Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX houdt winst vast, AkzoNobel verliest na winstwaarschuwing

AEX houdt winst vast, AkzoNobel verliest na winstwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam hield dinsdagmiddag zijn winst vast. Op andere Europese beurzen was het beeld gemengd. Beleggers zijn nog altijd voorzichtig door signalen dat het risico op een mondiale recessie steeds groter wordt. AkzoNobel verloor aan waarde na een waarschuwing over de winst in de tweede helft van dit jaar.

De AEX-index noteerde iets na het middaguur 0,7 procent hoger op 644,74 punten. Chipbedrijven Besi en ASMI gingen aan kop met winsten tot 3,6 procent. Onderaan stond medisch-technologiebedrijf Philips met een min van 2 procent.

De MidKap won 0,5 procent tot 857,25 punten. De aandelenbeurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,4 procent. De beurs in Londen zakte 0,5 procent

AkzoNobel

Verffabrikant AkzoNobel verloor 1,3 procent. Het concern waarschuwde dat economische onzekerheden zwaar op de winst drukken. Distributeurs en winkelketens die verf van het Nederlandse bedrijf verkopen, zijn daardoor vooral bezig met het opmaken van hun voorraden voordat ze nieuwe blikken van merken als Flexa of Sikkens inslaan.

Onward Medical, dat een therapie ontwikkelt die mensen met een dwarslaesie moet helpen, ging 1,8 procent omlaag. Het medisch-technologische bedrijf zag zijn operationeel verlies oplopen en de kaspositie verslechteren door hogere uitgaven aan onderzoek. Onward Medical behaalde naar eigen zeggen positieve resultaten in een onderzoek naar het vermogen van zijn therapie om de arm- en handfunctie bij mensen met een dwarslaesie te verbeteren.

Ebusco

Ebusco zakte 1,5 procent ondanks een nieuwe order in Zweden. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen gaat 47 bussen leveren voor gebruik in het openbaar vervoer in het land. Waterzuiveringsbedrijf NX Filtration steeg 7,5 procent nadat analisten van KBC Securities het aandeel begonnen te volgen met een buy-advies.

Het Britse pond veerde wat op na het historische dieptepunt van maandag. De val van de Britse munt begon nadat de begrotingsplannen van de nieuwe regering bekend werden, waarbij fikse belastingverlagingen gepaard gaan met miljardenuitgaven. Maandag kwamen geluiden naar buiten dat de Bank of England ingrepen overweegt.

De euro was 0,9617 dollar waard, tegenover 0,9620 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 77,51 dollar. Brentolie klom 1,3 procent tot 85,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zonne-energie in Nederland groeit minder hard, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.

6 uur geleden
Jongerenbank BUUT waarschuwt voor TikTok Shop

AMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".

6 uur geleden
Trump dreigt met verkoopverbod voor Canadese vliegtuigbouwer

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.

9 uur geleden
OpenAI-wetenschapper verwacht en hoopt vertraging ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.

10 uur geleden
Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

12 uur geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

12 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

13 uur geleden