Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stapje terug

AEX doet stapje terug

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed maandag een stapje terug. Ook de andere Europese beurzen lieten overwegend kleine minnen zien. Beleggers namen weinig risico aangezien Wall Street de hele dag dicht blijft vanwege Martin Luther King Day. Daarnaast werd uitgekeken naar de jaarcijferperiode die later deze week op gang komt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 614,96 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 943,05 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent.

Informatieleverancier Wolters Kluwer was de grootste daler in de AEX met een min van 1,8 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. Chipmachinemaker ASML, die woensdag met cijfers komt, ging aan kop met een winst van 0,7 procent.

Telefónica

In de MidKap stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een plus van 1,7 procent. Roestvrijstaalmaker Aperam won 0,6 procent na een positief handelsbericht van zijn Finse branchegenoot Outokumpu (plus 14 procent). Luchtvaartcombinatie Air France-KLM kampte met een adviesverlaging door Davy en sloot de rij met een verlies van 2,9 procent.

Telefónica steeg 1,5 procent in Madrid. De Spaanse telecomprovider heeft naar verluidt een bod van 10 miljard euro gekregen van een groep investeerders op een belang van 51 procent in de Latijns-Amerikaanse activiteiten van de onderneming exclusief Brazilië.

Anglo American

Sirius Minerals klom 1,9 procent in Londen. Mijnbouwonderneming Anglo American (min 0,1 procent) neemt haar branchegenoot over voor omgerekend 474 miljoen euro. In Frankfurt daalde Lufthansa 0,9 procent. De vakbond voor cabinepersoneel Ufo heeft nieuwe stakingen aangekondigd bij de Duitse luchtvaartmaatschappij.

De euro was 1,1092 dollar waard tegen 1,1095 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door de onrust in Libië, waar troepen van krijgsheer Khalifa Haftar een belangrijke pijpleiding hebben afgesloten. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 59,04 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 65,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: grote overname datacenters Azië en Australië nabij

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een groep investeerders, waaronder de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock, voert gesprekken over een miljardenovername van datacenters voor AI in Azië en Australië. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het gaat dan om datacenters van het bedrijf Stack Infrastructure. Mogelijk is met die deal een bedrag van 20 miljard tot 25 miljard dollar gemoeid.

13 minuten geleden
Bedrijven in Rotterdamse haven eerder aangesloten op stroomnet

ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven kunnen eerder worden aangesloten op het stroomnet dan gepland. Dat meldt netbeheerder TenneT, in samenwerking met Stedin, Havenbedrijf Rotterdam en Deltalinqs. Een tijdelijke transformator gaat versneld ruimte bieden voor partijen die nu nog op een wachtlijst staan.

41 minuten geleden
AEX-index begint licht lager, focus op topontmoeting Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die later op de dag plaatsvindt. De twee wereldleiders spreken naar verwachting over de exportbeperkingen voor geavanceerde chips en zeldzame aardmetalen, AI, Taiwan en de Iranoorlog.

46 minuten geleden
Chinese merken jagen Europese verkoop elektrische auto's omhoog

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe volledig elektrische auto's in de Europese Unie is in de eerste acht maanden van dit jaar met 45 procent omhooggeschoten. Vooral Chinese merken zoals BYD, Chery, Geely en Leapmotor stuwden de groei. Veel grote Europese automerken zoals Volkswagen, Peugeot en Renault zagen hun verkoop nauwelijks groeien of gingen zelfs achteruit. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

2 uur geleden
Allianz: Europese economie loopt 113 miljard euro mis door hitte

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Europese economie loopt dit jaar naar schatting 113 miljard euro mis door de lagere productiviteit en productie in veel Europese landen door de extreme hitte afgelopen zomer. Dat meldt de Duitse verzekeraar Allianz.

2 uur geleden
ABP gaat 1 miljard steken in snelgroeiende Europese bedrijven

AMSTERDAM (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verwacht de komende drie jaar ongeveer 1 miljard euro te investeren in jonge, veelbelovende Europese bedrijven. Dat bevestigt ABP na berichtgeving van het FD en de NOS. In eerste instantie gaat het pensioenfonds 250 miljoen euro steken in het Scaleup Europe Fund, een fonds gericht op investeringen in Europese technologische bedrijven.

2 uur geleden
Nederlandse claimstichting begint zaak tegen maker Fortnite

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument begint een massaclaim tegen Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. De claimstichting zegt dat de gamestudio jongeren misleidt. Zij krijgen tijdens het gamen bijvoorbeeld aftelklokken te zien, die de indruk wekken dat de mogelijkheid om in de game iets te kopen bijna stopt, maar dagen later staat de aanbieding er nog steeds, zeggen de eisers.

3 uur geleden