. In aanloop naar de kerstdagen sluit de Amsterdamse beurs al om 14.00 uur de deuren. Ook in Parijs en Londen wordt slechts een halve dag gehandeld. In Frankfurt blijft de beurs de hele dag dicht vanwege kerstavond. Op eerste en tweede kerstdag zijn de Europese beurzen gesloten.
In New York wordt ook een halve dag gehandeld, tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Wall Street is op eerste kerstdag dicht, maar is op tweede kerstdag wel de hele dag open.
De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog, na de hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio bleef achter met een verlies van 0,3 procent. Honda steeg dik 12 procent en Nissan klom 6 procent. De twee autofabrikanten bevestigden formele gesprekken te voeren over een fusie. Honda liet daarnaast weten voor 7 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen 1,1 en 1,2 procent.
Graphit Kropfmühl
Op het Damrak liet AMG weten het belang van 40 procent in dochteronderneming Graphit Kropfmühl terug te willen kopen van de private investeerder Alterna Capital Partners. Onder de deal kan de metalenspecialist het belang na een periode van drie jaar in contanten kopen of in ruil voor AMG-aandelen op elk gewenst moment binnen die periode.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde verder dat de Nederlandse economie in het derde kwartaal met 0,8 procent is gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het groeicijfer kwam overeen met een eerdere schatting. De groei werd vooral veroorzaakt door een toegenomen consumptie door huishoudens en de overheid.
Verliezen
De Europese beurzen sloten maandag overwegend met kleine verliezen. De AEX eindigde 0,4 procent lager op 872,22 punten en de MidKap daalde 0,5 procent tot 827,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen steeg 0,1 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,2 procent hoger op 42.906,95 punten. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent en techgraadmeter Nasdaq won 1 procent.
De euro was 1,0396 dollar waard, tegen 1,0398 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder en kostte 69,53 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 72,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - Het hoogste gerechtshof van de Europese Unie heeft een recordboete van 4,1 miljard euro in stand gehouden die de Europese Commissie aan Google had opgelegd. Het Europees Hof van Justitie verwierp donderdag het hoger beroep van het Amerikaanse techbedrijf, waarmee Google tevergeefs had geprobeerd de boete ongedaan te maken.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de sterke koersrally in het tweede kwartaal, die volgde op de voorlopige vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook wordt gewacht op de kwartaalresultaten van bedrijven, die in de komende weken naar buiten komen. Die geven mogelijk meer duidelijkheid of de aandelenkoersen van sommige bedrijven niet te hard zijn opgelopen.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juni een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. In totaal stapten vorige maand 21,2 miljoen mensen aan boord van de vliegtuigen van Ryanair. Dat is een stijging van 7 procent in vergelijking met een jaar eerder.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft voorgesteld om de Amerikaanse overheid een belang van 5 procent te geven in de ChatGPT-maker. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Het zou onderdeel zijn van een plan om goede verhoudingen met de regering van president Donald Trump te waarborgen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging donderdag hard omlaag na de sterke opmars in het tweede kwartaal. Vooral de grote chipbedrijven stonden onder druk door zorgen over de winstgevendheid van de enorme investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) op de langere termijn. Dat wakkerde de bezorgdheid aan dat de door AI gedreven rally te ver en te snel is gegaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.
11 uur geleden