Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op licht lager begin na inauguratie Trump

AEX-index koerst af op licht lager begin na inauguratie Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een licht lager begin. Beleggers wachten vooral op meer duidelijkheid over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Maandag zorgden berichten dat Trump niet direct na zijn aantreden nieuwe importtarieven zou gaan invoeren op producten uit andere landen, nog voor enige opluchting op de beurzen. Na zijn inauguratie liet Trump echter weten vanaf 1 februari 25 procent aan invoerrechten te willen heffen op goederen uit buurlanden Canada en Mexico.

Trump dreigde eerder ook met Amerikaanse importheffingen op alle buitenlandse goederen, maar verklaarde dat hij nog niet klaar is om een dergelijke universele heffing in te voeren. De president wil eerst onderzoeken hoe eerlijk de handel is tussen de VS en andere landen, met speciale aandacht voor China, Canada en Mexico. Dit betekent dat bestaande handelsafspraken onder de loep worden genomen om te kijken of deze landen zich aan de regels houden. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven zullen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. In Japan kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Bank of Japan, die mogelijk vrijdag de rente in het land verder gaat verhogen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,9 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,1 procent, ondanks het uitblijven van nieuwe importheffingen op Chinese goederen. Trump heeft eerder gedreigd met tarieven tot 60 procent voor China.

Pharming

Pharming kondigde aan Fabrice Chouraqui voor te dragen als opvolger van topman Sijmen de Vries. De Vries treedt terug als topman van het biotechbedrijf op het moment van de benoeming van Chouraqui. Daarvoor wordt een aandeelhoudersvergadering georganiseerd. De Vries, die Pharming zestien jaar heeft geleid, blijft tot eind dit jaar strategisch adviseur van de nieuwe topman.

De AEX sloot maandag 0,4 procent hoger op 917,51 punten en de beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. De Amerikaanse beurzen waren maandag dicht om Martin Luther King Day.

De olieprijzen gingen omlaag, na de aankondiging van Trump om een nationale energienoodtoestand uit te roepen om de olie- en gaswinning in de VS aanzienlijk uit te breiden. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent in prijs tot 77,24 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 79,86 dollar per vat. De euro was 1,0369 dollar waard, tegen 1,0401 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

17 minuten geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

2 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

2 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

3 uur geleden
ACM: politieke keuzes voorkomen onnodige kosten netbeheerders

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.

4 uur geleden
Apple daalt op Wall Street na aankondiging aftreden topman Cook

NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.

5 uur geleden