AEX gaat lager richting begin cijferseizoen Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam stond woensdag halverwege de dag op verlies. Vooral Just Eat Takeaway en Ahold Delhaize werden door beleggers om uiteenlopende redenen flink lager gezet. Verder moest aan het Damrak onder meer PostNL het ontgelden, terwijl de markt in afwachting was van het begin van het kwartaalcijferseizoen op Wall Street. Dat gaat later op de dag van start als onder meer de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase de boeken opent.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde 0,5 procent lager op 713,17 punten, terwijl de MidKap een fractie hoger stond op 1058,10 punten. De stemming op de Europese aandelenbeurzen was over de gehele linie vrij somber, nu het er niet naar uitziet dat de oorlog in Oekraïne snel tot een einde komt. De beurzen in Frankfurt en Parijs leverden tot 0,9 procent in. In Londen bleef de graadmeter min of meer onveranderd nadat uit nieuwe gegevens bleek dat de inflatie in het Verenigd Koninkrijk in maart is gestegen naar het hoogste niveau in dertig jaar.
Just Eat Takeaway ging 5,5 procent onderuit in de AEX. Beleggers reageerden op een bericht van de Franse krant Le Figaro dat het maaltijdbestelbedrijf af wil van zijn vaste bezorgers in het merendeel van de steden waar het nu actief is in Frankrijk. Het moederbedrijf van onder meer Thuisbezorgd.nl zou in de Franse steden afscheid nemen van ruim een kwart van de bezorgers met een vast contract.
Ahold Delhaize
Ahold Delhaize (min 4,2 procent) stond op zijn beurt in de belangstelling omdat het moederbedrijf van Albert Heijn woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering houdt. Ook andere bedrijven in de supermarktbranche waren uit de gratie. In Londen was supermarktconcern Tesco (min 4,8 procent) na het openen van de boeken een stevige verliezer.
Bij de middelgrote fondsen in Amsterdam was PostNL met een min van bijna 5 procent met afstand de grootste daler. Analisten van zowel UBS als Degroof Petercam verlaagden hun beleggingsadvies voor het post- en pakkettenbedrijf.
LVMH
Elders in Europa wist Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) vanwege kwartaalcijfers nog de aandacht op zich gericht. Het Franse luxemerk verloor circa 1 procent in Parijs. De verkopen zijn afgelopen periode wel flink gestegen, maar LVMH had in China duidelijk last van de coronalockdowns daar. Die drukten op de verkopen in deze voor het bedrijf belangrijke markt.
Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 100,97 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 105,21 dollar per vat. De euro was 1,0834 dollar waard, tegen 1,0854 dollar bij het slot van de handel op dinsdag.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.
7 minuten geledenTOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Bij de bedrijven was chemicaliëndistributeur IMCD koploper dankzij goed ontvangen cijfers. De chipfondsen gingen echter opnieuw omlaag, ondanks sterke resultaten van chiptoeleverancier ASMI. Daarmee zette de chipsector de zware neergang van deze week door vanwege zorgen bij beleggers over onder meer toenemende concurrentie uit China.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.
6 uur geleden