Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX eindigt ondanks kabinetsval in Den Haag met bescheiden winst

AEX eindigt ondanks kabinetsval in Den Haag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Waar de val van het kabinet het nationale nieuws domineerde, richtten beleggers op het Damrak hun blik meer naar Europa en de wereldeconomie. Ze verwerkten onder andere lagere groeiverwachtingen voor de wereldeconomie van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Tegelijkertijd kwam er opbeurend nieuws over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

De AEX sloot 0,2 procent hoger op 920,30 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 890,95 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.

Nederlandse belangenbehartigers voor het bedrijfsleven klagen dat het land op meerdere terreinen vast dreigt te lopen, zoals het stikstofdossier, hoge energiekosten en de concurrentiekracht van de Nederlandse industrie. Maar voor de grotere beursgenoteerde bedrijven in Amsterdam zijn internationale ontwikkelingen doorgaans belangrijker.

ING-econoom Bert Colijn wijst er bovendien op dat de Nederlandse economie en overheidsfinanciën er goed voor staan. "Verwacht dus geen grote reactie van de financiële markten op dit nieuws. Echter, politieke besluiten zijn nodig om de sterke economische positie van Nederland te handhaven", schrijft hij in een commentaar.

Beleggers hadden naast de zwakkere groeiprognose van de OESO ook oog voor macro-economische data uit de Verenigde Staten. Het aantal vacatures in 's werelds grootste economie steeg volgens een publicatie van de Amerikaanse overheid verrassend hard in april. Daar stond wel een sterker dan verwachte daling van het aantal fabrieksorders tegenover.

In de AEX stond chiptoeleverancier ASMI bovenaan met een winst van 2,7 procent. Onderaan bij de hoofdfondsen eindigde Universal Music Group met een verlies van 2 procent.

Philips eindigde 0,7 procent hoger. Een Australische toezichthouder klaagt het zorgtechnologieconcern aan om problemen met slaapapneu-apparaten die in 2021 aan het licht kwamen. Prosus zakte 0,6 procent na het nieuws dat Ervin Tu opstapt als president en hoofd voor investeringen. Hij blijft wel adviseur bij de techinvesteerder.

De euro zakte 0,4 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1378 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 63,78 dollar per vat. Brentolie won 1,8 procent aan waarde tot 65,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump stelt dat Intel instemt met belang VS in chipfabrikant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.

32 minuten geleden
PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

1 uur geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

1 uur geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

2 uur geleden
Europese beurzen sluiten in het groen na speech Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.

3 uur geleden
Nieuwe eigenaar schoenenmerk Van Lier mikt op 'lichtere' opzet

AMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.

3 uur geleden
Eigenaar OnlyFans ontvangt honderden miljoenen aan dividend

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - OnlyFans heeft zijn eigenaar Leonid Radvinsky 701 miljoen dollar aan dividend uitgekeerd. Daarmee verdient de Oekraïens-Amerikaanse ondernemer opnieuw flink aan het steeds populairder wordende socialemediaplatform met content voor volwassenen.

3 uur geleden