AEX gaat met winst weekend in, flinke plus voor IMCD
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft vrijdag met winst de beursweek afgesloten. Chemicaliëndistributeur IMCD was daarbij een uitblinker dankzij een koopadvies van de Britse bank Barclays. De chipfondsen Besi, ASMI en ASML deden een stapje terug na de stevige plussen een dag eerder.
De AEX eindigde met een winst van 0,7 procent op 914,24 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 842,82 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,2 procent. De FTSE in Londen steeg 1,4 procent tot een nieuw recordniveau, ondanks een daling van de Britse winkelverkopen in december.
IMCD was koploper in de AEX met een plus van 3,2 procent. Andere winnaars waren onder meer techinvesteerder Prosus, supermarktconcern Ahold Delhaize, verfproducent AkzoNobel en de verzekeraars NN Group en Aegon die koerswinsten tot 2 procent lieten zien.
Thuisbezorgd
ASML zakte 0,9 procent en Besi en ASMI werden tot 0,5 procent minder waard. Op donderdag gingen de chipfondsen nog hard omhoog dankzij sterke kwartaalcijfers van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC.
In de MidKap nam vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen de leiding met een stijging van 3 procent. Ook industrieel toeleverancier Aalberts had een goede dag met een winst van 2,9 procent. Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 1,4 procent.
Grootste fusie ooit
Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 zakte Fastned nog eens 2,3 procent. De uitbater van snellaadstations verloor een dag eerder al 7,7 procent, na een verlaging van de omzetverwachtingen en winstmarges voor dit jaar.
In Londen klom mijnbouwer Rio Tinto meer dan 2 procent en steeg Glencore bijna 4 procent. Volgens persbureau Bloomberg hebben de twee grote mijnbouwbedrijven gesprekken gevoerd over een mogelijke fusie. Die onderhandelingen zouden volgens Bloomberg kunnen leiden tot de grootste fusiedeal in de mijnbouwsector ooit. Het is niet duidelijk of er nog steeds gesprekken plaatsvinden. Het fusiebedrijf zou dan in waarde groter zijn dan marktleider BHP (plus 1,7 procent).
De euro was 1,0295 dollar waard, tegen 1,0305 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in prijs tot 77,97 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 80,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
6 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
14 uur geleden