AEX doet stap terug na sterke opmars
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond woensdag in het rood. Ook de andere Europese beursgraadmeters lieten verliezen zien. Beleggers namen gas terug na de sterke koerswinsten een dag eerder. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika zorgde daarbij voor terughoudendheid. Op het Damrak kwam NN Group met een strategische update.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent lager op 568,04 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 761,60 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,2 procent.
Grootste daler in de AEX was informatieleverancier RELX met een verlies van 1,5 procent na een adviesverlaging door ABN AMRO. Verzekeraar ASR ging aan kop met een winst van 0,9 procent.
NN Group
NN Group zakte 1,1 procent. De verzekeraar, die een beleggersdag houdt, verwacht dat de coronacrisis dit jaar een impact op het operationeel resultaat van 100 miljoen euro zal hebben. Het bedrijf, dat onder vuur ligt van de Amerikaanse activistische investeerder Elliott, maakte verder bekend een progressief dividendbeleid te willen voeren en jaarlijks minstens 250 miljoen euro voor de inkoop van eigen aandelen uit te trekken.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM (min 2 procent) sloot de rij in de MidKap. Bij luchtvaartmaatschappij Air France vertrekken eind dit jaar 403 piloten. Dat komt neer op 10 procent van het totale aantal vliegers. Ook bij KLM wordt gesproken over ingrepen.
Kardan
Op de lokale markt bleef centenaandeel Kardan ongewijzigd. De Israëlische investeerder geeft zijn beursnotering in Amsterdam per 30 juli op om kosten te besparen en de eigen activiteiten te vereenvoudigen. Core Labs won 3,8 procent. De oliedienstverlener verwacht dit jaar circa 61 miljoen dollar aan kostenbesparingen door te voeren vanwege de pandemie.
In Frankfurt won Wirecard 3,5 procent. De Duitse betalingsverwerker klom een dag eerder al bijna 19 procent in een poging wat terrein terug te winnen na de zware koersverliezen als gevolg van een omvangrijk boekhoudschandaal bij het bedrijf. Dialog Semiconductor steeg 8,5 procent. De Brits-Duitse chipmaker schroefde zijn omzetverwachting voor het tweede kwartaal op.
De euro was 1,1300 dollar waard, tegen 1,1326 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 40,48 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 42,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
6 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden