AEX dieper in het rood, ING daalt na kwartaalcijfers
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zakte vrijdag dieper in het rood. Beleggers verwerkten de forse koersval op Wall Street, waar de inflatievrees weer oplaaide. Ook de zorgen over een mogelijke recessie staken de kop weer op. ING behoorde tot de grootste verliezers op het Damrak. Het financiële concern zag de winst in het eerste kwartaal ruimschoots halveren als gevolg van de oorlog in Oekraïne.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,3 procent in de min op 686,89 punten. Olie- en gasconcern Shell (plus 0,5 procent) en chipbedrijf Besi (plus 0,2 procent) waren de enige stijgers van de AEX.
Platenlabel UMG, chemicaliëndistributeur IMCD en speciaalchemiebedrijf DSM waren de grootste dalers met minnen van meer dan 3 procent. ING zakte 2,8 procent. De bank zette vanwege het conflict in Oekraïne 834 miljoen euro opzij voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Onder de streep bleef door die forse ingreep maar 429 miljoen euro aan winst over, tegen iets meer dan 1 miljard euro een jaar eerder.
Just Eat
Just Eat Takeaway (min 2,2 procent) ging ook verder omlaag. De maaltijdbezorger raakte de afgelopen twee dagen al zo'n 20 procent aan waarde kwijt na kritiek van aandeelhouders op het moederbedrijf van Thuisbezorgd.
De MidKap, de graadmeter voor de middelgrote fondsen, verloor daarnaast 1,2 procent tot 1005,21 punten. De beurzen in Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. De DAX in Frankfurt daalde ook 1,1 procent. De productie van de Duitse industrie nam in maart sterker af dan verwacht door de verstoringen in de toeleveringsketen als gevolg van de oorlog in Oekraïne en lockdowns in China.
Elders in Europa trokken enkele grote bedrijven de aandacht. Adidas verloor ruim 4 procent in Frankfurt na een verlaging van de verwachtingen. Het Duitse sportmerk had afgelopen kwartaal last van coronalockdowns in Vietnam. Die zorgden voor problemen in de toeleveringsketen. Ook in China liep de vraag terug door lockdownmaatregelen.
IAG
In Londen kelderde IAG dik 7 procent. Het moederbedrijf van British Airways leed afgelopen kwartaal een groter verlies dan verwacht. Het concern verwacht dit jaar wel weer winstgevend te zijn, maar verlaagde de capaciteit voor dit jaar als gevolg van personeelstekorten op de Londense luchthaven Heathrow.
De euro was 1,0571 dollar waard, tegen 1,0506 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,1 procent tot 110,57 dollar. Brent-olie werd 2,2 procent duurder op 113,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
17 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
2 dagen geleden