Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX buigt verlies om in winst, Duitse DAX naar recordhoogte

AEX buigt verlies om in winst, Duitse DAX naar recordhoogte

AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak wist de openingsverliezen dinsdag tijdens de middaghandel om te buigen in winst, geholpen door hogere standen op Wall Street. In Duitsland klom de toonaangevende DAX-index gedurende de handel tot recordhoogte, mede door speculaties over een renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgend jaar.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,5 procent op 774,07 punten. De MidKap won 0,1 procent op 862,47 punten. In Frankfurt noteerde de DAX tegen het einde van de handel 0,8 procent hoger op meer dan 16.530 punten, de hoogste stand ooit. De hoofdgraadmeter in Parijs won 0,7 procent. De FTSE 100 in Londen eindigde 0,3 procent in de min.

Beleggers kijken uit naar een belangrijk banenrapport uit de Verenigde Staten eind deze week, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

ABN AMRO

ABN Amro (plus 2,6 procent) was, zonder duidelijke reden, de grootste stijger in de AEX. Chemicaliëndistributeur IMCD won 1,6 procent. Maandag ging het aandeel omlaag na een adviesverlaging van de Amerikaanse bank JPMorgan. Betalingsverwerker Adyen werd 1,3 procent hoger gezet na een koopadvies van beleggingsadviseur BMO Capital Markets.

Techinvesteerder Prosus verloor 1,5 procent, onder druk van de verliezen in de Chinese techsector waarin het bedrijf grote belangen heeft. Zorgtechnologieconcern Philips (min 1,8 procent) was de grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam.

Euro- en oliekoers

In Stockholm ging Ericsson ruim 6 procent omhoog. Het Amerikaanse telecomconcern AT&T heeft de Zweedse producent van netwerkapparatuur geselecteerd om zijn draadloze netwerk in de Verenigde Staten te moderniseren, waarmee over een periode van vijf jaar 14 miljard dollar is gemoeid. Ericsson doet al veel werk voor AT&T. De Finse branchegenoot Nokia werkt ook voor AT&T, maar die samenwerking zal nu komen te vervallen. Nokia ging 5,9 procent onderuit in Helsinki.

De prijs van een vat Amerikaanse olie stond 0,5 procent hoger op 73,38 dollar en Brentolie klom 0,3 procent tot 78,24 dollar per vat. De euro noteerde 1,0788 dollar, tegen 1,0819 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen op maandag.

Meer uit Financieel

AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

17 minuten geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

27 minuten geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

1 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

1 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

1 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

2 uur geleden
Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.

2 uur geleden