Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op lager begin, focus op Federal Reserve

AEX-index koerst af op lager begin, focus op Federal Reserve

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een licht lager begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers letten vooral op de Federal Reserve, die later op de dag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank woensdag de leenkosten in de Verenigde Staten voor de derde keer op rij gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag, ondanks nieuwe recordstanden van de S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq op Wall Street. De Amerikaanse Dow-Jonesindex sloot echter voor de achtste dag op rij lager. Dat is de langste verliesreeks voor de hoofdindex sinds 2018. De Nikkei in Tokio daalde 0,2 procent. SoftBank steeg ruim 4 procent. De grote Japanse techinvesteerder gaat 100 miljard dollar investeren in verschillende projecten in de VS. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,4 en 0,8 procent.

Op het Damrak gaat de aandacht uit naar BAM. De bouwer liet weten dat het Openbaar Ministerie (OM) het lopende onderzoek naar BAM International heeft afgesloten. Het OM startte in 2022 een onderzoek naar verdenkingen in verband met mogelijke fraude en corruptie bij enkele opgeleverde projecten van BAM International. BAM heeft volledig meegewerkt aan het onderzoek. Het OM heeft het onderzoek nu gesloten en de zaak geseponeerd. BAM moet wel een boete betalen van 30.000 euro.

JDE Peet's

BAM liet verder weten het resterende belang van 50 procent in Invesis te verkopen aan pensioenfonds en samenwerkingspartner PGGM. De bouwer ontvangt daarvoor een contante vergoeding van ongeveer 105 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal Invesis volledig eigendom zijn van PGGM Infrastructure Fund.

JDE Peet's zal mogelijk tegenwind ondervinden van een negatief analistenrapport. De kenners van zakenbank Goldman Sachs gaven de eigenaar van Douwe Egberts een verkoopadvies.

PostNL

PostNL kondigde aan Linde Jansen te benoemen tot nieuwe financieel directeur van het postbedrijf. Jansen, die momenteel een financiële functie heeft bij Heineken, volgt Pim Berendsen op. PostNL liet eerder al weten dat Berendsen na de aandeelhoudersvergadering op 15 april 2025 de functie van bestuursvoorzitter van Herna Verhagen overneemt.

De euro was 1,0501 dollar waard, tegen 1,0503 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 70,86 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 74,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

2 uur geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

3 uur geleden
Douglas heeft last van prijsbewuste consumenten en onzekerheid

DÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.

3 uur geleden
PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

4 uur geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

4 uur geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

4 uur geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.

4 uur geleden