AEX-index koerst af op positief begin na schommelende week
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index koerst vrijdag af op een positief begin. De hoofdindex liet deze week een schommelend beeld zien door de vrees voor een escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Oekraïne gebruikte voor het eerst Amerikaanse raketten om doelen in Rusland aan te vallen en sindsdien wordt rekening gehouden met Russische represailles. De olieprijzen liepen daardoor deze week op met zo'n 4 procent.
Ook stond de beurshandel in het teken van de resultaten van Nvidia. De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) is dit jaar flink in waarde gestegen en heeft de Amerikaanse beurzen naar recordhoogten gestuwd. Hoewel Nvidia opnieuw de hoge marktverwachtingen wist te overtreffen, deed het bedrijf dat in het afgelopen kwartaal wel minder overtuigend dan in voorgaande kwartalen. Ook duidt de omzetverwachting van Nvidia voor het huidige kwartaal op een verdere afvlakking van de sterke groei.
Aanvankelijk leken de financiële markten licht teleurgesteld in de vooruitzichten van Nvidia. Maar in de loop van de handelssessie verdween die zorg wat naar de achtergrond en het aandeel sloot donderdag op Wall Street met een kleine winst.
Inflatie
De Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag overwegend omhoog, na de hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio klom 0,7 procent. De Japanse inflatie, exclusief de prijzen voor verse voeding, kwam in oktober uit op 2,3 procent en bleef daarmee boven de doelstelling van de Bank of Japan. Algemeen wordt verwacht dat de Japanse centrale bank de rente in de komende maanden verder gaat verhogen om de inflatie aan te pakken.
De beurzen in Hongkong en Shanghai bleven echter achter en verloren 2,1 en 2,7 procent door de aanhoudende zorgen over de hogere importtarieven die aankomend president Donald Trump wil invoeren op Chinese goederen.
Bitcoin
De bitcoin zette de opmars voort richting de 100.000 dollar. De grootste cryptomunt ter wereld tikte een nieuw record aan van ruim 99.000 dollar en is sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen sterk in waarde gestegen. Beleggers gaan ervan uit dat Trump de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen.
De euro was 1,0461 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 70,15 dollar. Brentolie werd ook iets duurder, op 74,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.
3 uur geleden