AEX-index koerst af op lager begin, focus op Federal Reserve
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een licht lager begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers letten vooral op de Federal Reserve, die later op de dag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank woensdag de leenkosten in de Verenigde Staten voor de derde keer op rij gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag, ondanks nieuwe recordstanden van de S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq op Wall Street. De Amerikaanse Dow-Jonesindex sloot echter voor de achtste dag op rij lager. Dat is de langste verliesreeks voor de hoofdindex sinds 2018. De Nikkei in Tokio daalde 0,2 procent. SoftBank steeg ruim 4 procent. De grote Japanse techinvesteerder gaat 100 miljard dollar investeren in verschillende projecten in de VS. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,4 en 0,8 procent.
Op het Damrak gaat de aandacht uit naar BAM. De bouwer liet weten dat het Openbaar Ministerie (OM) het lopende onderzoek naar BAM International heeft afgesloten. Het OM startte in 2022 een onderzoek naar verdenkingen in verband met mogelijke fraude en corruptie bij enkele opgeleverde projecten van BAM International. BAM heeft volledig meegewerkt aan het onderzoek. Het OM heeft het onderzoek nu gesloten en de zaak geseponeerd. BAM moet wel een boete betalen van 30.000 euro.
JDE Peet's
BAM liet verder weten het resterende belang van 50 procent in Invesis te verkopen aan pensioenfonds en samenwerkingspartner PGGM. De bouwer ontvangt daarvoor een contante vergoeding van ongeveer 105 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal Invesis volledig eigendom zijn van PGGM Infrastructure Fund.
JDE Peet's zal mogelijk tegenwind ondervinden van een negatief analistenrapport. De kenners van zakenbank Goldman Sachs gaven de eigenaar van Douwe Egberts een verkoopadvies.
PostNL
PostNL kondigde aan Linde Jansen te benoemen tot nieuwe financieel directeur van het postbedrijf. Jansen, die momenteel een financiële functie heeft bij Heineken, volgt Pim Berendsen op. PostNL liet eerder al weten dat Berendsen na de aandeelhoudersvergadering op 15 april 2025 de functie van bestuursvoorzitter van Herna Verhagen overneemt.
De euro was 1,0501 dollar waard, tegen 1,0503 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 70,86 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 74,11 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
16 uur geleden