Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index begint afwachtend aan tweede jaarhelft

AEX-index begint afwachtend aan tweede jaarhelft

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag afwachtend begonnen aan de tweede helft van het jaar. Beleggers deden het rustig aan en hielden vooral de ontwikkelingen rond de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners in de gaten. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

Op Wall Street werd de stemming maandagavond gesteund door een bericht van persbureau Bloomberg dat de Europese Unie bereid is een handelsdeal met de VS te sluiten waarin een importheffing van 10 procent geldt voor veel van haar exportproducten. In ruil daarvoor wil de EU dat de VS lagere tarieven hanteren voor belangrijke producten zoals geneesmiddelen, alcohol, halfgeleiders en vliegtuigen.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 913,64 punten. In de eerste jaarhelft is de AEX met bijna 4 procent gestegen. De MidKap daalde 0,5 procent tot 901,11 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen won 0,2 procent.

ABN AMRO

Aegon was de sterkste stijger bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met een winst van 0,9 procent. De verzekeraar heeft het aandeleninkoopprogramma van 150 miljoen euro afgerond en is gestart met een nieuw inkoopprogramma van 200 miljoen euro. Muziekgroep UMG en chipbedrijf Besi stonden onderaan, met verliezen van 1,7 en 1,2 procent.

ABN AMRO won 0,5 procent, na afronding van de overname van de Duitse bank Hauck Aufhäuser Lampe. Door de overname wordt Bethmann Bank, de vermogensbeheertak van ABN AMRO in Duitsland, daar een van de grootste bankspelers voor vermogende particuliere klanten en familiebedrijven.

Douwe Egberts bespaard

In de MidKap daalde JDE Peet's 0,1 procent. De eigenaar van Douwe Egberts liet voorafgaand aan zijn aandeelhoudersvergadering weten in de komende jaren 500 miljoen euro te besparen om sneller te kunnen groeien.

Avantium klom 2 procent bij de kleinere bedrijven. De PET/PEF-fles van de bioplasticmaker voldoet volgens het bedrijf aan de eisen van de Europese organisatie RecyClass die hergebruik van plastics bevordert.

Onward Medical steeg 6 procent. Het Eindhovense medisch-technologische bedrijf, dat werkt aan therapieën om mensen met een dwarslaesie te helpen bewegen, heeft nieuwe aanvragen ingediend voor zijn behandelingen bij toezichthouders in Europa en de VS.

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

7 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

9 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

9 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

10 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

12 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

12 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

13 uur geleden