Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX hoger na afnemende spanning VS-Iran

AEX hoger na afnemende spanning VS-Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging donderdag over een breed front omhoog. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. Beleggers waren opgelucht dat een verdere escalatie van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran lijkt te zijn voorkomen. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde geen militaire actie te ondernemen tegen Iran en ook Teheran lijkt een stap terug te doen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent hoger op 615,40 punten. De MidKap steeg 1 procent tot 935,92 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen kregen er tot 1,5 procent bij.

ABN AMRO ging aan kop bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 2,1 procent. Robert Swaak wordt de nieuwe topman van de bank. Hij volgt Kees van Dijkhuizen eind april op. Swaak is afkomstig van accountants- en consultantsbureau PwC, waar hij verschillende directiefuncties bekleedde. Speciaalchemiebedrijf DSM stond onderaan met een verlies van 1 procent na een adviesverlaging door Credit Suisse.

Air France-KLM

In de MidKap behoorde Air France-KLM tot de kopgroep met een plus van 3,7 procent. De luchtvaartcombinatie vervoerde in 2019 meer passagiers. Hekkensluiter was beursintermediair Flow Traders met een min van 1,1 procent. Fastned won 2,2 procent op de lokale markt na een handelsbericht. De uitbater van snellaadstations heeft de omzet in het vierde kwartaal flink opgevoerd.

Het Britse supermarktconcern Tesco steeg 2 procent in Londen dankzij beter dan verwachte resultaten over het afgelopen kwartaal. De Britse winkelketen Marks & Spencer (M&S), die ook met omzetcijfers kwam, leverde 7,7 procent in. In Parijs verloor Sodexo 4,4 procent. De Franse cateraar boekte afgelopen kwartaal meer omzet. De situatie op de Noord-Amerikaanse markt blijft volgens het bedrijf echter ook de komende tijd uitdagend.

De euro was 1,1113 dollar waard tegen 1,1117 dollar een dag eerder. De olieprijzen namen iets toe na de forse daling op woensdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 59,90 dollar. Brentolie klom 0,6 procent in prijs tot 65,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Minister blij dat activiteiten Unilever in Nederland blijven

DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.

18 minuten geleden
Ook klantgegevens Vacanceselect en Eurocamp gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.

40 minuten geleden
Unilever akkoord over afstoten divisie voor voedingsmiddelen

HUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

46 minuten geleden
OM kijkt in witwasonderzoek Rabobank naar langere periode

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.

1 uur geleden
IATA-topman Walsh is opvolger van Pieter Elbers bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.

1 uur geleden
Dakdekkers hamsteren dakrollen door prijsstijgingen

NIEUWEGEIN (ANP) - Dakbedekkingsbedrijven hamsteren dakrollen voor platte daken. Dat blijkt uit een rondvraag in de markt. Deze rollen worden gemaakt van bitumen, een restproduct van ruwe olie dat net als olie flink duurder is geworden. Volgens branchevereniging VEBIDAK is er geen sprake van een tekort.

1 uur geleden
Brussel waarschuwt EU-landen voor lange verstoring energiemarkten

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.

3 uur geleden