AEX buigt verlies om in winst, Duitse DAX naar recordhoogte
AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak wist de openingsverliezen dinsdag tijdens de middaghandel om te buigen in winst, geholpen door hogere standen op Wall Street. In Duitsland klom de toonaangevende DAX-index gedurende de handel tot recordhoogte, mede door speculaties over een renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgend jaar.
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een winst van 0,5 procent op 774,07 punten. De MidKap won 0,1 procent op 862,47 punten. In Frankfurt noteerde de DAX tegen het einde van de handel 0,8 procent hoger op meer dan 16.530 punten, de hoogste stand ooit. De hoofdgraadmeter in Parijs won 0,7 procent. De FTSE 100 in Londen eindigde 0,3 procent in de min.
Beleggers kijken uit naar een belangrijk banenrapport uit de Verenigde Staten eind deze week, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
ABN AMRO
ABN Amro (plus 2,6 procent) was, zonder duidelijke reden, de grootste stijger in de AEX. Chemicaliëndistributeur IMCD won 1,6 procent. Maandag ging het aandeel omlaag na een adviesverlaging van de Amerikaanse bank JPMorgan. Betalingsverwerker Adyen werd 1,3 procent hoger gezet na een koopadvies van beleggingsadviseur BMO Capital Markets.
Techinvesteerder Prosus verloor 1,5 procent, onder druk van de verliezen in de Chinese techsector waarin het bedrijf grote belangen heeft. Zorgtechnologieconcern Philips (min 1,8 procent) was de grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam.
Euro- en oliekoers
In Stockholm ging Ericsson ruim 6 procent omhoog. Het Amerikaanse telecomconcern AT&T heeft de Zweedse producent van netwerkapparatuur geselecteerd om zijn draadloze netwerk in de Verenigde Staten te moderniseren, waarmee over een periode van vijf jaar 14 miljard dollar is gemoeid. Ericsson doet al veel werk voor AT&T. De Finse branchegenoot Nokia werkt ook voor AT&T, maar die samenwerking zal nu komen te vervallen. Nokia ging 5,9 procent onderuit in Helsinki.
De prijs van een vat Amerikaanse olie stond 0,5 procent hoger op 73,38 dollar en Brentolie klom 0,3 procent tot 78,24 dollar per vat. De euro noteerde 1,0788 dollar, tegen 1,0819 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen op maandag.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
8 uur geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
9 uur geleden