Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX buigt verlies om in winst

AEX buigt verlies om in winst

AMSTERDAM (ANP) - De verliezen op het Damrak namen dinsdag geleidelijk aan af, geholpen door een meevallend inflatiecijfer in de eurozone. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 0,2 procent hoger op 924,61 punten. Tijdens de ochtendhandel stond de hoofdindex nog op dik verlies.

De MidKap won eveneens 0,2 procent, op 864,49 punten. Op de beurzen in Londen en Frankfurt waren minnen tot 0,8 procent te zien. De CAC40 in Parijs daalde 0,4 procent. Maandag won de hoofdindex nog 1,1 procent, na het nieuws dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen geen beslissende overwinning heeft geboekt in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen.

Volgens een voorlopige raming van het Europese statistiekbureau Eurostat zakte de inflatie in de eurozone vorige maand naar 2,5 procent op jaarbasis, van 2,6 procent in mei. Het cijfer komt overeen met de verwachting van economen.

De stemming op de effectenmarkten werd gedrukt door politieke onzekerheid en zorgen over het rentebeleid in Europa en de Verenigde Staten. De Amerikaanse voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell zei dinsdag dat er meer aanwijzingen nodig zijn dat de inflatie daalt voordat de rente verlaagd kan worden. De centralebankpresident deed mee aan een paneldiscussie op het forum voor centrale bankiers van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.

Ook president Christine Lagarde verklaarde op het ECB-forum meer tijd nodig te hebben om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Haar opmerkingen suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt.

Verzekeraar ASR was de grootste daler in de AEX met een min van 1,9 procent, na een adviesverlaging door de Amerikaanse bank JPMorgan. Het advies voor NN Group werd juist verhoogd door dezelfde bank. Die verzekeraar won 1,3 procent. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) was de grootste stijger in de AEX met een koerswinst van 1,6 procent.

Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging Sif aanvankelijk omhoog, maar sloot 0,7 procent lager. De funderingsspecialist voor windmolens kreeg een adviesverhoging van investeringsbank Oddo BHF.

Meer uit Financieel

Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

3 uur geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

6 uur geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

8 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

8 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

10 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

20 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

20 uur geleden