Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stapje terug na record, AkzoNobel lager na cijfers

AEX doet stapje terug na record, AkzoNobel lager na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index deed woensdag een kleine stap terug, na het recordniveau van een dag eerder. Verfproducent AkzoNobel stond bij de verliezers op het Damrak na bekendmaking van de jaar- en kwartaalcijfers.

De AEX sloot met een min van 0,1 procent op 830,13 punten. De hoofdgraadmeter sloot dinsdag nog op de hoogste stand ooit en verbrak daarmee het oude record uit 2021. De MidKap daalde 1,1 procent tot 879,14 punten. Op de aandelenmarkten in Londen, Frankfurt en Parijs waren dalingen tot 0,7 procent te zien.

AkzoNobel, bekend van verfmerken als Sikkens en Flexa, werd 2,3 procent lager gezet in de AEX. Volgens topman Greg Poux-Guillaume liet het bedrijf vorig jaar een duidelijk herstel van de prestaties zien. Analisten van ING gaven echter aan dat de kwartaalresultaten van de verfproducent iets lager waren dan verwacht.

Philips

Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler in de hoofdindex met een koersverlies van 3 procent door een verkoopadvies door de Franse zakenbank BNP Paribas Exane. De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen 1,9 procent na omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in januari met bijna 8 procent stijgen.

In de MidKap ging Air France-KLM 3,5 procent omlaag. De Franse bank Société Générale haalde de luchtvaartcombinatie van de kooplijst af. Just Eat Takeaway won 0,6 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl wil Mayte Oosterveld benoemen tot nieuwe financieel directeur. Oosterveld vervangt Brent Wissink, die vorig jaar zijn vertrek aankondigde.

TotalEnergies

In Kopenhagen daalde Ørsted 1,8 procent. De Deense ontwikkelaar van projecten voor hernieuwbare energie grijpt na een probleemjaar rigoureus in om de kosten te verlagen. Ook vertrekt het bedrijf uit een aantal landen, verkoopt het bezittingen en worden wereldwijd honderden banen geschrapt.

Bierbrouwer Carlsberg klom 4 procent in Kopenhagen dankzij goed ontvangen cijfers. In Parijs publiceerde het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies resultaten. Die vielen juist slecht bij beleggers want het aandeel verloor 3 procent.

De euro was 1,0767 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,75 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 79,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

25 minuten geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

2 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

3 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

5 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

8 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

8 uur geleden