Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX buigt verlies om in winst

AEX buigt verlies om in winst

AMSTERDAM (ANP) - De verliezen op het Damrak namen dinsdag geleidelijk aan af, geholpen door een meevallend inflatiecijfer in de eurozone. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 0,2 procent hoger op 924,61 punten. Tijdens de ochtendhandel stond de hoofdindex nog op dik verlies.

De MidKap won eveneens 0,2 procent, op 864,49 punten. Op de beurzen in Londen en Frankfurt waren minnen tot 0,8 procent te zien. De CAC40 in Parijs daalde 0,4 procent. Maandag won de hoofdindex nog 1,1 procent, na het nieuws dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen geen beslissende overwinning heeft geboekt in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen.

Volgens een voorlopige raming van het Europese statistiekbureau Eurostat zakte de inflatie in de eurozone vorige maand naar 2,5 procent op jaarbasis, van 2,6 procent in mei. Het cijfer komt overeen met de verwachting van economen.

De stemming op de effectenmarkten werd gedrukt door politieke onzekerheid en zorgen over het rentebeleid in Europa en de Verenigde Staten. De Amerikaanse voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell zei dinsdag dat er meer aanwijzingen nodig zijn dat de inflatie daalt voordat de rente verlaagd kan worden. De centralebankpresident deed mee aan een paneldiscussie op het forum voor centrale bankiers van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.

Ook president Christine Lagarde verklaarde op het ECB-forum meer tijd nodig te hebben om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Haar opmerkingen suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt.

Verzekeraar ASR was de grootste daler in de AEX met een min van 1,9 procent, na een adviesverlaging door de Amerikaanse bank JPMorgan. Het advies voor NN Group werd juist verhoogd door dezelfde bank. Die verzekeraar won 1,3 procent. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) was de grootste stijger in de AEX met een koerswinst van 1,6 procent.

Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging Sif aanvankelijk omhoog, maar sloot 0,7 procent lager. De funderingsspecialist voor windmolens kreeg een adviesverhoging van investeringsbank Oddo BHF.

Meer uit Financieel

DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

1 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

3 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

7 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

21 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

21 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

1 dag geleden