Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX houdt winst vast, AkzoNobel verliest na winstwaarschuwing

AEX houdt winst vast, AkzoNobel verliest na winstwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam hield dinsdagmiddag zijn winst vast. Op andere Europese beurzen was het beeld gemengd. Beleggers zijn nog altijd voorzichtig door signalen dat het risico op een mondiale recessie steeds groter wordt. AkzoNobel verloor aan waarde na een waarschuwing over de winst in de tweede helft van dit jaar.

De AEX-index noteerde iets na het middaguur 0,7 procent hoger op 644,74 punten. Chipbedrijven Besi en ASMI gingen aan kop met winsten tot 3,6 procent. Onderaan stond medisch-technologiebedrijf Philips met een min van 2 procent.

De MidKap won 0,5 procent tot 857,25 punten. De aandelenbeurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent. De beurs in Londen zakte 0,5 procent

AkzoNobel

Verffabrikant AkzoNobel verloor 1,3 procent. Het concern waarschuwde dat economische onzekerheden zwaar op de winst drukken. Distributeurs en winkelketens die verf van het Nederlandse bedrijf verkopen, zijn daardoor vooral bezig met het opmaken van hun voorraden voordat ze nieuwe blikken van merken als Flexa of Sikkens inslaan.

Onward Medical, dat een therapie ontwikkelt die mensen met een dwarslaesie moet helpen, ging 1,8 procent omlaag. Het medisch-technologische bedrijf zag zijn operationeel verlies oplopen en de kaspositie verslechteren door hogere uitgaven aan onderzoek. Onward Medical behaalde naar eigen zeggen positieve resultaten in een onderzoek naar het vermogen van zijn therapie om de arm- en handfunctie bij mensen met een dwarslaesie te verbeteren.

Ebusco

Ebusco zakte 1,5 procent ondanks een nieuwe order in Zweden. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen gaat 47 bussen leveren voor gebruik in het openbaar vervoer in het land. Waterzuiveringsbedrijf NX Filtration steeg 7,5 procent nadat analisten van KBC Securities het aandeel begonnen te volgen met een buy-advies.

Het Britse pond veerde wat op na het historische dieptepunt van maandag. De val van de Britse munt begon nadat de begrotingsplannen van de nieuwe regering bekend werden, waarbij fikse belastingverlagingen gepaard gaan met miljardenuitgaven. Maandag kwamen geluiden naar buiten dat de Bank of England ingrepen overweegt.

De euro was 0,9617 dollar waard, tegenover 0,9620 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 77,51 dollar. Brentolie klom 1,3 procent tot 85,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

27 minuten geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

1 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

1 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

3 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

4 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

5 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geƫindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden