Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index begint hoger, techinvesteerder Prosus voert lijst aan

AEX-index begint hoger, techinvesteerder Prosus voert lijst aan

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag een opvallende stijger in de AEX-index op het Damrak. Het bedrijf, dat een groot belang heeft in het Chinese Tencent, leek te profiteren van de belofte van de Chinese premier Li Keqiang om minder streng te zijn voor de techsector in China. De oorlog in Oekraïne bleef het sentiment op de financiële markten mede bepalen.

Verder verwerkten beleggers de stevige woorden die Jerome Powell van de Federal Reserve uitsprak. Volgens de baas van de Amerikaanse centralebankenkoepel is de inflatie veel te hoog en zal de Fed zijn beleid aanscherpen om deze te beteugelen. Dat betekent waarschijnlijk dat de rentes in de VS sneller zullen worden verhoogd.

Prosus voerde de AEX-index aan met een winst van 3,2 procent. De hoofdindex stond in de vroege handel 0,5 procent hoger op 722,05 punten. Betalingsbedrijf Adyen was de de sterkste daler met een verlies van 0,9 procent. Ook zorgtechnologieconcern Philips stond in de staartgroep.

Olie

Shell won 1,2 procent in het kielzog van de verder gestegen olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 113,29 dollar. Voor een vat Brentolie moet 117,56 dollar worden betaald. Dat betekende een stijging met 2,1 procent in vergelijking met een dag eerder. Ook elders in Europa stonden olie- en gasconcerns bij de winnaars na de opmars een dag eerder. BP steeg in Londen 0,5 procent terwijl TotalEnergies in Parijs 0,6 procent aandikte. Ook het Italiaanse Eni en het Noorse Equinor wonnen in het kielzog van de olieprijzen aan waarde.

De MidKap in Amsterdam steeg 0,5 procent tot 1046,68 punten. Bij de middelgrote fondsen was metalenspecialist AMG de sterkste stijger met een winst van 3 procent. Biotechnologiebedrijf Galapagos bungelde onderaan met een verlies van 0,8 procent. In Frankfurt, Londen en Parijs werden winsten tot 0,5 procent op de borden gezet.

China Eastern

In de nasleep van het vliegtuigongeluk bleef de aandacht ook uitgaan naar de luchtvaartsector. De Boeing 737-800 van China Eastern, waarmee het ongeluk plaatsvond, wordt ook door veel Europese luchtvaartmaatschappijen gebruikt. In China werd na de crash driekwart van de geplande vluchten geannuleerd. Het aandeel van China Eastern verloor stevig op de beurs in Hongkong. In Amsterdam steeg Air France-KLM 0,6 procent.

De euro was 1,099 dollar waard, tegen 1,1104 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa op maandag.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

4 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

7 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

8 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

9 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

9 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden