Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stap terug na sterke opmars

AEX doet stap terug na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond woensdag in het rood. Ook de andere Europese beursgraadmeters lieten verliezen zien. Beleggers namen gas terug na de sterke koerswinsten een dag eerder. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika zorgde daarbij voor terughoudendheid. Op het Damrak kwam NN Group met een strategische update.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent lager op 568,04 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 761,60 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,2 procent.

Grootste daler in de AEX was informatieleverancier RELX met een verlies van 1,5 procent na een adviesverlaging door ABN AMRO. Verzekeraar ASR ging aan kop met een winst van 0,9 procent.

NN Group

NN Group zakte 1,1 procent. De verzekeraar, die een beleggersdag houdt, verwacht dat de coronacrisis dit jaar een impact op het operationeel resultaat van 100 miljoen euro zal hebben. Het bedrijf, dat onder vuur ligt van de Amerikaanse activistische investeerder Elliott, maakte verder bekend een progressief dividendbeleid te willen voeren en jaarlijks minstens 250 miljoen euro voor de inkoop van eigen aandelen uit te trekken.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM (min 2 procent) sloot de rij in de MidKap. Bij luchtvaartmaatschappij Air France vertrekken eind dit jaar 403 piloten. Dat komt neer op 10 procent van het totale aantal vliegers. Ook bij KLM wordt gesproken over ingrepen.

Kardan

Op de lokale markt bleef centenaandeel Kardan ongewijzigd. De Israëlische investeerder geeft zijn beursnotering in Amsterdam per 30 juli op om kosten te besparen en de eigen activiteiten te vereenvoudigen. Core Labs won 3,8 procent. De oliedienstverlener verwacht dit jaar circa 61 miljoen dollar aan kostenbesparingen door te voeren vanwege de pandemie.

In Frankfurt won Wirecard 3,5 procent. De Duitse betalingsverwerker klom een dag eerder al bijna 19 procent in een poging wat terrein terug te winnen na de zware koersverliezen als gevolg van een omvangrijk boekhoudschandaal bij het bedrijf. Dialog Semiconductor steeg 8,5 procent. De Brits-Duitse chipmaker schroefde zijn omzetverwachting voor het tweede kwartaal op.

De euro was 1,1300 dollar waard, tegen 1,1326 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 40,48 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 42,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

6 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

11 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

12 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

13 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden