AEX doet stapje terug na record, AkzoNobel lager na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index deed woensdag een kleine stap terug, na het recordniveau van een dag eerder. Verfproducent AkzoNobel stond bij de verliezers op het Damrak na bekendmaking van de jaar- en kwartaalcijfers.
De AEX sloot met een min van 0,1 procent op 830,13 punten. De hoofdgraadmeter sloot dinsdag nog op de hoogste stand ooit en verbrak daarmee het oude record uit 2021. De MidKap daalde 1,1 procent tot 879,14 punten. Op de aandelenmarkten in Londen, Frankfurt en Parijs waren dalingen tot 0,7 procent te zien.
AkzoNobel, bekend van verfmerken als Sikkens en Flexa, werd 2,3 procent lager gezet in de AEX. Volgens topman Greg Poux-Guillaume liet het bedrijf vorig jaar een duidelijk herstel van de prestaties zien. Analisten van ING gaven echter aan dat de kwartaalresultaten van de verfproducent iets lager waren dan verwacht.
Philips
Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler in de hoofdindex met een koersverlies van 3 procent door een verkoopadvies door de Franse zakenbank BNP Paribas Exane. De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen 1,9 procent na omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in januari met bijna 8 procent stijgen.
In de MidKap ging Air France-KLM 3,5 procent omlaag. De Franse bank Société Générale haalde de luchtvaartcombinatie van de kooplijst af. Just Eat Takeaway won 0,6 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl wil Mayte Oosterveld benoemen tot nieuwe financieel directeur. Oosterveld vervangt Brent Wissink, die vorig jaar zijn vertrek aankondigde.
TotalEnergies
In Kopenhagen daalde Ørsted 1,8 procent. De Deense ontwikkelaar van projecten voor hernieuwbare energie grijpt na een probleemjaar rigoureus in om de kosten te verlagen. Ook vertrekt het bedrijf uit een aantal landen, verkoopt het bezittingen en worden wereldwijd honderden banen geschrapt.
Bierbrouwer Carlsberg klom 4 procent in Kopenhagen dankzij goed ontvangen cijfers. In Parijs publiceerde het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies resultaten. Die vielen juist slecht bij beleggers want het aandeel verloor 3 procent.
De euro was 1,0767 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,75 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 79,04 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
7 uur geleden