
AEX-index koerst af op hoger begin na sterke opmars
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een licht hoger begin. De Amsterdamse hoofdindex liet een dag eerder al een stevige opmars zien en keerde voor het eerst sinds begin deze maand weer terug boven de 900 punten. De opmars volgde op beter dan verwachte cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt en winkelverkopen. Eerder deze week zorgden meevallende Amerikaanse inflatiecijfers al voor opluchting.
De angst voor een dreigende recessie in 's werelds grootste economie nam daardoor verder af. Een zwakke banengroei wakkerde begin deze maand nog de vrees voor een economische neergang aan.
Vooral techfondsen zagen hun beurswaarde flink aandikken. Zo sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq donderdag 2,3 procent hoger. In Amsterdam lieten de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML donderdag ook al stevige winsten zien.
In Japan, Zuid-Korea en Hongkong gingen de techbedrijven vrijdag eveneens flink omhoog. De Nikkei in Tokio eindigde daardoor 3,6 procent hoger. De index kende met een winst van bijna 9 procent de beste beursweek in meer dan vier jaar. De Kospi in Seoul en de Hang Seng-index in Hongkong noteerden tussentijds 1,9 procent in de plus. De Chinese webwinkel JD.com, die afgelopen kwartaal flink meer winst boekte dan verwacht, steeg bijna 9 procent in Hongkong. Concurrent Alibaba won 5 procent, ondanks gemengde kwartaalresultaten.
De AEX lijkt een half procent hoger te openen. De index steeg een dag eerder al 1,8 procent tot 905,86 punten. Op 5 augustus tikte de AEX op 840,61 punten tussentijds nog het laagste niveau in maanden aan, na een wereldwijde verkoopgolf die werd veroorzaakt door de zorgen over een recessie in de VS en een historische koersval op de Japanse beurs. Op weekbasis koerst de index af op een winst van zo'n 2,5 procent.
Op het Damrak blijft Adyen in de belangstelling staan. De betalingsverwerker werd een dag eerder zo'n 12 procent meer waard, dankzij beter dan verwachte resultaten in de eerste helft van het jaar, en hielp de AEX aan een stevige winst.
Technologiegroep TKH kondigde aan de verkoop van EKB Groep aan Eiffage Énergie Systèmes te hebben afgerond. Het bedrijf liet in juli al weten dat de verkoop een eenmalige bijdrage van zo'n 11 miljoen euro aan de nettowinst oplevert.
De euro was 1,0983 dollar waard, vergeleken met 1,0985 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 78,31 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 80,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street hebben donderdag hun opmars richting recordstanden voortgezet. Beleggers leken eerdere zorgen over alle geopolitieke onrust van zich af te schudden in de hoop dat een hervatting van renteverlagingen door de Federal Reserve de vooruitzichten voor de economie en het Amerikaanse bedrijfsleven zal versterken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.
8 uur geleden