Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index hoger in afwachting beleidsbesluit Federal Reserve

AEX-index hoger in afwachting beleidsbesluit Federal Reserve

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met winst gesloten. Beleggers waren vooral in afwachting van het belangrijke beleidsbesluit van de Federal Reserve later op de dag. Naar verwachting gaat de Amerikaanse centrale bank een besluit bekendmaken over de afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld. Op de beurzen elders in Europa was een wisselend beeld te zien.

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent hoger op 816,01 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1060,50 punten. Frankfurt was vrijwel vlak en Londen daalde 0,4 procent. De CAC40 in Parijs steeg 0,3 procent naar een nieuw recordniveau.

Op het Damrak werden de resultaten van informatieleverancier Wolters Kluwer en bouwer Heijmans goed ontvangen. Beide bedrijven schroefden hun winstverwachtingen op. Wolters Kluwer stond bij de sterkere stijgers in de AEX met een winst van 1,8 procent. Bij de kleinere bedrijven won Heijmans bijna 13 procent. De bouwonderneming kende een sterk derde kwartaal en verkocht in de eerste negen maanden van dit jaar meer huizen tegen een hogere prijs. Concurrent BAM, die donderdag met cijfers komt, klom ruim 5 procent.

Just Eat Takeaway

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler bij de hoofdfondsen met een min van 2 procent. Olie- en gasconcern Shell kampte met een forse daling van de olieprijzen en leverde 1,4 procent in.

In de MidKap stond biotechnoloog Galapagos bovenaan met een plus van 2,6 procent. Roestvrijstaalbedrijf en metalenspecialist Advanced Metallurgical Group (AMG) waren de grootste verliezers met minnen tot 2,6 procent.

Lufthansa

Lufthansa steeg bijna 7 procent in Frankfurt. Het Duitse luchtvaartconcern deed afgelopen kwartaal goede zaken met vrachtvervoer en vakantievluchten en boekte op operationeel niveau weer winst. Zalando zakte 9 procent. De Duitse webwinkel zag de groei in het derde kwartaal afnemen naar het niveau van voor de coronacrisis, doordat gewone kledingzaken het hele kwartaal weer open waren.

In Kopenhagen kelderde Vestas Wind Systems meer dan 18 procent in waarde. De Deense maker van windturbines kampte afgelopen kwartaal met toeleveringsproblemen en verlaagde de winstverwachting.

De euro was 1,1581 dollar waard, tegen 1,1577 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,5 procent minder op 80,95 dollar. Brentolie werd 3 procent goedkoper op 82,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Huishoudbeurs verwacht dit jaar meer bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.

1 uur geleden
Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

7 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

12 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

14 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

14 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

16 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

17 uur geleden