Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stapje terug na opmars

AEX doet stapje terug na opmars

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging woensdag licht omlaag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lieten overwegend kleine verliezen zien. Beleggers namen wat gas terug na het sterke begin van de maand december. Daarnaast werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse salarisstrookverwerker ADP en het Beige Book van de Federal Reserve (Fed) over de stand van zaken in de Amerikaanse economie, die later op de dag verschijnen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de min op 609,50 punten. De MidKap daalde ook 0,3 procent, tot 909,54 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,7 procent. De Londense FTSE-index won een fractie, na het nieuws dat de Britse toezichthouder het coronavaccin van de farmaceuten Pfizer en BioNTech als eerste ter wereld heeft goedgekeurd. Het vaccin moet vanaf volgende week beschikbaar zijn in het Verenigd Koninkrijk.

De markten verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op verdere coronasteun van de Amerikaanse overheid. Een groep Republikeinse en Democratische leden van het Congres wil kleine ondernemers 908 miljard dollar aan financiële noodhulp geven. Het voorstel werd echter verworpen door Mitch McConnell, de Republikeinse meerderheidsleider in de Senaat.

Heineken

Heineken (plus 1,4 procent) voerde de stijgers aan in de AEX. Citi verhoogde het advies voor het aandeel. De bierbrouwer kondigde daarnaast aan het merk Amstel ook in China te gaan verkopen. Heineken verwacht dat China binnen drie jaar een van de belangrijkste markten voor het pilsmerk wordt. De financiële bedrijven Aegon, ING en NN Group stonden onderaan met verliezen tot 2 procent.

Olie- en gasconcern Shell klom 0,2 procent, na een adviesverhoging door JPMorgan. Galapagos won 0,1 procent. De biotechnoloog heeft een stap gezet met een onderzoek naar zijn kandidaatmedicijn tegen een ziekte die nierfalen kan veroorzaken.

Amsterdam Commodities

Bij de kleinere bedrijven zakte Amsterdam Commodities 2,8 procent. De thee-, specerijen- en notenhandelaar heeft iets meer dan 96 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. De opbrengst wordt gebruikt voor de gedeeltelijke financiering van de overname van Tradin, de biologische ingrediëntentak van voedingsbedrijf SunOpta.

De euro was 1,2050 dollar waard, tegenover 1,2036 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 44,37 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 47,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Damrak na stevige winstbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winstbeurt een dag eerder en kauwden nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield donderdag de leenkosten onveranderd en verhoogde de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied.

1 uur geleden
Hogere kosten drukken opnieuw op winst bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.

2 uur geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 30 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau in dertig jaar. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

3 uur geleden
Vertrouwen van consumenten blijft gelijk in december

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in december onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen blijft staan op min 21. In november liet het vertrouwen nog de grootste verbetering zien in bijna 4,5 jaar.

3 uur geleden
Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

11 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

12 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

13 uur geleden