Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index begint hoger, techinvesteerder Prosus voert lijst aan

AEX-index begint hoger, techinvesteerder Prosus voert lijst aan

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag een opvallende stijger in de AEX-index op het Damrak. Het bedrijf, dat een groot belang heeft in het Chinese Tencent, leek te profiteren van de belofte van de Chinese premier Li Keqiang om minder streng te zijn voor de techsector in China. De oorlog in Oekraïne bleef het sentiment op de financiële markten mede bepalen.

Verder verwerkten beleggers de stevige woorden die Jerome Powell van de Federal Reserve uitsprak. Volgens de baas van de Amerikaanse centralebankenkoepel is de inflatie veel te hoog en zal de Fed zijn beleid aanscherpen om deze te beteugelen. Dat betekent waarschijnlijk dat de rentes in de VS sneller zullen worden verhoogd.

Prosus voerde de AEX-index aan met een winst van 3,2 procent. De hoofdindex stond in de vroege handel 0,5 procent hoger op 722,05 punten. Betalingsbedrijf Adyen was de de sterkste daler met een verlies van 0,9 procent. Ook zorgtechnologieconcern Philips stond in de staartgroep.

Olie

Shell won 1,2 procent in het kielzog van de verder gestegen olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 113,29 dollar. Voor een vat Brentolie moet 117,56 dollar worden betaald. Dat betekende een stijging met 2,1 procent in vergelijking met een dag eerder. Ook elders in Europa stonden olie- en gasconcerns bij de winnaars na de opmars een dag eerder. BP steeg in Londen 0,5 procent terwijl TotalEnergies in Parijs 0,6 procent aandikte. Ook het Italiaanse Eni en het Noorse Equinor wonnen in het kielzog van de olieprijzen aan waarde.

De MidKap in Amsterdam steeg 0,5 procent tot 1046,68 punten. Bij de middelgrote fondsen was metalenspecialist AMG de sterkste stijger met een winst van 3 procent. Biotechnologiebedrijf Galapagos bungelde onderaan met een verlies van 0,8 procent. In Frankfurt, Londen en Parijs werden winsten tot 0,5 procent op de borden gezet.

China Eastern

In de nasleep van het vliegtuigongeluk bleef de aandacht ook uitgaan naar de luchtvaartsector. De Boeing 737-800 van China Eastern, waarmee het ongeluk plaatsvond, wordt ook door veel Europese luchtvaartmaatschappijen gebruikt. In China werd na de crash driekwart van de geplande vluchten geannuleerd. Het aandeel van China Eastern verloor stevig op de beurs in Hongkong. In Amsterdam steeg Air France-KLM 0,6 procent.

De euro was 1,099 dollar waard, tegen 1,1104 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa op maandag.

Meer uit Financieel

Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

6 minuten geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

1 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

1 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

2 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

3 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Duits bedrijf haalt 110 miljoen dollar op voor slimmere robots

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.

4 uur geleden