AEX-index koerst af op positief begin na schommelende week
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index koerst vrijdag af op een positief begin. De hoofdindex liet deze week een schommelend beeld zien door de vrees voor een escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Oekraïne gebruikte voor het eerst Amerikaanse raketten om doelen in Rusland aan te vallen en sindsdien wordt rekening gehouden met Russische represailles. De olieprijzen liepen daardoor deze week op met zo'n 4 procent.
Ook stond de beurshandel in het teken van de resultaten van Nvidia. De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) is dit jaar flink in waarde gestegen en heeft de Amerikaanse beurzen naar recordhoogten gestuwd. Hoewel Nvidia opnieuw de hoge marktverwachtingen wist te overtreffen, deed het bedrijf dat in het afgelopen kwartaal wel minder overtuigend dan in voorgaande kwartalen. Ook duidt de omzetverwachting van Nvidia voor het huidige kwartaal op een verdere afvlakking van de sterke groei.
Aanvankelijk leken de financiële markten licht teleurgesteld in de vooruitzichten van Nvidia. Maar in de loop van de handelssessie verdween die zorg wat naar de achtergrond en het aandeel sloot donderdag op Wall Street met een kleine winst.
Inflatie
De Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag overwegend omhoog, na de hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio klom 0,7 procent. De Japanse inflatie, exclusief de prijzen voor verse voeding, kwam in oktober uit op 2,3 procent en bleef daarmee boven de doelstelling van de Bank of Japan. Algemeen wordt verwacht dat de Japanse centrale bank de rente in de komende maanden verder gaat verhogen om de inflatie aan te pakken.
De beurzen in Hongkong en Shanghai bleven echter achter en verloren 2,1 en 2,7 procent door de aanhoudende zorgen over de hogere importtarieven die aankomend president Donald Trump wil invoeren op Chinese goederen.
Bitcoin
De bitcoin zette de opmars voort richting de 100.000 dollar. De grootste cryptomunt ter wereld tikte een nieuw record aan van ruim 99.000 dollar en is sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen sterk in waarde gestegen. Beleggers gaan ervan uit dat Trump de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen.
De euro was 1,0461 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 70,15 dollar. Brentolie werd ook iets duurder, op 74,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
54 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.
2 uur geleden