Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index doorbreekt opnieuw 700-puntengrens

AEX-index doorbreekt opnieuw 700-puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index wist dinsdag opnieuw door de 700-puntengrens te breken. De hoofdindex bereikte een dag eerder al voor het eerst in 21 jaar die grens, maar sloot uiteindelijk op 697,94 punten. De hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis en de versnelling van het vaccinatieprogramma in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld, bleven zorgen voor optimisme op de beursvloeren.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 700,13 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 700 punten wist te sluiten was op 4 september 2000. Op die dag werd ook de hoogste tussentijdse koers ooit aangetikt van 703,18 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1019,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.

Sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak was winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 2,5 procent. De financiële bedrijven Aegon, NN Group, ASR en ING volgden met plussen tot 2,1 procent. Dataleverancier Wolters Kluwer sloot de rij met een min van 0,5 procent.

Boskalis wint

BAM steeg 0,8 procent. De bouwer verkoopt zijn Zwitserse dochteronderneming BAM Swiss aan Implenia. Een verkoopprijs werd niet gegeven. Het onderdeel is goed voor een omzet van 45 miljoen euro. Bodemonderzoeker Fugro kondigde aan Seabed Geosolutions voor 16 miljoen dollar te verkopen aan PXGEO Seismic Services. Het aandeel daalde 0,3 procent.

Boskalis won 0,4 procent. Het vlottrekken van het containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat de baggeraar en maritiem dienstverlener geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zei topman Peter Berdowski. Wel zal de klus extra naamsbekendheid opleveren. InPost klom 2 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes, die onlangs naar de beurs in Amsterdam ging, heeft vorig jaar zijn omzet verdubbeld. Het bedrijf profiteerde van de sterke toename van onlineshoppen door de coronacrisis.

Beleggers hielden ook de ontwikkelingen rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos in de gaten. Het fonds kon niet aan zijn financiële verplichtingen voldoen. Grote banken als het Japanse Nomura en het Zwitserse Credit Suisse moesten daardoor hun posities in het fonds afbouwen wat leidde tot een enorme aandelenverkoop. Credit Suisse won 0,2 procent in Zürich, na de koersval van dik 14 procent een dag eerder.

De euro was 1,1749 dollar waard, tegenover 1,1779 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 61,41 dollar. Een vat Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 64,89 dollar.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

37 minuten geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

44 minuten geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

3 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

4 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

5 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

17 uur geleden