Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index doorbreekt opnieuw 700-puntengrens

AEX-index doorbreekt opnieuw 700-puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index wist dinsdag opnieuw door de 700-puntengrens te breken. De hoofdindex bereikte een dag eerder al voor het eerst in 21 jaar die grens, maar sloot uiteindelijk op 697,94 punten. De hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis en de versnelling van het vaccinatieprogramma in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld, bleven zorgen voor optimisme op de beursvloeren.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 700,13 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 700 punten wist te sluiten was op 4 september 2000. Op die dag werd ook de hoogste tussentijdse koers ooit aangetikt van 703,18 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1019,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.

Sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak was winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 2,5 procent. De financiële bedrijven Aegon, NN Group, ASR en ING volgden met plussen tot 2,1 procent. Dataleverancier Wolters Kluwer sloot de rij met een min van 0,5 procent.

Boskalis wint

BAM steeg 0,8 procent. De bouwer verkoopt zijn Zwitserse dochteronderneming BAM Swiss aan Implenia. Een verkoopprijs werd niet gegeven. Het onderdeel is goed voor een omzet van 45 miljoen euro. Bodemonderzoeker Fugro kondigde aan Seabed Geosolutions voor 16 miljoen dollar te verkopen aan PXGEO Seismic Services. Het aandeel daalde 0,3 procent.

Boskalis won 0,4 procent. Het vlottrekken van het containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat de baggeraar en maritiem dienstverlener geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zei topman Peter Berdowski. Wel zal de klus extra naamsbekendheid opleveren. InPost klom 2 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes, die onlangs naar de beurs in Amsterdam ging, heeft vorig jaar zijn omzet verdubbeld. Het bedrijf profiteerde van de sterke toename van onlineshoppen door de coronacrisis.

Beleggers hielden ook de ontwikkelingen rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos in de gaten. Het fonds kon niet aan zijn financiële verplichtingen voldoen. Grote banken als het Japanse Nomura en het Zwitserse Credit Suisse moesten daardoor hun posities in het fonds afbouwen wat leidde tot een enorme aandelenverkoop. Credit Suisse won 0,2 procent in Zürich, na de koersval van dik 14 procent een dag eerder.

De euro was 1,1749 dollar waard, tegenover 1,1779 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 61,41 dollar. Een vat Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 64,89 dollar.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

3 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

5 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

6 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

9 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

9 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

10 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

11 uur geleden