Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX geeft winst uit handen, Adyen grootste daler

AEX geeft winst uit handen, Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index gaf woensdag een eerdere winst weer uit handen, mede door een koersverlies van fintechbedrijf Adyen. De beurshandel verliep zeer rustig. In de dagen tussen kerst en het nieuwe jaar wordt er doorgaans weinig gehandeld op de beurzen omdat veel beleggers en handelaren vrij zijn en grote financiële partijen de boeken voor het jaar al hebben gesloten.

Ook bleven de markten in de greep van de omikronvariant. Hoewel het aantal besmettingen met de nieuwe virusvariant hard oploopt, lijken de ziekteverschijnselen over het algemeen milder te zijn dan bij de deltavariant. De hoge besmettingscijfers zorgen echter wel voor personeelsproblemen bij bedrijven, zoals in de luchtvaartsector, waar veel vluchten moesten worden geannuleerd vanwege ziekte of quarantaine van medewerkers.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 799,67 punten. De hoofdindex wist dinsdag voor het eerst in zo'n drie weken weer boven de 800 punten te sluiten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1074,50 punten. De DAX in Frankfurt verloor 0,3 procent en de CAC40-index in Parijs won 0,1 procent. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang kerstweekend, maakte de beurs een inhaalslag en steeg 1 procent.

MidKap

Naast Adyen (min 1,2 procent) stonden platenlabel Universal Music Group (UMG) en chipbedrijf Besi onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak, met minnen van 1 procent. Olie- en gasconcern Shell (plus 0,5 procent) was de grootste stijger. Telecombedrijf KPN en levensmiddelenconcern Unilever volgden met plussen van 0,4 procent.

In de MidKap ging fitnessketen Basic-Fit aan kop met een winst van 1,5 procent. Koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, volgde met een plus van 1,2 procent. Bodemonderzoeker Fugro sloot de rij met een verlies van 1,2 procent.

Deutsche Bank

Deutsche Bank zakte 0,8 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland heeft van de toezichthouder in het land een boete gekregen van 8,7 miljoen euro in de nasleep van de afhandeling van de grote fraudezaak rond het manipuleren van de rentetarieven Euribor. In 2013 troffen Deutsche Bank, Société Générale en Royal Bank of Scotland al een schikking van 820 miljoen euro met Brussel in het onderzoek naar het zogeheten Euriborkartel. Ook andere banken kregen flinke boetes.

De euro was 1,1284 dollar waard, tegen 1,1315 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde een fractie tot 75,95 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 79,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

26 minuten geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

27 minuten geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

36 minuten geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

1 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

2 uur geleden
Techgraadmeter Nasdaq herstelt op Wall Street na koersdreun

NEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.

4 uur geleden
Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

5 uur geleden