Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stapje terug na record, AkzoNobel lager na cijfers

AEX doet stapje terug na record, AkzoNobel lager na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index deed woensdag een kleine stap terug, na het recordniveau van een dag eerder. Verfproducent AkzoNobel stond bij de verliezers op het Damrak na bekendmaking van de jaar- en kwartaalcijfers.

De AEX sloot met een min van 0,1 procent op 830,13 punten. De hoofdgraadmeter sloot dinsdag nog op de hoogste stand ooit en verbrak daarmee het oude record uit 2021. De MidKap daalde 1,1 procent tot 879,14 punten. Op de aandelenmarkten in Londen, Frankfurt en Parijs waren dalingen tot 0,7 procent te zien.

AkzoNobel, bekend van verfmerken als Sikkens en Flexa, werd 2,3 procent lager gezet in de AEX. Volgens topman Greg Poux-Guillaume liet het bedrijf vorig jaar een duidelijk herstel van de prestaties zien. Analisten van ING gaven echter aan dat de kwartaalresultaten van de verfproducent iets lager waren dan verwacht.

Philips

Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler in de hoofdindex met een koersverlies van 3 procent door een verkoopadvies door de Franse zakenbank BNP Paribas Exane. De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen 1,9 procent na omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in januari met bijna 8 procent stijgen.

In de MidKap ging Air France-KLM 3,5 procent omlaag. De Franse bank Société Générale haalde de luchtvaartcombinatie van de kooplijst af. Just Eat Takeaway won 0,6 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl wil Mayte Oosterveld benoemen tot nieuwe financieel directeur. Oosterveld vervangt Brent Wissink, die vorig jaar zijn vertrek aankondigde.

TotalEnergies

In Kopenhagen daalde Ørsted 1,8 procent. De Deense ontwikkelaar van projecten voor hernieuwbare energie grijpt na een probleemjaar rigoureus in om de kosten te verlagen. Ook vertrekt het bedrijf uit een aantal landen, verkoopt het bezittingen en worden wereldwijd honderden banen geschrapt.

Bierbrouwer Carlsberg klom 4 procent in Kopenhagen dankzij goed ontvangen cijfers. In Parijs publiceerde het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies resultaten. Die vielen juist slecht bij beleggers want het aandeel verloor 3 procent.

De euro was 1,0767 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,75 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 79,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

3 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

3 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

4 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

4 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

5 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

6 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden