AEX-index koerst af op licht hoger begin na renteverlaging Fed
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een licht hoger begin. Beleggers verwerken nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verlaagde donderdag na sluiting van de Europese beurshandel de rente met een kwart procentpunt. Met lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell zei verder dat de Amerikaanse economie sterk blijft en dat de Fed per vergadering zal bekijken of de rente verder omlaag kan. Powell verklaarde daarnaast dat de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen geen impact heeft op het beleid van de centrale bank op de korte termijn.
De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog, na de forse opmars die volgde op de verkiezingswinst van Trump. De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq stegen naar nieuwe recordstanden. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,7 en 0,5 procent. In China kwam deze week het parlement bijeen en beleggers verwachten dat de autoriteiten na afloop van de bijeenkomst meer details zullen geven over het steunpakket voor de economie.
Op het Damrak kwamen chemicaliëndistributeur IMCD, roestvrijstaalproducent Aperam en funderingsspecialist Sif met cijfers. AEX-fonds IMCD zag de omzet stijgen in de eerste negen maanden van het jaar. De nettowinst viel wel iets lager uit. Topman Valerie Diele-Braun sprak van solide resultaten, ondanks de uitdagende wereldwijde economische situatie.
Ebusco
Aperam boekte meer nettowinst in het derde kwartaal en rekent op een verdere verbetering van de winstgevendheid in het huidige kwartaal. Sif zag de winst voor aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijvingen en afboekingen stijgen in de eerste negen maanden van het jaar en handhaafde de verwachting voor het hele jaar.
Ook vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties, postkluisjesbedrijf InPost en beursuitbater Euronext openden de boeken. Ebusco liet daarnaast weten de eerder aangekondigde aandelenuitgifte te lanceren, waarmee de noodlijdende bussenfabrikant 36 miljoen euro wil ophalen om te kunnen overleven.
De euro was 1,0781 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 71,81 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 75,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDON (ANP/RTR) - Boeing kijkt naar een nieuwe productieverhoging van zijn bestverkopende 737 MAX-vliegtuigen. Dat heeft het hoofd van de commerciële vliegtuigdivisie bij Boeing zondag gezegd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg in mei toestemming van toezichthouders om de productie op te voeren naar 47 toestellen per maand.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Defensie Theo Francken gaat naar eigen zeggen op zoek naar andere leveranciers voor fregatten dan de Nederlandse scheepsbouwer Damen. Daar zijn twee fregatten besteld, maar die worden bij nader inzien tweemaal zo duur als voorzien en zijn jaren later dan verwacht af. Het eerste fregat zou op zijn vroegst in 2033 worden geleverd.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram zijn weer bereikbaar, nadat de platforms zondagochtend last leken te hebben van een storing. In de ochtend kwamen duizenden meldingen binnen. Gebruikers ondervonden problemen met het inloggen op de platforms, die beide van Meta zijn.
8 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.
9 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.
9 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.
11 uur geleden