Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX gaat met winst weekend in, flinke plus voor IMCD

AEX gaat met winst weekend in, flinke plus voor IMCD

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft vrijdag met winst de beursweek afgesloten. Chemicaliëndistributeur IMCD was daarbij een uitblinker dankzij een koopadvies van de Britse bank Barclays. De chipfondsen Besi, ASMI en ASML deden een stapje terug na de stevige plussen een dag eerder.

De AEX eindigde met een winst van 0,7 procent op 914,24 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 842,82 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,2 procent. De FTSE in Londen steeg 1,4 procent tot een nieuw recordniveau, ondanks een daling van de Britse winkelverkopen in december.

IMCD was koploper in de AEX met een plus van 3,2 procent. Andere winnaars waren onder meer techinvesteerder Prosus, supermarktconcern Ahold Delhaize, verfproducent AkzoNobel en de verzekeraars NN Group en Aegon die koerswinsten tot 2 procent lieten zien.

Thuisbezorgd

ASML zakte 0,9 procent en Besi en ASMI werden tot 0,5 procent minder waard. Op donderdag gingen de chipfondsen nog hard omhoog dankzij sterke kwartaalcijfers van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC.

In de MidKap nam vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen de leiding met een stijging van 3 procent. Ook industrieel toeleverancier Aalberts had een goede dag met een winst van 2,9 procent. Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 1,4 procent.

Grootste fusie ooit

Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 zakte Fastned nog eens 2,3 procent. De uitbater van snellaadstations verloor een dag eerder al 7,7 procent, na een verlaging van de omzetverwachtingen en winstmarges voor dit jaar.

In Londen klom mijnbouwer Rio Tinto meer dan 2 procent en steeg Glencore bijna 4 procent. Volgens persbureau Bloomberg hebben de twee grote mijnbouwbedrijven gesprekken gevoerd over een mogelijke fusie. Die onderhandelingen zouden volgens Bloomberg kunnen leiden tot de grootste fusiedeal in de mijnbouwsector ooit. Het is niet duidelijk of er nog steeds gesprekken plaatsvinden. Het fusiebedrijf zou dan in waarde groter zijn dan marktleider BHP (plus 1,7 procent).

De euro was 1,0295 dollar waard, tegen 1,0305 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in prijs tot 77,97 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 80,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

2 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

4 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

6 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

7 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden