AEX doet stapje terug
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed maandag een stapje terug. Ook de andere Europese beurzen lieten overwegend kleine minnen zien. Beleggers namen weinig risico aangezien Wall Street de hele dag dicht blijft vanwege Martin Luther King Day. Daarnaast werd uitgekeken naar de jaarcijferperiode die later deze week op gang komt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 614,96 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 943,05 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent.
Informatieleverancier Wolters Kluwer was de grootste daler in de AEX met een min van 1,8 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Chipmachinemaker ASML, die woensdag met cijfers komt, ging aan kop met een winst van 0,7 procent.
Telefónica
In de MidKap stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een plus van 1,7 procent. Roestvrijstaalmaker Aperam won 0,6 procent na een positief handelsbericht van zijn Finse branchegenoot Outokumpu (plus 14 procent). Luchtvaartcombinatie Air France-KLM kampte met een adviesverlaging door Davy en sloot de rij met een verlies van 2,9 procent.
Telefónica steeg 1,5 procent in Madrid. De Spaanse telecomprovider heeft naar verluidt een bod van 10 miljard euro gekregen van een groep investeerders op een belang van 51 procent in de Latijns-Amerikaanse activiteiten van de onderneming exclusief Brazilië.
Anglo American
Sirius Minerals klom 1,9 procent in Londen. Mijnbouwonderneming Anglo American (min 0,1 procent) neemt haar branchegenoot over voor omgerekend 474 miljoen euro. In Frankfurt daalde Lufthansa 0,9 procent. De vakbond voor cabinepersoneel Ufo heeft nieuwe stakingen aangekondigd bij de Duitse luchtvaartmaatschappij.
De euro was 1,1092 dollar waard tegen 1,1095 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door de onrust in Libië, waar troepen van krijgsheer Khalifa Haftar een belangrijke pijpleiding hebben afgesloten. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 59,04 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 65,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.
7 uur geleden