Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX buigt verlies om in winst

AEX buigt verlies om in winst

AMSTERDAM (ANP) - De verliezen op het Damrak namen dinsdag geleidelijk aan af, geholpen door een meevallend inflatiecijfer in de eurozone. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 0,2 procent hoger op 924,61 punten. Tijdens de ochtendhandel stond de hoofdindex nog op dik verlies.

De MidKap won eveneens 0,2 procent, op 864,49 punten. Op de beurzen in Londen en Frankfurt waren minnen tot 0,8 procent te zien. De CAC40 in Parijs daalde 0,4 procent. Maandag won de hoofdindex nog 1,1 procent, na het nieuws dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen geen beslissende overwinning heeft geboekt in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen.

Volgens een voorlopige raming van het Europese statistiekbureau Eurostat zakte de inflatie in de eurozone vorige maand naar 2,5 procent op jaarbasis, van 2,6 procent in mei. Het cijfer komt overeen met de verwachting van economen.

De stemming op de effectenmarkten werd gedrukt door politieke onzekerheid en zorgen over het rentebeleid in Europa en de Verenigde Staten. De Amerikaanse voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell zei dinsdag dat er meer aanwijzingen nodig zijn dat de inflatie daalt voordat de rente verlaagd kan worden. De centralebankpresident deed mee aan een paneldiscussie op het forum voor centrale bankiers van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.

Ook president Christine Lagarde verklaarde op het ECB-forum meer tijd nodig te hebben om te concluderen dat de inflatie goed op weg is naar de beoogde 2 procent. Haar opmerkingen suggereren dat de ECB de rentetarieven onveranderd laat als de centrale bank later deze maand bijeenkomt.

Verzekeraar ASR was de grootste daler in de AEX met een min van 1,9 procent, na een adviesverlaging door de Amerikaanse bank JPMorgan. Het advies voor NN Group werd juist verhoogd door dezelfde bank. Die verzekeraar won 1,3 procent. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) was de grootste stijger in de AEX met een koerswinst van 1,6 procent.

Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging Sif aanvankelijk omhoog, maar sloot 0,7 procent lager. De funderingsspecialist voor windmolens kreeg een adviesverhoging van investeringsbank Oddo BHF.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

7 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

11 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

13 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

14 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

15 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

18 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

18 uur geleden