Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX doet stap terug na sterke opmars

AEX doet stap terug na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond woensdag in het rood. Ook de andere Europese beursgraadmeters lieten verliezen zien. Beleggers namen gas terug na de sterke koerswinsten een dag eerder. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika zorgde daarbij voor terughoudendheid. Op het Damrak kwam NN Group met een strategische update.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent lager op 568,04 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 761,60 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,2 procent.

Grootste daler in de AEX was informatieleverancier RELX met een verlies van 1,5 procent na een adviesverlaging door ABN AMRO. Verzekeraar ASR ging aan kop met een winst van 0,9 procent.

NN Group

NN Group zakte 1,1 procent. De verzekeraar, die een beleggersdag houdt, verwacht dat de coronacrisis dit jaar een impact op het operationeel resultaat van 100 miljoen euro zal hebben. Het bedrijf, dat onder vuur ligt van de Amerikaanse activistische investeerder Elliott, maakte verder bekend een progressief dividendbeleid te willen voeren en jaarlijks minstens 250 miljoen euro voor de inkoop van eigen aandelen uit te trekken.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM (min 2 procent) sloot de rij in de MidKap. Bij luchtvaartmaatschappij Air France vertrekken eind dit jaar 403 piloten. Dat komt neer op 10 procent van het totale aantal vliegers. Ook bij KLM wordt gesproken over ingrepen.

Kardan

Op de lokale markt bleef centenaandeel Kardan ongewijzigd. De Israëlische investeerder geeft zijn beursnotering in Amsterdam per 30 juli op om kosten te besparen en de eigen activiteiten te vereenvoudigen. Core Labs won 3,8 procent. De oliedienstverlener verwacht dit jaar circa 61 miljoen dollar aan kostenbesparingen door te voeren vanwege de pandemie.

In Frankfurt won Wirecard 3,5 procent. De Duitse betalingsverwerker klom een dag eerder al bijna 19 procent in een poging wat terrein terug te winnen na de zware koersverliezen als gevolg van een omvangrijk boekhoudschandaal bij het bedrijf. Dialog Semiconductor steeg 8,5 procent. De Brits-Duitse chipmaker schroefde zijn omzetverwachting voor het tweede kwartaal op.

De euro was 1,1300 dollar waard, tegen 1,1326 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 40,48 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 42,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer bestellingen bij Picnic na cyberbeveiligingsincident AH

AMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.

26 minuten geleden
Cyberaanval ontregelt koeling in Franse supermarkten

RUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.

40 minuten geleden
Zorgen bij personeel over toekomst chemiecomplex Shell Moerdijk

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".

41 minuten geleden
Rabobank verhoogt spaarrente met 0,1 procentpunt

UTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Nobelprijs voor de Economie naar twee Amerikanen

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.

2 uur geleden
Britse media: Deloitte hielp Abramovitsj bij belastingontduiking

LONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.

2 uur geleden
KLM schort vluchten naar Riyad week langer op na aanvallen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.

3 uur geleden