Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX duikt in het rood, Douwe Egberts-moeder hoogvlieger op Damrak

AEX duikt in het rood, Douwe Egberts-moeder hoogvlieger op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter koffiemerk Douwe Egberts, was woensdag de grote winnaar op het Damrak. Het aandeel won dik 14 procent aan beurswaarde na een handelsupdate. De algehele stemming op het Damrak, maar ook op beurzen elders in Europa, sloeg gedurende de sessie om van positief naar negatief toen de zorgen over de spanningen in Oekraïne toch weer vat kregen op de markten.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot uiteindelijk met een verlies van 0,6 procent op 727,91 punten. Informatie- en dataleverancier Wolters Kluwer was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen met een winst van 2,7 procent. Het concern zag de omzet groeien en hield de winst op peil. Daarnaast gaat het bedrijf voor 600 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen, wat de waarde van de overgebleven stukken stuwt.

ASMI sloot de rij in de leidende index in Amsterdam met een min van bijna 8 procent. De chiptoeleverancier boekte afgelopen kwartaal een omzet die hoger was dan analisten hadden verwacht en ook de orders waren beter dan voorspeld. Maar de operationele winst bleef volgens kenners achter bij de verwachtingen.

JDE Peet's

De MidKap werd aangevoerd door JDE Peet's. Het koffie- en theeconcern verkocht afgelopen jaar meer aan de horeca, geholpen door de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen. Maar ook de verkoop van koffie en thee voor thuisgebruik nam toe. Verder verhoogde JDE Peet's de prijzen om zo de gestegen grondstofkosten te compenseren. ASR volgde op gepast afstand met een winst van 1,4 procent. Ook de verzekeraar kwam met cijfers.

Mede door de koerssprong van JDE Peet's hield de graadmeter met middelgrote bedrijven zijn winst wel vast. De MidKap sloot uiteindelijk 0,5 procent hoger op 1028,19 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt verloren tot 0,4 procent. Londen (plus 0,1 procent) hield zijn winst net aan vast.

Stellantis

Stellantis klom bijna 5 procent in Parijs. Het moederbedrijf van merken als Fiat, Chrysler, Citroën, Peugeot en Opel produceerde door chiptekorten minder auto's dan gepland, maar compenseerde dat door meer auto's uit het duurdere segment te verkopen en boekte afgelopen jaar flink meer winst. Danone won krap 4 procent. Het Franse voedingsmiddelenconcern boekte in het vierde kwartaal de sterkste omzetgroei in zeven jaar, mede dankzij prijsverhogingen.

De euro was 1,1318 dollar waard, tegen 1,1348 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 92,71 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 97,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zorgen over escalatie Iranoorlog zetten beurzen flink lager

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).

47 minuten geleden
Transavia onderzoekt vlucht met passagiers in cockpit

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.

1 uur geleden
Landen moeten niet overdrijven met energiesteun, vindt Lagarde

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.

1 uur geleden
Kabinet krijgt signalen dat VS zich houden aan afspraken met EU

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.

1 uur geleden
Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

LUXEMBURG (ANP) - Het Innovatiefonds van de Europese Unie levert veel minder resultaat op dan verwacht op het gebied van verduurzaming en innovatie. Het miljardenfonds werd in 2020 opgericht voor financiële steun aan projecten waarbij nieuwe technologieën de uitstoot van broeikasgassen moeten verlagen. Maar het gebruik van dat geld komt amper op gang, meldt de Europese Rekenkamer (ERK) na een analyse.

1 uur geleden
Lagarde: eurozone is ondanks oorlog goed gepositioneerd

FRANKFURT (ANP/RTR) - De eurozone is ondanks de oorlog in het Midden-Oosten en de gestegen energieprijzen "goed gepositioneerd" om de bijbehorende onzekerheid aan te kunnen. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toelichting op het besluit eerder donderdag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

2 uur geleden
17 procent lng-exportcapaciteit Qatar uitgeschakeld, zegt topman

DOHA (ANP) - De recente Iraanse aanvallen op gasinstallaties in Qatar hebben 17 procent van de exportcapaciteit van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Qatar uitgeschakeld. Die inschatting heeft de topman van het Qatarese staatsgasbedrijf donderdag gemaakt tegenover persbureau Reuters.

2 uur geleden