Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op lager begin, focus op Federal Reserve

AEX-index koerst af op lager begin, focus op Federal Reserve

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een licht lager begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers letten vooral op de Federal Reserve, die later op de dag begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank woensdag de leenkosten in de Verenigde Staten voor de derde keer op rij gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag, ondanks nieuwe recordstanden van de S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq op Wall Street. De Amerikaanse Dow-Jonesindex sloot echter voor de achtste dag op rij lager. Dat is de langste verliesreeks voor de hoofdindex sinds 2018. De Nikkei in Tokio daalde 0,2 procent. SoftBank steeg ruim 4 procent. De grote Japanse techinvesteerder gaat 100 miljard dollar investeren in verschillende projecten in de VS. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,4 en 0,8 procent.

Op het Damrak gaat de aandacht uit naar BAM. De bouwer liet weten dat het Openbaar Ministerie (OM) het lopende onderzoek naar BAM International heeft afgesloten. Het OM startte in 2022 een onderzoek naar verdenkingen in verband met mogelijke fraude en corruptie bij enkele opgeleverde projecten van BAM International. BAM heeft volledig meegewerkt aan het onderzoek. Het OM heeft het onderzoek nu gesloten en de zaak geseponeerd. BAM moet wel een boete betalen van 30.000 euro.

JDE Peet's

BAM liet verder weten het resterende belang van 50 procent in Invesis te verkopen aan pensioenfonds en samenwerkingspartner PGGM. De bouwer ontvangt daarvoor een contante vergoeding van ongeveer 105 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal Invesis volledig eigendom zijn van PGGM Infrastructure Fund.

JDE Peet's zal mogelijk tegenwind ondervinden van een negatief analistenrapport. De kenners van zakenbank Goldman Sachs gaven de eigenaar van Douwe Egberts een verkoopadvies.

PostNL

PostNL kondigde aan Linde Jansen te benoemen tot nieuwe financieel directeur van het postbedrijf. Jansen, die momenteel een financiële functie heeft bij Heineken, volgt Pim Berendsen op. PostNL liet eerder al weten dat Berendsen na de aandeelhoudersvergadering op 15 april 2025 de functie van bestuursvoorzitter van Herna Verhagen overneemt.

De euro was 1,0501 dollar waard, tegen 1,0503 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 70,86 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 74,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

16 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

18 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

19 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

20 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

23 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

1 dag geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

1 dag geleden