Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stapje terug na opmars

AEX doet stapje terug na opmars

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging woensdag licht omlaag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lieten overwegend kleine verliezen zien. Beleggers namen wat gas terug na het sterke begin van de maand december. Daarnaast werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse salarisstrookverwerker ADP en het Beige Book van de Federal Reserve (Fed) over de stand van zaken in de Amerikaanse economie, die later op de dag verschijnen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de min op 609,50 punten. De MidKap daalde ook 0,3 procent, tot 909,54 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,7 procent. De Londense FTSE-index won een fractie, na het nieuws dat de Britse toezichthouder het coronavaccin van de farmaceuten Pfizer en BioNTech als eerste ter wereld heeft goedgekeurd. Het vaccin moet vanaf volgende week beschikbaar zijn in het Verenigd Koninkrijk.

De markten verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op verdere coronasteun van de Amerikaanse overheid. Een groep Republikeinse en Democratische leden van het Congres wil kleine ondernemers 908 miljard dollar aan financiële noodhulp geven. Het voorstel werd echter verworpen door Mitch McConnell, de Republikeinse meerderheidsleider in de Senaat.

Heineken

Heineken (plus 1,4 procent) voerde de stijgers aan in de AEX. Citi verhoogde het advies voor het aandeel. De bierbrouwer kondigde daarnaast aan het merk Amstel ook in China te gaan verkopen. Heineken verwacht dat China binnen drie jaar een van de belangrijkste markten voor het pilsmerk wordt. De financiële bedrijven Aegon, ING en NN Group stonden onderaan met verliezen tot 2 procent.

Olie- en gasconcern Shell klom 0,2 procent, na een adviesverhoging door JPMorgan. Galapagos won 0,1 procent. De biotechnoloog heeft een stap gezet met een onderzoek naar zijn kandidaatmedicijn tegen een ziekte die nierfalen kan veroorzaken.

Amsterdam Commodities

Bij de kleinere bedrijven zakte Amsterdam Commodities 2,8 procent. De thee-, specerijen- en notenhandelaar heeft iets meer dan 96 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. De opbrengst wordt gebruikt voor de gedeeltelijke financiering van de overname van Tradin, de biologische ingrediëntentak van voedingsbedrijf SunOpta.

De euro was 1,2050 dollar waard, tegenover 1,2036 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 44,37 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 47,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlanders vroegen iets meer hypotheken aan, meldt HDN

DE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben vorige maand iets meer hypotheken aangevraagd, blijkt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Daarmee was juli tot nu toe de op een na drukste maand van 2026. Volgens HDN is het aandeel kopers licht gestegen.

4 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig door koersdaling Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten zorgde voor enig optimisme bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

23 minuten geleden
FT: Britse farmaceut AstraZeneca onderzoekt fusie met rivaal VS

CAMBRIDGE (ANP) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca voert gesprekken met de Amerikaanse rivaal Bristol Myers Squibb over een mogelijke fusie. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. Een dergelijke deal zou een van de grootste farmaceutische concerns ter wereld opleveren, met een geschatte waarde van bijna 400 miljard dollar.

45 minuten geleden
Shell verkoopt Europese activiteiten hernieuwbare energie op land

LONDEN (ANP) - Shell verkoopt zijn Europese activiteiten voor hernieuwbare energie op land, zoals wind- en zonneparken, aan het Franse TotalEnergies. Het gaat om projecten in Nederland, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Het olie- en gasconcern maakt niet bekend hoeveel geld met de transactie gemoeid is.

46 minuten geleden
Olieprijzen dalen na afblazen aanval op Iran door Trump

LONDEN (ANP) - De prijzen voor ruwe olie gingen maandag flink omlaag. De prijsdaling volgde op uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president zei zondag een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord.

1 uur geleden
ABN AMRO rondt overname branchegenoot NIBC af

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname van zijn kleinere Nederlandse branchegenoot NIBC afgerond, maakt de bank maandag bekend. Vorig jaar november meldde ABN AMRO al die financiële instelling te willen overnemen en afgelopen maart gaf de Autoriteit Consument & Markt (ACM) daarvoor toestemming.

2 uur geleden
PostNL bezorgt minder pakketjes, vooral minder uit Azië

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft in de eerste helft van het jaar minder pakketjes bezorgd. Volgens de onderneming is dat mede het gevolg van zwakke consumentenbestedingen. Daarbij zakte het internationale volume, vooral van Aziatische webshops, met bijna 15 procent.

2 uur geleden