AEX doet stapje terug
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed maandag een stapje terug. Ook de andere Europese beurzen lieten overwegend kleine minnen zien. Beleggers namen weinig risico aangezien Wall Street de hele dag dicht blijft vanwege Martin Luther King Day. Daarnaast werd uitgekeken naar de jaarcijferperiode die later deze week op gang komt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 614,96 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 943,05 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent.
Informatieleverancier Wolters Kluwer was de grootste daler in de AEX met een min van 1,8 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Chipmachinemaker ASML, die woensdag met cijfers komt, ging aan kop met een winst van 0,7 procent.
Telefónica
In de MidKap stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een plus van 1,7 procent. Roestvrijstaalmaker Aperam won 0,6 procent na een positief handelsbericht van zijn Finse branchegenoot Outokumpu (plus 14 procent). Luchtvaartcombinatie Air France-KLM kampte met een adviesverlaging door Davy en sloot de rij met een verlies van 2,9 procent.
Telefónica steeg 1,5 procent in Madrid. De Spaanse telecomprovider heeft naar verluidt een bod van 10 miljard euro gekregen van een groep investeerders op een belang van 51 procent in de Latijns-Amerikaanse activiteiten van de onderneming exclusief Brazilië.
Anglo American
Sirius Minerals klom 1,9 procent in Londen. Mijnbouwonderneming Anglo American (min 0,1 procent) neemt haar branchegenoot over voor omgerekend 474 miljoen euro. In Frankfurt daalde Lufthansa 0,9 procent. De vakbond voor cabinepersoneel Ufo heeft nieuwe stakingen aangekondigd bij de Duitse luchtvaartmaatschappij.
De euro was 1,1092 dollar waard tegen 1,1095 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door de onrust in Libië, waar troepen van krijgsheer Khalifa Haftar een belangrijke pijpleiding hebben afgesloten. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 59,04 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 65,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantiegangers letten meer op het weer op hun bestemming dan een jaar geleden. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) na onderzoek eerder deze maand onder mensen uit verschillende landen.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met winst aan de handelsdag begonnen. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal frauduleuze transacties bij overschrijvingen, kaartbetalingen en contante geldopnames in Nederland nam vorig jaar met 30 procent toe tot ongeveer 658.000. Daarbij steeg het fraudebedrag met 22 procent tot 198 miljoen euro, maakte De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de rechtbank in Rotterdam gevraagd het platform Knaken Cryptohandel en de daaraan verbonden stichting failliet te verklaren. Het OM neemt deze stap na signalen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) over een "zeer zorgwekkende situatie" bij de aanbieder van cryptodiensten. Knaken heeft geen vergunning voor de handel in cryptomunten verkregen en is inmiddels gestopt met zijn activiteiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen in de industrie zijn in mei 5,8 procent gestegen in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat hing voor een groot deel samen met de sterk gestegen olieprijzen, die vaak een grote invloed hebben op de industriële afzetprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
11 uur geleden