Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op positief begin na schommelende week

AEX-index koerst af op positief begin na schommelende week

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index koerst vrijdag af op een positief begin. De hoofdindex liet deze week een schommelend beeld zien door de vrees voor een escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Oekraïne gebruikte voor het eerst Amerikaanse raketten om doelen in Rusland aan te vallen en sindsdien wordt rekening gehouden met Russische represailles. De olieprijzen liepen daardoor deze week op met zo'n 4 procent.

Ook stond de beurshandel in het teken van de resultaten van Nvidia. De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) is dit jaar flink in waarde gestegen en heeft de Amerikaanse beurzen naar recordhoogten gestuwd. Hoewel Nvidia opnieuw de hoge marktverwachtingen wist te overtreffen, deed het bedrijf dat in het afgelopen kwartaal wel minder overtuigend dan in voorgaande kwartalen. Ook duidt de omzetverwachting van Nvidia voor het huidige kwartaal op een verdere afvlakking van de sterke groei.

Aanvankelijk leken de financiële markten licht teleurgesteld in de vooruitzichten van Nvidia. Maar in de loop van de handelssessie verdween die zorg wat naar de achtergrond en het aandeel sloot donderdag op Wall Street met een kleine winst.

Inflatie

De Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag overwegend omhoog, na de hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio klom 0,7 procent. De Japanse inflatie, exclusief de prijzen voor verse voeding, kwam in oktober uit op 2,3 procent en bleef daarmee boven de doelstelling van de Bank of Japan. Algemeen wordt verwacht dat de Japanse centrale bank de rente in de komende maanden verder gaat verhogen om de inflatie aan te pakken.

De beurzen in Hongkong en Shanghai bleven echter achter en verloren 2,1 en 2,7 procent door de aanhoudende zorgen over de hogere importtarieven die aankomend president Donald Trump wil invoeren op Chinese goederen.

Bitcoin

De bitcoin zette de opmars voort richting de 100.000 dollar. De grootste cryptomunt ter wereld tikte een nieuw record aan van ruim 99.000 dollar en is sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen sterk in waarde gestegen. Beleggers gaan ervan uit dat Trump de regelgeving rond digitale munten gaat versoepelen.

De euro was 1,0461 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 70,15 dollar. Brentolie werd ook iets duurder, op 74,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel: strengere EU-regels voor ChatGPT, Reddit en Roblox

BRUSSEL (ANP) - ChatGPT, Reddit en Roblox krijgen te maken met strengere regels van de Europese Commissie. Brussel heeft namelijk bepaald dat de diensten onder de Europese digitale DSA-wet voor grote techbedrijven vallen.

24 minuten geleden
Gewasprijzen op weg naar scherpste stijging sinds 2012

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gewasprijzen stevenen in de maand augustus af op de scherpste stijging sinds juli 2012 als gevolg van de oorlogen in Oekraïne en Iran en door het extreme weer. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, gaat af op een stijging van meer dan 13 procent.

32 minuten geleden
Modemerk Victoria Beckham boekt voor het eerst winst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.

40 minuten geleden
Turkse economie groeit sterker dan verwacht in tweede kwartaal

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, steeg met 1,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal, meldde het Turkse statistiekbureau.

1 uur geleden
Directe gasverbinding Nederland en Noorwegen stap dichterbij

DEN HAAG (ANP) - Nogat, de beheerder en uitbater van een pijpleidingsysteem op de bodem van de Noordzee, zet een volgende stap in de ontwikkeling van de eerste directe gasverbinding tussen Nederland en Noorwegen.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuwe aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De vrees voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten laaide weer op na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran. De VS vielen Iraanse raketlanceerinstallaties bij Larak Island in de Straat van Hormuz aan. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen daardoor flink op.

3 uur geleden
's Werelds grootste gamesbeurs trekt bijna recordaantal bezoekers

KEULEN (ANP/DPA) - Gamescom, de grootste gamesbeurs ter wereld, trok afgelopen dagen bijna een recordaantal bezoekers. Het evenement dat van woensdag tot en met zondag in Keulen werd gehouden, kreeg 368.000 mensen over de vloer. Dat waren er 11.000 meer dan in 2025, al bleef het net onder het record van 373.000 bezoekers uit 2019, het jaar voor de coronapandemie.

3 uur geleden