AEX doet stapje terug
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed maandag een stapje terug. Ook de andere Europese beurzen lieten overwegend kleine minnen zien. Beleggers namen weinig risico aangezien Wall Street de hele dag dicht blijft vanwege Martin Luther King Day. Daarnaast werd uitgekeken naar de jaarcijferperiode die later deze week op gang komt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 614,96 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 943,05 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent.
Informatieleverancier Wolters Kluwer was de grootste daler in de AEX met een min van 1,8 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Chipmachinemaker ASML, die woensdag met cijfers komt, ging aan kop met een winst van 0,7 procent.
Telefónica
In de MidKap stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een plus van 1,7 procent. Roestvrijstaalmaker Aperam won 0,6 procent na een positief handelsbericht van zijn Finse branchegenoot Outokumpu (plus 14 procent). Luchtvaartcombinatie Air France-KLM kampte met een adviesverlaging door Davy en sloot de rij met een verlies van 2,9 procent.
Telefónica steeg 1,5 procent in Madrid. De Spaanse telecomprovider heeft naar verluidt een bod van 10 miljard euro gekregen van een groep investeerders op een belang van 51 procent in de Latijns-Amerikaanse activiteiten van de onderneming exclusief Brazilië.
Anglo American
Sirius Minerals klom 1,9 procent in Londen. Mijnbouwonderneming Anglo American (min 0,1 procent) neemt haar branchegenoot over voor omgerekend 474 miljoen euro. In Frankfurt daalde Lufthansa 0,9 procent. De vakbond voor cabinepersoneel Ufo heeft nieuwe stakingen aangekondigd bij de Duitse luchtvaartmaatschappij.
De euro was 1,1092 dollar waard tegen 1,1095 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door de onrust in Libië, waar troepen van krijgsheer Khalifa Haftar een belangrijke pijpleiding hebben afgesloten. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 59,04 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 65,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia krabbelt langzaam uit het dal. Volgens de onderneming, die vorig jaar onderwerp werd van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, gaat de omzet de laatste tijd weer omhoog. Interim-topman Stefan Tilger laat weten dat dit vertrouwen geeft dat Nexperia met zijn hersteltraject op de goede weg zit.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Klanten van MediaMarkt gaan er vijf keer zo lang over doen om een kortingsbon van 20 euro te krijgen. De elektronicaketen is de tweede retailer in korte tijd die een versobering van een spaarprogramma doorvoert. Begin augustus kondigde Albert Heijn aan dat het twee keer zo lang duurt voor klanten hun spaarboekje met koopzegels vol hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven zullen de komende 25 jaar steeds meer moeten betalen voor het transport van aardgas, waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag. De tarieven voor huishoudens kunnen rond 2050 vier keer hoger zijn dan nu.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google heeft ermee ingestemd om een Britse massaclaim te schikken. Het techconcern werd ervan beschuldigd zijn dominante positie te misbruiken en buitensporige commissies in rekening te brengen aan app-ontwikkelaars. Met de deal koopt Alphabet de zaak af voor 260 miljoen Britse pond, omgerekend zo'n 303 miljoen euro.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse economie is ternauwernood ontsnapt aan een recessie, na een nulgroei in het tweede kwartaal van het jaar. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, stagneerde in het afgelopen kwartaal, na een daling van 0,2 procent in het eerste kwartaal. Van een recessie is sprake bij twee kwartalen van krimp op rij.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van wasserijen dreigen binnenkort te gaan staken. Dat kondigt vakbond FNV aan na vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe cao voor de 8000 tot 9000 mensen die in de textielverzorgingsbranche werken.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google past zijn spambeleid in Europa aan. Daarmee wil de Amerikaanse techgigant tegemoetkomen aan zorgen vanuit de Europese Unie en een boete wegens machtsmisbruik voorkomen.
4 uur geleden