AEX eindigt iets lager na flinke winst vrijdag
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag iets lager gesloten. Beleggers deden het rustiger aan, nadat de hoofdindex vrijdag nog flink hoger eindigde. Shell stond onderaan de AEX en daalde 1,9 procent.
De AEX zakte 0,1 procent tot 896,44 punten. De MidKap klom 0,4 procent naar 841,76 punten. De beurs in Parijs daalde 0,6 procent en die in Frankfurt steeg 1,1 procent. De beurs in Londen bleef maandag gesloten.
Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat Shell een overname overweegt van zijn Britse branchegenoot BP. Er gaan al tientallen jaren af en toe geruchten over een samensmelting van de twee Britse concerns. Dat zou een van de grootste deals in de olie-industrie ooit kunnen zijn. Volgens de bronnen kijkt Shell met adviseurs naar de mogelijke megadeal, maar wacht het bedrijf op een verdere daling van de beurswaarde van BP voordat het besluit over een mogelijk bod.
'Wederkerige' importheffingen
De AEX sloot vrijdag weer dichter bij de 900 punten. Beleggers reageerden toen opgelucht op het nieuws dat de Chinese regering de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten onderzoekt. Daarmee leek beweging te komen in de impasse tussen de twee grootste economieƫn ter wereld, die de importheffingen op elkaars goederen recent flink hebben verhoogd.
De laatste keer dat de AEX de 900 punten aantikte was op 2 april. Op die dag kondigde de Amerikaanse president Donald Trump zijn "wederkerige" importheffingen aan. Later besloot Trump de heffingen voor de meeste landen tijdelijk te verlagen tot 10 procent om ruimte te bieden aan onderhandelingen. De verlaging geldt niet voor China.
Films
Zondag presenteerde Trump nieuwe importheffingen van 100 procent op films die in het buitenland worden geproduceerd. Hij zei dat hij de relevante Amerikaanse overheidsinstanties, zoals het ministerie van Handel, heeft gemachtigd om onmiddellijk te beginnen met het invoeren van die heffingen. Trump wil dat meer films in de VS worden gemaakt.
ING zakte 0,7 procent op het Damrak. Vrijdag steeg de bank nog met ruim 7 procent, na goed ontvangen kwartaalresultaten.
Besi steeg 0,4 procent. De chiptoeleverancier heeft een vervolgorder ontvangen van 20 miljoen dollar van een niet nader genoemde chipfabrikant.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
6 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
8 uur geleden