Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stap terug na sterke opmars

AEX doet stap terug na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond woensdag in het rood. Ook de andere Europese beursgraadmeters lieten verliezen zien. Beleggers namen gas terug na de sterke koerswinsten een dag eerder. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika zorgde daarbij voor terughoudendheid. Op het Damrak kwam NN Group met een strategische update.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent lager op 568,04 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 761,60 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,2 procent.

Grootste daler in de AEX was informatieleverancier RELX met een verlies van 1,5 procent na een adviesverlaging door ABN AMRO. Verzekeraar ASR ging aan kop met een winst van 0,9 procent.

NN Group

NN Group zakte 1,1 procent. De verzekeraar, die een beleggersdag houdt, verwacht dat de coronacrisis dit jaar een impact op het operationeel resultaat van 100 miljoen euro zal hebben. Het bedrijf, dat onder vuur ligt van de Amerikaanse activistische investeerder Elliott, maakte verder bekend een progressief dividendbeleid te willen voeren en jaarlijks minstens 250 miljoen euro voor de inkoop van eigen aandelen uit te trekken.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM (min 2 procent) sloot de rij in de MidKap. Bij luchtvaartmaatschappij Air France vertrekken eind dit jaar 403 piloten. Dat komt neer op 10 procent van het totale aantal vliegers. Ook bij KLM wordt gesproken over ingrepen.

Kardan

Op de lokale markt bleef centenaandeel Kardan ongewijzigd. De Israëlische investeerder geeft zijn beursnotering in Amsterdam per 30 juli op om kosten te besparen en de eigen activiteiten te vereenvoudigen. Core Labs won 3,8 procent. De oliedienstverlener verwacht dit jaar circa 61 miljoen dollar aan kostenbesparingen door te voeren vanwege de pandemie.

In Frankfurt won Wirecard 3,5 procent. De Duitse betalingsverwerker klom een dag eerder al bijna 19 procent in een poging wat terrein terug te winnen na de zware koersverliezen als gevolg van een omvangrijk boekhoudschandaal bij het bedrijf. Dialog Semiconductor steeg 8,5 procent. De Brits-Duitse chipmaker schroefde zijn omzetverwachting voor het tweede kwartaal op.

De euro was 1,1300 dollar waard, tegen 1,1326 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 40,48 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 42,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Dieselprijs stijgt verder en is bijna op recordhoogte uit april

EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.

48 minuten geleden
Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

1 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
ING: uitzendbranche verhoogt tarieven door dure uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.

1 uur geleden
Groeiende financiële problemen bij Duitse groene-energiebedrijven

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.

2 uur geleden
Koning Charles wil belofte AI-toplieden om mensheid te beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse koning Charles heeft enkele van de belangrijkste figuren uit de wereld van kunstmatige intelligentie (AI) uitgenodigd om de verzekering te vragen dat zij hun uitvindingen onder controle kunnen houden. De Britse vorst organiseert de bijeenkomst om te bespreken hoe de technologie "kan worden ingezet ten gunste van de samenleving en de natuurlijke wereld".

2 uur geleden
EU vraagt China om export hybride auto's te beperken, meldt FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft China gevraagd de export van hybride auto's vrijwillig te beperken. Ingewijden zeggen tegen zakenkrant Financial Times dat Brussel wil dat Beijing toezegt de verkoop van hybride voertuigen te beperken tot ongeveer 15 procent van de Europese markt. Het verzoek zou onderdeel uitmaken van een deal die een handelsoorlog moet voorkomen.

2 uur geleden