Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stapje terug

AEX doet stapje terug

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed maandag een stapje terug. Ook de andere Europese beurzen lieten overwegend kleine minnen zien. Beleggers namen weinig risico aangezien Wall Street de hele dag dicht blijft vanwege Martin Luther King Day. Daarnaast werd uitgekeken naar de jaarcijferperiode die later deze week op gang komt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 614,96 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 943,05 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent.

Informatieleverancier Wolters Kluwer was de grootste daler in de AEX met een min van 1,8 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Chipmachinemaker ASML, die woensdag met cijfers komt, ging aan kop met een winst van 0,7 procent.

Telefónica

In de MidKap stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een plus van 1,7 procent. Roestvrijstaalmaker Aperam won 0,6 procent na een positief handelsbericht van zijn Finse branchegenoot Outokumpu (plus 14 procent). Luchtvaartcombinatie Air France-KLM kampte met een adviesverlaging door Davy en sloot de rij met een verlies van 2,9 procent.

Telefónica steeg 1,5 procent in Madrid. De Spaanse telecomprovider heeft naar verluidt een bod van 10 miljard euro gekregen van een groep investeerders op een belang van 51 procent in de Latijns-Amerikaanse activiteiten van de onderneming exclusief Brazilië.

Anglo American

Sirius Minerals klom 1,9 procent in Londen. Mijnbouwonderneming Anglo American (min 0,1 procent) neemt haar branchegenoot over voor omgerekend 474 miljoen euro. In Frankfurt daalde Lufthansa 0,9 procent. De vakbond voor cabinepersoneel Ufo heeft nieuwe stakingen aangekondigd bij de Duitse luchtvaartmaatschappij.

De euro was 1,1092 dollar waard tegen 1,1095 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door de onrust in Libië, waar troepen van krijgsheer Khalifa Haftar een belangrijke pijpleiding hebben afgesloten. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 59,04 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 65,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index hard omlaag door verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.

38 minuten geleden
Nog lege schappen in Albert Heijn-winkels door Nederland

DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.

1 uur geleden
TSMC boekt opnieuw recordwinst door sterke vraag naar AI-chips

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.

1 uur geleden
Fastned voert bouwtempo nieuwe laadstations op

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.

1 uur geleden
Groothandel Sligro merkt dat consument minder vaak uit eten gaat

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.

1 uur geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan onderuit door uitverkoop chipaandelen

SEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Organisaties eind november tegenover Meta in kort geding om bril

AMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.

1 uur geleden