Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op fors lager begin na rentebesluit Fed

AEX-index koerst af op fors lager begin na rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst donderdag af op een fors openingsverlies, na de zware koersverliezen op Wall Street. De negatieve stemming volgt op de rentevergadering van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verlaagde zoals verwacht het rentetarief met een kwart procentpunt. Wel is dat mogelijk voorlopig de laatste verlaging. De Fed verhoogde de inflatieverwachting voor het komende jaar en gaf aan in 2025 slechts twee renteverlagingen van een kwart procentpunt te voorzien. Eerder ging de centrale bank nog uit van vier renteverlagingen in 2025.

Amerikaanse beleggers schrokken van het nieuws dat de Fed de rente volgend jaar minder snel wil verlagen dan gehoopt. De Dow-Jonesindex zakte 2,6 procent en ging daarmee voor de tiende dag op rij omlaag. Dat is de langste verliesreeks sinds 1974. De brede S&P 500-index verloor 3 procent en techgraadmeter Nasdaq kelderde 3,6 procent.

In Amsterdam lijkt de AEX ruim 1 procent lager te openen. Ook de andere Europese beurzen beginnen naar verwachting in het rood. In het Verenigd Koninkrijk komt de Bank of England later op de dag met een rentebesluit. De Britse centrale bank zal het rentetarief waarschijnlijk onveranderd laten, gezien de oplopende inflatie in het land. De Aziatische beurzen gingen omlaag. De Nikkei in Tokio verloor 0,7 procent. In Japan hield de centrale bank de rente zoals verwacht voor de derde keer op rij onveranderd.

Nissan

Nissan zette de opmars voort en klom 6,5 procent. De Japanse autofabrikant werd woensdag al bijna een kwart meer waard na berichten over een mogelijke fusie met branchegenoot Honda. Taiwanese media melden daarnaast dat Foxconn gesprekken voert met Renault om het grote belang van de Franse automaker in Nissan over te nemen. Eerder werd al gemeld dat de Taiwanese elektronicaproducent interesse zou hebben in Nissan.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,5 procent. De monetaire autoriteit van Hongkong verlaagde in navolging van de Amerikaanse centrale bank ook de rente met een kwart procentpunt. Dat komt doordat de Hongkongse dollar nauw gekoppeld is aan de Amerikaanse munt.

De euro zakte tot het laagste niveau in twee jaar ten opzichte van de dollar door het vooruitzicht van minder renteverlagingen in de VS. De eenheidsmunt was 1,0385 dollar waard, tegen 1,0471 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 70,19 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 73,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

6 minuten geleden
Wall Street daalt door aanhoudende onrust op oliemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.

21 minuten geleden
VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

1 uur geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabiƫ vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

1 uur geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

1 uur geleden
Minister: marine VS begeleidt nog geen schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.

1 uur geleden
CPB waarschuwt voor fors hogere inflatie door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israƫl op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.

2 uur geleden