Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX fors lager na uitblijven steunakkoord VS

AEX fors lager na uitblijven steunakkoord VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag fors lager begonnen. Ook de andere Europese beurzen openden met zware verliezen na de stevige winstbeurt afgelopen vrijdag. Het uitblijven van een Amerikaans akkoord voor een omvangrijk steunpakket voor de grootste economie ter wereld wakkerde de angst voor een wereldwijde recessie als gevolg van de coronapandemie verder aan.

De AEX-index op Beursplein 5, die vanwege de driemaandelijkse herweging een nieuwe samenstelling kent, noteerde na enige minuten handelen 4,6 procent in het rood op 411,87 punten. De MidKap zakte 4 procent tot 573,69 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 5 procent. De hoofdindex in Milaan leverde 4,8 procent in.

Shell daalde 4,5 procent bij de hoofdfondsen. Het olie- en gasconcern gaat snijden in de kosten en minder investeren vanwege de virusuitbraak en de lage olieprijzen als gevolg van de prijzenoorlog. Bovendien schrapt de Nederlands-Britse onderneming een aangekondigde aandeleninkoop. Dat alles heeft tot doel om een financiƫle buffer te hebben in onzekere tijden.

Philips verloor 5 procent. Het zorgtechnologieconcern gaat de productie van medische ventilatoren flink verhogen om aan de sterke vraag van ziekenhuizen vanwege de coronacrisis te voldoen. Het bedrijf kan nog niet zeggen hoe groot de negatieve impact van de virusuitbraak op zijn resultaten uiteindelijk zal zijn.

Meer uit Financieel

Pomphouders: omzet tankstations keldert door hoge benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse tankstations zagen hun omzet de afgelopen weken met gemiddeld 10 tot 20 procent dalen als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen. Dat zegt Martin van Eijk, voorzitter van de Nederlandse brancheorganisatie van tankstations Drive. Vooral in de grensstreken en bij tankstations langs de snelweg is het volgens hem opvallend rustig.

31 minuten geleden
Veel meer financieringsaanvragen Warmtefonds om hogere gasprijzen

HILVERSUM (ANP) - De gestegen gasprijzen zorgen ervoor dat veel meer huiseigenaren financiering aanvragen voor het energiezuiniger maken van hun woning. Het Nationaal Warmtefonds zegt de afgelopen twee weken ruim een derde meer aanvragen te hebben ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar.

33 minuten geleden
Unilever iets lager op positief Damrak na afsplitsingsgerucht

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is woensdag opnieuw hoger van start gegaan, geholpen door een daling van de olieprijzen. Het aandeel Unilever stond kort na de opening 0,3 procent lager na een gerucht dat het concern overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen.

2 uur geleden
Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht opnieuw minder omzet

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.

2 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq krijgt uitstel van betaling

UTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.

2 uur geleden
ProRail: personeelstekorten spoorwerk dreigen, meer storingen

UTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.

3 uur geleden
UnitedConsumers: adviesprijzen benzine en diesel verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.

4 uur geleden