Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX dieper in het rood, ING daalt na kwartaalcijfers

AEX dieper in het rood, ING daalt na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zakte vrijdag dieper in het rood. Beleggers verwerkten de forse koersval op Wall Street, waar de inflatievrees weer oplaaide. Ook de zorgen over een mogelijke recessie staken de kop weer op. ING behoorde tot de grootste verliezers op het Damrak. Het financiële concern zag de winst in het eerste kwartaal ruimschoots halveren als gevolg van de oorlog in Oekraïne.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,3 procent in de min op 686,89 punten. Olie- en gasconcern Shell (plus 0,5 procent) en chipbedrijf Besi (plus 0,2 procent) waren de enige stijgers van de AEX.

Platenlabel UMG, chemicaliëndistributeur IMCD en speciaalchemiebedrijf DSM waren de grootste dalers met minnen van meer dan 3 procent. ING zakte 2,8 procent. De bank zette vanwege het conflict in Oekraïne 834 miljoen euro opzij voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Onder de streep bleef door die forse ingreep maar 429 miljoen euro aan winst over, tegen iets meer dan 1 miljard euro een jaar eerder.

Just Eat

Just Eat Takeaway (min 2,2 procent) ging ook verder omlaag. De maaltijdbezorger raakte de afgelopen twee dagen al zo'n 20 procent aan waarde kwijt na kritiek van aandeelhouders op het moederbedrijf van Thuisbezorgd.

De MidKap, de graadmeter voor de middelgrote fondsen, verloor daarnaast 1,2 procent tot 1005,21 punten. De beurzen in Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. De DAX in Frankfurt daalde ook 1,1 procent. De productie van de Duitse industrie nam in maart sterker af dan verwacht door de verstoringen in de toeleveringsketen als gevolg van de oorlog in Oekraïne en lockdowns in China.

Elders in Europa trokken enkele grote bedrijven de aandacht. Adidas verloor ruim 4 procent in Frankfurt na een verlaging van de verwachtingen. Het Duitse sportmerk had afgelopen kwartaal last van coronalockdowns in Vietnam. Die zorgden voor problemen in de toeleveringsketen. Ook in China liep de vraag terug door lockdownmaatregelen.

IAG

In Londen kelderde IAG dik 7 procent. Het moederbedrijf van British Airways leed afgelopen kwartaal een groter verlies dan verwacht. Het concern verwacht dit jaar wel weer winstgevend te zijn, maar verlaagde de capaciteit voor dit jaar als gevolg van personeelstekorten op de Londense luchthaven Heathrow.

De euro was 1,0571 dollar waard, tegen 1,0506 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,1 procent tot 110,57 dollar. Brent-olie werd 2,2 procent duurder op 113,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU en Australië akkoord over vrijhandel en defensiesamenwerking

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.

59 minuten geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

2 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

4 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

7 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

8 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

9 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

9 uur geleden