Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index begint licht lager aan week vol rentebesluiten

AEX-index begint licht lager aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omlaag, na de sterke opmars vorige week. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat woensdag op het programma staat. Over het algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente in de Verenigde Staten voor het eerst sinds 2020 verlaagt. Het wordt wel spannend of de beleidsmakers van de Fed kiezen voor een verlaging met een kwart procentpunt of een half procentpunt om de economie te ondersteunen.

Naast het rentebesluit van de Fed vergaderen de centrale banken van Japan en China later deze week ook over de rentetarieven. Ook de Bank of England en de Turkse centrale bank nemen deze week een rentebesluit. De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagde afgelopen week al het rentetarief in de eurozone om het kwakkelende economische herstel aan te jagen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 898,40 punten. De hoofdindex won vorige week ruim 2 procent. De MidKap daalde ook 0,1 procent, tot 890,99 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 0,2 procent.

China

De stemming werd gedrukt door een reeks van tegenvallende economische cijfers uit China, die afgelopen weekeinde naar buiten kwamen. Zo vielen de industriële productie, winkelverkopen en investeringen in China lager uit dan verwacht. Ook steeg de werkloosheid in stedelijke gebieden tot het hoogste niveau in zes maanden en daalden de huizenprijzen in het sterkste tempo in negen jaar. De zwakke cijfers vergroten de zorgen over de Chinese economie.

Verffabrikant AkzoNobel was de grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met een verlies van 1,7 procent. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 0,5 procent. ABN AMRO voerde de schaarse stijgers aan, met een plus van 0,4 procent.

Heijmans

Heijmans klom 0,9 procent. De bouwer heeft de overname van Van Gisbergen afgerond. Heijmans maakte in juli bekend zijn Brabantse branchegenoot te kopen voor 13 miljoen euro. Met de overname versterkt het bouwbedrijf zijn marktpositie in de regio Eindhoven, waar de vraag naar nieuwe huizen groot is door de sterke groei van techbedrijven als NXP en ASML in die streek.

De euro was 1,1111 dollar waard, tegen 1,1083 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen licht omhoog, na de sterke opmars afgelopen week. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 69,11 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 71,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

40 minuten geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

16 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

18 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

19 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

21 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

22 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

23 uur geleden