Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX houdt winst vast, AkzoNobel verliest na winstwaarschuwing

AEX houdt winst vast, AkzoNobel verliest na winstwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam hield dinsdagmiddag zijn winst vast. Op andere Europese beurzen was het beeld gemengd. Beleggers zijn nog altijd voorzichtig door signalen dat het risico op een mondiale recessie steeds groter wordt. AkzoNobel verloor aan waarde na een waarschuwing over de winst in de tweede helft van dit jaar.

De AEX-index noteerde iets na het middaguur 0,7 procent hoger op 644,74 punten. Chipbedrijven Besi en ASMI gingen aan kop met winsten tot 3,6 procent. Onderaan stond medisch-technologiebedrijf Philips met een min van 2 procent.

De MidKap won 0,5 procent tot 857,25 punten. De aandelenbeurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent. De beurs in Londen zakte 0,5 procent

AkzoNobel

Verffabrikant AkzoNobel verloor 1,3 procent. Het concern waarschuwde dat economische onzekerheden zwaar op de winst drukken. Distributeurs en winkelketens die verf van het Nederlandse bedrijf verkopen, zijn daardoor vooral bezig met het opmaken van hun voorraden voordat ze nieuwe blikken van merken als Flexa of Sikkens inslaan.

Onward Medical, dat een therapie ontwikkelt die mensen met een dwarslaesie moet helpen, ging 1,8 procent omlaag. Het medisch-technologische bedrijf zag zijn operationeel verlies oplopen en de kaspositie verslechteren door hogere uitgaven aan onderzoek. Onward Medical behaalde naar eigen zeggen positieve resultaten in een onderzoek naar het vermogen van zijn therapie om de arm- en handfunctie bij mensen met een dwarslaesie te verbeteren.

Ebusco

Ebusco zakte 1,5 procent ondanks een nieuwe order in Zweden. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen gaat 47 bussen leveren voor gebruik in het openbaar vervoer in het land. Waterzuiveringsbedrijf NX Filtration steeg 7,5 procent nadat analisten van KBC Securities het aandeel begonnen te volgen met een buy-advies.

Het Britse pond veerde wat op na het historische dieptepunt van maandag. De val van de Britse munt begon nadat de begrotingsplannen van de nieuwe regering bekend werden, waarbij fikse belastingverlagingen gepaard gaan met miljardenuitgaven. Maandag kwamen geluiden naar buiten dat de Bank of England ingrepen overweegt.

De euro was 0,9617 dollar waard, tegenover 0,9620 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 77,51 dollar. Brentolie klom 1,3 procent tot 85,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

3 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

3 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

3 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

5 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

5 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

6 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

7 uur geleden