Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op fors lager begin na rentebesluit Fed

AEX-index koerst af op fors lager begin na rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst donderdag af op een fors openingsverlies, na de zware koersverliezen op Wall Street. De negatieve stemming volgt op de rentevergadering van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verlaagde zoals verwacht het rentetarief met een kwart procentpunt. Wel is dat mogelijk voorlopig de laatste verlaging. De Fed verhoogde de inflatieverwachting voor het komende jaar en gaf aan in 2025 slechts twee renteverlagingen van een kwart procentpunt te voorzien. Eerder ging de centrale bank nog uit van vier renteverlagingen in 2025.

Amerikaanse beleggers schrokken van het nieuws dat de Fed de rente volgend jaar minder snel wil verlagen dan gehoopt. De Dow-Jonesindex zakte 2,6 procent en ging daarmee voor de tiende dag op rij omlaag. Dat is de langste verliesreeks sinds 1974. De brede S&P 500-index verloor 3 procent en techgraadmeter Nasdaq kelderde 3,6 procent.

In Amsterdam lijkt de AEX ruim 1 procent lager te openen. Ook de andere Europese beurzen beginnen naar verwachting in het rood. In het Verenigd Koninkrijk komt de Bank of England later op de dag met een rentebesluit. De Britse centrale bank zal het rentetarief waarschijnlijk onveranderd laten, gezien de oplopende inflatie in het land. De Aziatische beurzen gingen omlaag. De Nikkei in Tokio verloor 0,7 procent. In Japan hield de centrale bank de rente zoals verwacht voor de derde keer op rij onveranderd.

Nissan

Nissan zette de opmars voort en klom 6,5 procent. De Japanse autofabrikant werd woensdag al bijna een kwart meer waard na berichten over een mogelijke fusie met branchegenoot Honda. Taiwanese media melden daarnaast dat Foxconn gesprekken voert met Renault om het grote belang van de Franse automaker in Nissan over te nemen. Eerder werd al gemeld dat de Taiwanese elektronicaproducent interesse zou hebben in Nissan.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,5 procent. De monetaire autoriteit van Hongkong verlaagde in navolging van de Amerikaanse centrale bank ook de rente met een kwart procentpunt. Dat komt doordat de Hongkongse dollar nauw gekoppeld is aan de Amerikaanse munt.

De euro zakte tot het laagste niveau in twee jaar ten opzichte van de dollar door het vooruitzicht van minder renteverlagingen in de VS. De eenheidsmunt was 1,0385 dollar waard, tegen 1,0471 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 70,19 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 73,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht opnieuw minder omzet

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.

16 minuten geleden
Onlinewoonwinkel Fonq krijgt uitstel van betaling

UTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.

28 minuten geleden
ProRail: personeelstekorten spoorwerk dreigen, meer storingen

UTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.

1 uur geleden
UnitedConsumers: adviesprijzen benzine en diesel verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.

1 uur geleden
Cabrio's verliezen terrein aan SUV's en elektrische auto's

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.

2 uur geleden
Redersorganisatie bezorgd over lot opvarenden in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.

10 uur geleden
Wall Street eindigt licht hoger terwijl Iranoorlog voortwoedt

\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.

11 uur geleden