
AEX hoger door hoop herstel economie
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging dinsdag verder vooruit. Ook de andere Europese beurzen wonnen opnieuw terrein. De hoop op herstel van de economie door de verdere versoepeling van de coronamaatregelen bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Ook werd uitgekeken naar de extra stimuleringsmaatregelen die de Europese Centrale Bank (ECB) naar verwachting later deze week zal aankondigen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 544,58 punten. De MidKap won 1,2 procent tot 742,40 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 1,1 procent.
In Frankfurt maakte de DAX een inhaalslag na een lang weekeinde en steeg 2,8 procent. De Duitse bondskanselier Angela Merkel voert overleg over een tweede stimuleringspakket van 50 tot 100 miljard euro om de grootste economie van Europa door de coronacrisis te loodsen.
URW
Unibail-Rodamco-Westfield ging aan kop in de AEX met een winst van 6,6 procent. De meeste winkelcentra van het winkelvastgoedbedrijf zijn inmiddels heropend na de versoepeling van de coronamaatregelen. Volgens het bedrijf hebben 65 van de 90 winkelcentra de deuren weer geopend, waaronder in Frankrijk en Los Angeles. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 0,6 procent.
In de MidKap was PostNL de grootste stijger met een plus van 6 procent. Het postbedrijf heeft een overeenstemming bereikt met zijn pensioenfonds waarmee de vrije kasstroom van het bedrijf dit jaar met 100 miljoen euro zal verbeteren. Ook kreeg PostNL een koopadvies van Bank of America. Tankopslagbedrijf Vopak sloot de rij met een min van 0,6 procent.
Volkswagen
In Frankfurt dikte Lufthansa 7 procent aan. De raad van commissarissen van de luchtvaartmaatschappij heeft het steunpakket van 9 miljard euro van de Duitse regering goedgekeurd. De aandeelhouders van Lufthansa moeten nog instemmen met het reddingsplan.
Volkswagen klom ruim 4 procent. De Duitse automaker is een samenwerking aangegaan op het gebied van de ontwikkeling van zelfrijdende auto's met de door branchegenoot Ford gesteunde start-up Argo AI. De deal maakt onderdeel uit van een bredere alliantie tussen VW en Ford om gezamenlijk autonome en elektrische voertuigen te ontwikkelen.
De euro was 1,1128 dollar waard, tegen 1,1119 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 35,67 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 38,69 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street verzilverden maandag een deel van hun winsten, na de koersstijgingen van afgelopen vrijdag. Zij deden het voorzichtig aan in aanloop naar twee belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers op dinsdag en donderdag, die van invloed zijn op het rentebeleid van de Federal Reserve. Een hogere inflatie kan de opmars van de aandelenmarkten afremmen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel besluit ondertekend waarmee de deadline voor de invoerheffingen op China met nog eens 90 dagen wordt uitgesteld, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert geen extra heffingen in op de import van goud. "Goud krijgt geen invoerheffing!", schreef hij op sociale media, zonder verdere details te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - IT-bedrijf Centric ziet af van de overname van het failliete Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen zoals stadspassen regelde. Volgens het bedrijf zijn onder meer de financiële risico's te groot. "Om die reden ziet Centric zich genoodzaakt af te zien van de overname van het platform", aldus de onderneming.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers hebben het maandag rustig aan gedaan in afwachting van duidelijkheid over de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China. Dinsdag verlopen de tijdelijke afspraken in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten en er is nog niets officieel bekendgemaakt over het vervolg daarvan.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse papierfabriek Crown Van Gelder krijgt van de rechter geen inzicht in de volledige administratie van voor de doorstart in 2023. Het opnieuw noodlijdende bedrijf uit Velsen-Zuid had dat in een kort geding geëist na een conflict met de curatoren, maar daar is de rechtbank in Haarlem niet in meegegaan. Volgens Crown Van Gelder was de volledige inzage met name nodig "voor het aantrekken van externe financiering, noodzakelijk voor het voortbestaan van de fabriek".
6 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds gaat Israëlische bedrijven financieel afstraffen door honderden miljoenen aan investeringen terug te trekken en samenwerkingen stop te zetten. De reden is het Israëlisch-Palestijnse conflict, werd maandag bekend.
6 uur geleden