Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX buigt verlies om in winst, Duitse DAX naar recordhoogte

AEX buigt verlies om in winst, Duitse DAX naar recordhoogte

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak wist de openingsverliezen dinsdag tijdens de middaghandel om te buigen in winst, geholpen door hogere standen op Wall Street. In Duitsland klom de toonaangevende DAX-index gedurende de handel tot recordhoogte, mede door speculaties over een renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgend jaar.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,5 procent op 774,07 punten. De MidKap won 0,1 procent op 862,47 punten. In Frankfurt noteerde de DAX tegen het einde van de handel 0,8 procent hoger op meer dan 16.530 punten, de hoogste stand ooit. De hoofdgraadmeter in Parijs won 0,7 procent. De FTSE 100 in Londen eindigde 0,3 procent in de min.

Beleggers kijken uit naar een belangrijk banenrapport uit de Verenigde Staten eind deze week, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

ABN AMRO

ABN Amro (plus 2,6 procent) was, zonder duidelijke reden, de grootste stijger in de AEX. Chemicaliëndistributeur IMCD won 1,6 procent. Maandag ging het aandeel omlaag na een adviesverlaging van de Amerikaanse bank JPMorgan. Betalingsverwerker Adyen werd 1,3 procent hoger gezet na een koopadvies van beleggingsadviseur BMO Capital Markets.

Techinvesteerder Prosus verloor 1,5 procent, onder druk van de verliezen in de Chinese techsector waarin het bedrijf grote belangen heeft. Zorgtechnologieconcern Philips (min 1,8 procent) was de grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam.

Euro- en oliekoers

In Stockholm ging Ericsson ruim 6 procent omhoog. Het Amerikaanse telecomconcern AT&T heeft de Zweedse producent van netwerkapparatuur geselecteerd om zijn draadloze netwerk in de Verenigde Staten te moderniseren, waarmee over een periode van vijf jaar 14 miljard dollar is gemoeid. Ericsson doet al veel werk voor AT&T. De Finse branchegenoot Nokia werkt ook voor AT&T, maar die samenwerking zal nu komen te vervallen. Nokia ging 5,9 procent onderuit in Helsinki.

De prijs van een vat Amerikaanse olie stond 0,5 procent hoger op 73,38 dollar en Brentolie klom 0,3 procent tot 78,24 dollar per vat. De euro noteerde 1,0788 dollar, tegen 1,0819 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen op maandag.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

7 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

11 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

14 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

15 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

16 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

18 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

21 uur geleden