AEX-index koerst af op licht hoger begin na renteverlaging Fed
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een licht hoger begin. Beleggers verwerken nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verlaagde donderdag na sluiting van de Europese beurshandel de rente met een kwart procentpunt. Met lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell zei verder dat de Amerikaanse economie sterk blijft en dat de Fed per vergadering zal bekijken of de rente verder omlaag kan. Powell verklaarde daarnaast dat de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen geen impact heeft op het beleid van de centrale bank op de korte termijn.
De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog, na de forse opmars die volgde op de verkiezingswinst van Trump. De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq stegen naar nieuwe recordstanden. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 0,3 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,7 en 0,5 procent. In China kwam deze week het parlement bijeen en beleggers verwachten dat de autoriteiten na afloop van de bijeenkomst meer details zullen geven over het steunpakket voor de economie.
Op het Damrak kwamen chemicaliƫndistributeur IMCD, roestvrijstaalproducent Aperam en funderingsspecialist Sif met cijfers. AEX-fonds IMCD zag de omzet stijgen in de eerste negen maanden van het jaar. De nettowinst viel wel iets lager uit. Topman Valerie Diele-Braun sprak van solide resultaten, ondanks de uitdagende wereldwijde economische situatie.
Ebusco
Aperam boekte meer nettowinst in het derde kwartaal en rekent op een verdere verbetering van de winstgevendheid in het huidige kwartaal. Sif zag de winst voor aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijvingen en afboekingen stijgen in de eerste negen maanden van het jaar en handhaafde de verwachting voor het hele jaar.
Ook vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties, postkluisjesbedrijf InPost en beursuitbater Euronext openden de boeken. Ebusco liet daarnaast weten de eerder aangekondigde aandelenuitgifte te lanceren, waarmee de noodlijdende bussenfabrikant 36 miljoen euro wil ophalen om te kunnen overleven.
De euro was 1,0781 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 71,81 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 75,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
6 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.
8 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.
9 uur geleden