AEX dringt openingsverlies terug
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs wist maandag het openingsverlies terug te dringen. Ook de andere Europese beursgraadmeters hielden de verliezen beperkt. Beleggers bleven voorzichtig door de sterke stijging van het aantal wereldwijde coronabesmettingen in het afgelopen weekeinde en de zorgen over het economische herstel.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 566,87 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 757,63 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent.
Grootste daler in de AEX was verfconcern AkzoNobel met een verlies van dik 1 procent. Verzekeraar NN Group ging aan kop met een winst van ruim 3 procent. In de MidKap stond luchtvaartcombinatie Air France-KLM onderaan met een min van 2,1 procent. De Franse overheid heeft er bij Air France op aangedrongen de binnenlandse vluchten te schrappen als onderdeel van het steunpakket. Sterkste stijger was postbedrijf PostNL met een plus van 1,4 procent.
Wirecard
Tie Kinetix daalde 2,8 procent op de lokale markt. Het softwarebedrijf heeft de verkoop van een bedrijfsonderdeel aan Impartner opnieuw uitgesteld. De Amerikaanse onderneming zou de activiteiten eigenlijk in het tweede kwartaal overnemen voor 6 miljoen euro. Door de impact van het coronavirus op de financiering van de transactie verwachten de partijen de deal nu voor 21 augustus rond te hebben.
In Frankfurt zakte Wirecard (min 40 procent) verder weg door de problemen met de boekhouding. De Duitse betalingsverwerker trekt zijn financiële resultaten over 2019 en het eerste kwartaal nu in en verklaarde dat de bijna 2 miljard euro aan banktegoeden die vermist zijn geraakt bij het bedrijf mogelijk nooit hebben bestaan. Vrijdag stapte topman Markus Braun al op vanwege de affaire.
Lufthansa
Lufthansa verloor 7,6 procent door zorgen over de goedkeuring van de staatssteun. Duitsland wil de luchtvaartmaatschappij redden met een steunpakket van 9 miljard euro. Volgens grootaandeelhouder en miljardair Heinz-Hermann Thiele is het huidige steunplan echter niet gunstig genoeg voor de aandeelhouders van Lufthansa.
De euro was 1,1199 dollar waard tegen 1,1190 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 39,72 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 42,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
4 uur geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
7 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
1 dag geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden