Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX eindigt sterk beursjaar 2021 net onder 800 punten

AEX eindigt sterk beursjaar 2021 net onder 800 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index heeft vrijdag het sterke beursjaar 2021 met een klein verlies afgesloten en eindigde net onder de 800 punten. De hoofdindex boekte desondanks een jaarwinst van 28 procent en presteerde aanzienlijk beter dan in het eerste jaar van de pandemie, toen een rendement van 3 procent werd behaald. Door het sterke economische herstel van de coronacrisis, de aanhoudende steunmaatregelen van de centrale banken en lage rentes bleef er veel geld naar de aandelenmarkten stromen.

Vooral de chipbedrijven deden het dit jaar goed door de aanhoudende sterke vraag naar chips en de tekorten in de sector. ASMI was de grote winnaar bij de hoofdbedrijven op het Damrak en werd dit jaar bijna 120 procent meer waard. Branchegenoten ASML en Besi stegen dit jaar 80 en 50 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway werd dit jaar bijna 50 procent minder waard en was daarmee de grote verliezer. Het moederbedijf van Thuisbezorgd.nl behoorde in het eerste jaar van de pandemie nog tot de favorieten doordat mensen door het vele thuiszitten en de sluiting van restaurants vaker eten lieten bezorgen.

Op het Damrak werd vanwege de viering van oudejaarsavond slechts een halve dag gehandeld. Ook in Parijs en Londen gingen de beurzen eerder dicht. In Frankfurt, Milaan, Madrid en Zürich bleven de aandelenmarkten de hele dag gesloten. Wall Street is op oudejaarsdag wel een hele dag open.

Hunter Douglas

De AEX-index eindigde na de verkorte handelssessie 0,3 procent lager op 797,93 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1081,17 punten. De beurs in Londen sloot met een min van 0,3 procent en boekte een jaarwinst van zo'n 15 procent. De CAC40-index in Parijs eindigde ook 0,3 procent lager en dikte in 2021 bijna 30 procent aan.

Prosus was op de laatste dag van het jaar de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,9 procent. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 1,9 procent. Raambekleder Hunter Douglas (plus 70 procent) was een positieve uitschieter op het Damrak. De in New York gevestigde investeerder 3G Capital koopt een meerderheidsbelang in het bedrijf van de controlerende familie Sonneberg. Aan het Rotterdamse bedrijf, dat vooral bekend is van de raamdecoratie van Luxaflex, hangt een prijskaartje van omgerekend bijna 6,3 miljard euro.

De euro was 1,1326 dollar waard, tegen 1,1324 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 75,70 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent minder op 78,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.

57 minuten geleden
India blijft handelsgesprekken voeren met de VS, zegt minister

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.

2 uur geleden
Ministerie neemt juridische stappen tegen bouwers HSL-Zuid

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Media: Paramount gaat in november tot 3000 banen schrappen

NEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.

3 uur geleden
VS leggen bouw van megawindmolenpark door Ørsted stil

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.

5 uur geleden
China stelt nieuwe prijsregels onlineplatforms voor na klachten

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.

5 uur geleden
Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.

7 uur geleden