Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op licht lager begin na inauguratie Trump

AEX-index koerst af op licht lager begin na inauguratie Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een licht lager begin. Beleggers wachten vooral op meer duidelijkheid over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Maandag zorgden berichten dat Trump niet direct na zijn aantreden nieuwe importtarieven zou gaan invoeren op producten uit andere landen, nog voor enige opluchting op de beurzen. Na zijn inauguratie liet Trump echter weten vanaf 1 februari 25 procent aan invoerrechten te willen heffen op goederen uit buurlanden Canada en Mexico.

Trump dreigde eerder ook met Amerikaanse importheffingen op alle buitenlandse goederen, maar verklaarde dat hij nog niet klaar is om een dergelijke universele heffing in te voeren. De president wil eerst onderzoeken hoe eerlijk de handel is tussen de VS en andere landen, met speciale aandacht voor China, Canada en Mexico. Dit betekent dat bestaande handelsafspraken onder de loep worden genomen om te kijken of deze landen zich aan de regels houden. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven zullen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. In Japan kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Bank of Japan, die mogelijk vrijdag de rente in het land verder gaat verhogen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,9 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,1 procent, ondanks het uitblijven van nieuwe importheffingen op Chinese goederen. Trump heeft eerder gedreigd met tarieven tot 60 procent voor China.

Pharming

Pharming kondigde aan Fabrice Chouraqui voor te dragen als opvolger van topman Sijmen de Vries. De Vries treedt terug als topman van het biotechbedrijf op het moment van de benoeming van Chouraqui. Daarvoor wordt een aandeelhoudersvergadering georganiseerd. De Vries, die Pharming zestien jaar heeft geleid, blijft tot eind dit jaar strategisch adviseur van de nieuwe topman.

De AEX sloot maandag 0,4 procent hoger op 917,51 punten en de beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. De Amerikaanse beurzen waren maandag dicht om Martin Luther King Day.

De olieprijzen gingen omlaag, na de aankondiging van Trump om een nationale energienoodtoestand uit te roepen om de olie- en gaswinning in de VS aanzienlijk uit te breiden. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent in prijs tot 77,24 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 79,86 dollar per vat. De euro was 1,0369 dollar waard, tegen 1,0401 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

7 minuten geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

1 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

1 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

1 uur geleden
Reuters: Duitse regering verlaagt groeiverwachtingen economie

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.

3 uur geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

3 uur geleden