Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX duikt onder 700 punten, Boskalis stijgt na hoger bod HAL

AEX duikt onder 700 punten, Boskalis stijgt na hoger bod HAL

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Beursplein dook maandag voor het eerst sinds 25 juli weer onder de grens van 700 punten. De waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de rente verder omhoog moet om de hoge inflatie te bestrijden, galmde nog na op de beurzen. Beleggers hadden juist gehoopt dat de Federal Reserve de rente in de grootste economie ter wereld iets minder agressief zou gaan verhogen.

Ook verschillende beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB), onder wie president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank, hintten afgelopen weekeinde op een stevige rente-ingreep in de eurozone bij de volgende rentevergadering in september. Beleggers zullen deze week dan ook vooral letten op het inflatiecijfer over augustus, dat woensdag naar buiten komt.

Boskalis wist te ontsnappen aan de negatieve teneur. Investeerder HAL verhoogde het overnamebod op de baggeraar en maritiem dienstverlener naar 33 euro per aandeel. Dat is 1 euro meer dan het vorige bod. Boskalis vond het eerdere bod van HAL niet overtuigend genoeg om aan te bevelen aan zijn aandeelhouders, maar raadt ze nu wel aan hun stukken aan te melden. Het aandeel steeg 2,9 procent en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap. HAL daalde 0,5 procent.

Adyen

De hoofdindex op Beursplein 5, de AEX, noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent lager op 696,10 punten, na het verlies van 1,8 procent op vrijdag. De MidKap daalde 0,8 procent tot 938,39 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1,1 procent. In Londen hadden beleggers een vrije dag.

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen tot 2,7 procent. Ook betaalbedrijf Adyen stond in de staartgroep, met een min van ruim 2 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway zakte ruim 1 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl raakte vrijdag al bijna 8 procent kwijt. Verzekeraar NN Group en dataleverancier Wolters Kluwer waren de enige stijgers in de AEX, met plussen van 0,1 procent.

Retail Estates

Retail Estates daalde 0,5 procent. De investeerder in winkelvastgoed zag de huurinkomsten in het afgelopen kwartaal stijgen bij een vrijwel gelijke bezetting van de vastgoedportefeuille. Vanwege de macro-economische onzekerheden doet het bedrijf geen voorspellingen voor de rest van het jaar. Wel handhaaft de onderneming zijn dividendverwachting.

De euro bleef minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9945 dollar. Een vat Amerikaanse olie (WTI) kostte 0,6 procent meer, op 93,57 dollar. Brent-olie werd 0,3 procent duurder op 101,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

9 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

11 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

12 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

15 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

16 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

16 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

17 uur geleden