Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index begint hoger, techinvesteerder Prosus voert lijst aan

AEX-index begint hoger, techinvesteerder Prosus voert lijst aan

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag een opvallende stijger in de AEX-index op het Damrak. Het bedrijf, dat een groot belang heeft in het Chinese Tencent, leek te profiteren van de belofte van de Chinese premier Li Keqiang om minder streng te zijn voor de techsector in China. De oorlog in Oekraïne bleef het sentiment op de financiële markten mede bepalen.

Verder verwerkten beleggers de stevige woorden die Jerome Powell van de Federal Reserve uitsprak. Volgens de baas van de Amerikaanse centralebankenkoepel is de inflatie veel te hoog en zal de Fed zijn beleid aanscherpen om deze te beteugelen. Dat betekent waarschijnlijk dat de rentes in de VS sneller zullen worden verhoogd.

Prosus voerde de AEX-index aan met een winst van 3,2 procent. De hoofdindex stond in de vroege handel 0,5 procent hoger op 722,05 punten. Betalingsbedrijf Adyen was de de sterkste daler met een verlies van 0,9 procent. Ook zorgtechnologieconcern Philips stond in de staartgroep.

Olie

Shell won 1,2 procent in het kielzog van de verder gestegen olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 113,29 dollar. Voor een vat Brentolie moet 117,56 dollar worden betaald. Dat betekende een stijging met 2,1 procent in vergelijking met een dag eerder. Ook elders in Europa stonden olie- en gasconcerns bij de winnaars na de opmars een dag eerder. BP steeg in Londen 0,5 procent terwijl TotalEnergies in Parijs 0,6 procent aandikte. Ook het Italiaanse Eni en het Noorse Equinor wonnen in het kielzog van de olieprijzen aan waarde.

De MidKap in Amsterdam steeg 0,5 procent tot 1046,68 punten. Bij de middelgrote fondsen was metalenspecialist AMG de sterkste stijger met een winst van 3 procent. Biotechnologiebedrijf Galapagos bungelde onderaan met een verlies van 0,8 procent. In Frankfurt, Londen en Parijs werden winsten tot 0,5 procent op de borden gezet.

China Eastern

In de nasleep van het vliegtuigongeluk bleef de aandacht ook uitgaan naar de luchtvaartsector. De Boeing 737-800 van China Eastern, waarmee het ongeluk plaatsvond, wordt ook door veel Europese luchtvaartmaatschappijen gebruikt. In China werd na de crash driekwart van de geplande vluchten geannuleerd. Het aandeel van China Eastern verloor stevig op de beurs in Hongkong. In Amsterdam steeg Air France-KLM 0,6 procent.

De euro was 1,099 dollar waard, tegen 1,1104 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa op maandag.

Meer uit Financieel

Havenmedewerkers staken vanwege kabinetsplannen, meldt FNV Havens

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

31 minuten geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

43 minuten geleden
Minister blij dat activiteiten Unilever in Nederland blijven

DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.

1 uur geleden
Ook klantgegevens Vacanceselect en Eurocamp gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.

2 uur geleden
Unilever akkoord over afstoten divisie voor voedingsmiddelen

HUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

2 uur geleden
OM kijkt in witwasonderzoek Rabobank naar langere periode

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.

2 uur geleden
IATA-topman Walsh is opvolger van Pieter Elbers bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.

2 uur geleden