Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index doorbreekt opnieuw 700-puntengrens

AEX-index doorbreekt opnieuw 700-puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index wist dinsdag opnieuw door de 700-puntengrens te breken. De hoofdindex bereikte een dag eerder al voor het eerst in 21 jaar die grens, maar sloot uiteindelijk op 697,94 punten. De hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis en de versnelling van het vaccinatieprogramma in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld, bleven zorgen voor optimisme op de beursvloeren.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 700,13 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 700 punten wist te sluiten was op 4 september 2000. Op die dag werd ook de hoogste tussentijdse koers ooit aangetikt van 703,18 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1019,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.

Sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak was winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 2,5 procent. De financiële bedrijven Aegon, NN Group, ASR en ING volgden met plussen tot 2,1 procent. Dataleverancier Wolters Kluwer sloot de rij met een min van 0,5 procent.

Boskalis wint

BAM steeg 0,8 procent. De bouwer verkoopt zijn Zwitserse dochteronderneming BAM Swiss aan Implenia. Een verkoopprijs werd niet gegeven. Het onderdeel is goed voor een omzet van 45 miljoen euro. Bodemonderzoeker Fugro kondigde aan Seabed Geosolutions voor 16 miljoen dollar te verkopen aan PXGEO Seismic Services. Het aandeel daalde 0,3 procent.

Boskalis won 0,4 procent. Het vlottrekken van het containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat de baggeraar en maritiem dienstverlener geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zei topman Peter Berdowski. Wel zal de klus extra naamsbekendheid opleveren. InPost klom 2 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes, die onlangs naar de beurs in Amsterdam ging, heeft vorig jaar zijn omzet verdubbeld. Het bedrijf profiteerde van de sterke toename van onlineshoppen door de coronacrisis.

Beleggers hielden ook de ontwikkelingen rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos in de gaten. Het fonds kon niet aan zijn financiële verplichtingen voldoen. Grote banken als het Japanse Nomura en het Zwitserse Credit Suisse moesten daardoor hun posities in het fonds afbouwen wat leidde tot een enorme aandelenverkoop. Credit Suisse won 0,2 procent in Zürich, na de koersval van dik 14 procent een dag eerder.

De euro was 1,1749 dollar waard, tegenover 1,1779 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 61,41 dollar. Een vat Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 64,89 dollar.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

13 minuten geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

25 minuten geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

1 uur geleden
FT: Nederland en andere landen stellen EU begrotingsultimatum

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.

2 uur geleden
Webwinkel Shein onderuit op beurs Hongkong na cijfers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.

2 uur geleden
Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.

2 uur geleden
OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.

5 uur geleden